Wola Mielecka 2023 roku

Nabór uzupełniający do grup artystycznych

Samorządowy Ośrodek Kultury w Chorzelowie oraz Filia w Woli Mieleckiej ogłasza nabór uzupełniający do grup artystycznych.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą i zachęcamy wszystkich chętnych, niezdecydowanych oraz ukrywających swoje talenty do poszerzenia składu artystycznej rodziny.

Szyj z Nami, warsztaty krawieckie dla początkujących

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec serdecznie zaprasza na „Warsztaty krawieckie dla początkujących”. W programie zajęć przewiduje się sześć dwugodzinnych spotkań podczas których uczestnicy poznają narzędzia i przybory krawieckie, obsługę maszyny do szycia, przepisy BHP, ściegi ręczne i maszynowe, rodzaje pasmanterii, przeróbki krawieckie, wszywanie zamków, szycie: torby z tkaniny, poszewki na poduszkę oraz fartuszka kuchennego.

Ankieta MOF dla mieszkańców gminy Mielec

W związku z rozpoczęciem prac nad opracowaniem Strategii ZIT dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Mielca na lata 2022-2027 ponownie prosimy Państwa, jako mieszkańców tego obszaru, o podzielenie się swoimi uwagami.

Badanie do którego zostali Państwo zaproszeni, ma na celu zidentyfikować kluczowe problemy i potrzeby rozwojowe samorządów tworzących obszar funkcjonalny oraz pomóc wskazać przedsięwzięcia niezbędne do realizacji w kolejnych latach.

Witają artyści z Woli Mieleckiej, Koncert Noworoczny 2023

9 stycznia 2023 roku w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej swoją twórczość prezentowali tancerze, instrumentaliści i wokaliści podczas „Koncertu Noworocznego 2023”. Lokalni artyści przedstawili program opierający się o popularne kolędy i pastorałki, ale nie zabrakło również utworów karnawałowych.

Ferie zimowe 2023 w Gminie Mielec

Serdecznie zapraszamy do wspólnego spędzenia wolnego czasu podczas ferii zimowych. Zajęcia muzyczne, wokalne, taneczne, plastyczne i rękodzielnicze to atrakcje jakie będą na Was czekać w Ośrodku Kultury w Chorzelowie oraz Filii w Woli Mieleckiej. Przygotowaliśmy również spektakl teatralny „Grinch – Magia Świąt” oraz warsztaty z grami planszowymi i karcianymi przygotowane przez Fundację IMPULS.
UWAGA

Biuletyn Informacyjny Gminy Mielec 2022

Gmina Mielec: Boża Wola, Chorzelów, Chrząstów, Goleszów, Książnice, Podleszany, Rydzów, Rzędzianowice, Szydłowiec, Trześń, Wola Chorzelowska, Wola Mielecka, Złotniki. Biuletyn Informacyjny Gminy Mielec 2022 jest to bezpłatna publikacja, która w skrócie podsumowuje najważniejsze wydarzenia i inwestycje 2022 roku.

Różaniec Rodziców za dzieci

W Różańcu Rodziców codziennie odmawiamy za nasze dzieci jedną dziesiątkę różańca, wspólnie z innymi rodzicami. Prosimy Boga o błogosławieństwo i ochronę dla naszych dzieci.

Biskup Tarnowski mianował 16 nowych kanoników

Powiększyło się grono kanoników kapituł kolegiackich w Bochni, Limanowej, Mielcu, Wojniczu i Nowym Sączu oraz kapituły katedralnej w Tarnowie. Biskup Andrzej Jeż odznaczył 16 kapłanów diecezji tarnowskiej godnościami kanoników gremialnych albo honorowych.

Wizyta duszpasterska Wola Mielecka 2022/2023

Tradycja wizyty duszpasterskiej, zwana popularnie „kolędą” zawiera w sobie bogactwo znaków i treści. Odbywa się ona po świętach Bożego Narodzenia, kiedy to wspominamy przyjście Boga na ziemię. Okres Bożego Narodzenia jest czasem pogłębienia więzów z Bogiem, z rodziną, jak również z parafią. Kolęda jest oficjalną wizytą duszpasterską, dlatego przyjęcie kapłana w naszych domach jest wyrazem naszej wiary i przywiązania do Kościoła.

https://www.facebook.com/wolamielecka/