Gala "Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec” 2024

Uroczyste spotkanie, na którym zjawiły się laureatki poprzednich edycji wydarzenia oraz przedstawicielki KGW, instytucji i stowarzyszeń, a także szkół i przedsiębiorstw działających na terenie Gminy Mielec, odbyło 9 marca 2024 roku w sali bankietowej Hotelu Iskierka.Blog

Po raz jedenasty z okazji Dnia Kobiet odbyła się gala „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec” w trakcie której wyróżniono Panie, szczególnie zaangażowane w życie naszego regionu.

Szanowne Panie. Dzień Kobiet ma wieloletnią tradycję i na stałe wpisał się w naszą kulturę. To dzień, w którym okazywany jest kobietom szczególny szacunek i uznanie za ciężką, codzienną pracę dla dobra naszych rodzin i całego społeczeństwa. Dzień Kobiet, to również okazja do uhonorowania najaktywniejszych kobiet Gminy Mielec, które poprzez swoją działalność, wykraczają poza zwykłą aktywność dnia codziennego. Nagroda „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec” stanowi docenienie ich działalności, niezwykłego zaangażowania i osiągniętego sukcesu. Nagroda ma również podkreślić rolę kobiet w życiu rodzinnym i społecznym oraz pokazać wyróżniające się mieszkanki naszej Gminy – powiedział na wstępie Damian Małek, Dyrektor SOKiS.

Za dotychczasową działalność kapituła nagrody w składzie: Józef Piątek Wójt Gminy Mielec, Tomasz Ortyl, Zastępca Wójta Gminy Mielec, Bogdan Cygan, Przewodniczący Rady Gminy Mielec, Damian Małek, Dyrektor SOKiS przyznała tytuły w pięciu kategoriach.

W kategorii „Oświata i wychowanie” za stałe podnoszenie poziomu edukacji oraz szczególne osiągnięcia w zakresie pracy oświatowej i wychowawczej wśród dzieci i młodzieży Gminy Mielec nagrodę otrzymała Aleksandra Drozdowska reprezentująca Rydzów.

W kategorii „Gospodyni Roku” za niezwykłe zaangażowanie oraz solidaryzowanie środowiska kobiet oraz ich rodzin, a także przekazywanie doświadczenia kolejnemu pokoleniu nagrodę otrzymała Katarzyna Leśniak reprezentująca Trześń .

W kategorii „Kobieta przedsiębiorcza” za rozwój i promocję lokalnej przedsiębiorczości, wspieranie otoczenia biznesu oraz osiągnięte sukcesy w działalności gospodarczej, a także kreowanie trendów modowych mieszkanek Gminy Mielec nagrodę otrzymała Karolina Graniczka reprezentująca Chorzelów.

W kategorii „Działalność społeczna” za niezwykłe zaangażowanie w działalność społeczną i wolontariacką oraz podejmowanie i realizację lokalnych i międzynarodowych inicjatyw wśród mieszkańców Gminy Mielec oraz społeczności ukraińskiej nagrodę otrzymała Justyna Żak reprezentująca Wolę Mielecką.

W kategorii „Kultura” za osiągnięte sukcesy oraz niezwykłe zaangażowanie w upowszechnianiu i promowaniu różnorodnych form tanecznych wśród dzieci i młodzieży Gminy Mielec nagrodę otrzymała Ewelina Szymańska-Smoleń reprezentująca Wolę Mielecką.

Jest mi niezmiernie miło, że możemy dziś w jednym miejscu gościć tyle niezwykłych osób i tak zasłużonych dla naszej Gminy. Jesteście wyjątkowe swoją dobrocią, miłością, radością, a powoduje to to, że wszyscy dookoła Was są weseli. Boję się myśleć co by było, jeśli my mężczyźni nie mielibyśmy blisko siebie kobiet. Z całą pewnością była by to wielka tragedia. Dlatego bardzo Wam dziękujemy. Może na co dzień o tym nie mówimy, żebyście nie były przekonane o swojej wyższości, ale tak naprawdę jest. Za tą dobroć i wyrozumiałość chciałbym podziękować nie tylko tym wyróżnionym Paniom, ale każdej z Was z osobna. I przekazujcie te piękne wartości dalej, ponieważ wszystkie jesteście młode, piękne i wspaniałe – zwrócił się do kobiet Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Po ceremonii dekoracji życzenia i kwiaty wszystkim Paniom wręczyła męska część widowni. Nie zabrakło również głośnego odśpiewania „Sto lat” dedykowanego płci pięknej.

Prezentem dla Pań była również prezentacja taneczna Alicji Potocznej i Gabriela Krakowskiego, którzy obecnie w swojej kategorii wiekowej są Mistrzami Polski w tańcach standardowych, wice Mistrzami Polski w tańcach latynoamerykańskich i Mistrzami Polski w 10 tańcach.

Całość wydarzania uświetniły również specjalne występy artystyczne. O oprawę muzyczną zadbała Grupa wokalna Summer Voice, która swoimi utworami nawiązywała do tematyki kobiet.

To niezwykle ważne wyróżnienia, ponieważ pokazują jak bardzo nie do przecenienia jest rola Kobiet w wielu dziedzinach życia, biznesu i edukacji


Blog


Gala „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec” 2024, Justyna Żak Firma AKMEL Wola Mielecka


link do filmu: https://youtu.be/ND3yFqfHQzM


Gala Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2023, Grupa wokalna „Summer Voice” 09.03.2024


https://youtu.be/ARBTbE8K_NQ


Gala Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2023, Prezentacja taneczna Alicja Potoczna, Gabriel Krakowski 09.03.2024


https://youtu.be/fLGOkhFjSdU