Wola Mielecka 2024 roku

www.wolamielecka.pl | Wola Mielecka 2024 roku, info, foto, wideo, sołectwo, parafia, Gmina Mielec

14 lipca 2024 roku wybory uzupełniające do Rady Gminy Mielec w okręgu 13 Wola Mielecka

Na niedzielę 14 lipca 2024 roku zaplanowane zostały wybory uzupełniające do Rady Gminy Mielec w okręgu wyborczym nr 13 Wola Mielecka - od nr 1 do nr 275.
Mieszkańcy ponownie wybierają radnego, bo mandat został zwolniony przez nowego wójta Krzysztofa Węgrzyna.

Granice obwodu głosowania:  Wola Mielecka - od nr 1 do nr 275

Puchar Wójta Gminy Mielec 2024

Wójt Gminy Mielec Krzysztof Węgrzyn zaprasza wszystkich do wspólnego kibicowania podczas organizowanego w niedzielę 30 czerwca 2024 roku na stadionie LKS Start Wola Mielecka Seniorskiego Piłkarskiego Pucharu Wójta. 

Parada Konna zawitała do Żarówki po raz 15

Miłośnicy koni spotkali się na XV Paradzie Konnej w Żarówce. Wydarzenie po raz kolejny cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Konkurs klaczy i powozów przyciągnął tłumy mieszkańców z całego regionu. Żarówka ponownie stała się konną stolicą powiatu mieleckiego.

Wielka sobota 2024. Święcenie pokarmów w Woli Mieleckiej

W Wielką Sobotę wierni odwiedzają grób Pański, przy którym trwa adoracja, odbywa poświęcenie pokarmów oraz odprawiana jest najdłuższa w roku liturgia. Odbywa się poświęcenie pokarmów: chleba – na pamiątkę tego, którym Jezus nakarmił tłumy na pustyni; wędlin – na pamiątkę baranka paschalnego, którego spożywał Jezus podczas uczty paschalnej z uczniami w Wieczerniku; oraz jajek, które symbolizują nowe życie.