Piętno Midasa na spotkaniu DKK w Woli Mieleckiej

Na kwietniowym spotkaniu DKK w Woli Mieleckiej omawialiśmy książkę Agnieszki Lingas-Łoniewskiej „Piętno Midasa”. Była to kolejna powieść autorki, po którą sięgnęliśmy na naszych spotkaniach.

Wcześniej omawiane tytuły to: „Skazani na ból”, „Szósty”, „Brudny świat”. Autorka jest niezwykle lubiana i cieszy się ogromną popularnością wśród polskich czytelników. Dodam jeszcze, że pani Agnieszka będzie już wkrótce gościem DKK w Woli Mieleckiej. Zapraszam serdecznie na spotkanie autorskie 16 maja o godzinie 13.00.

„Piętno Midasa” to powieść, która wciąga nas w wykreowany świat od pierwszych stronic. Można się oderwać dopiero w momencie przeczytania zakończenia. Do wyboru mamy dwa. Dobre i złe. To taka swoista koncepcja autorki. Czytelnik sam zdecyduje, czy losy bohaterów znajdą szczęśliwe zakończenie, czy też nie.
Główni bohaterowie to oczywiście on i ona.
On – Jakub Rojalski – płatny morderca.

Ona – Karolina Linde – inspektor policji, od kilku lat ścigająca Midasa, nieuchwytnego mordercę na zlecenie.
Ich losy muszą się skrzyżować. Co z tego wyniknie? Czy człowiek może mieć dwa oblicza? Wzbudzać poczucie bezpieczeństwa i stwarzać śmiertelne zagrożenie?
Jakub Rojaski na co dzień jest spokojnym człowiekiem, utalentowanym fotografem, samotnikiem. Niezmiernie wrażliwym na krzywdę innych. Pomaga bezinteresownie tym, którzy są w potrzebie. To jedno oblicze.
Drugie – seryjny zabójca, maszyna do zabijania, działająca bez cienia zarzutu i wahania. I co ciekawe, gdy Midas wychodzi na akcję, czytelnik drży z niepokoju o jego los.

Wraz z rozwojem akcji poznajemy bowiem tragiczną przeszłość Jakuba, która ciąży na jego życiu i sprawia, że jest on bardzo tajemniczą i złożoną postacią, człowiekiem dobrym i zarazem niebezpiecznym. W dodatku zakochanym, w tej która go ściga w majestacie prawa. I jak to się skończy? Jak piałam wyżej, sami państwo zdecydujecie. Do wyboru dwa alternatywne zakończenia!

„Piętno Midasa” to niezwykle poruszająca powieść, z oryginalnie skonstruowanym wątkiem kryminalnym, z niebezpiecznym i namiętnym romansem w tle. Polecam!

Justyna Ryczek

 

 

https://www.facebook.com/wolamielecka/