Porady

Ziemniaki i soda oczyszczona na rdzę

Tak wyczyścisz mieszkanie
Stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami. Przejawia się to chociażby w tym, że zamiast drogich środków czyszczących o podejrzanym składzie, wybieramy naturalne substytuty. Wciąż jednak nie wszyscy wiedzą, jak wyczyścić całe mieszkanie za pomocą popularnych produktów spożywczych. Po co warto sięgnąć?

Tego nie wiesz o cukrze

Nie tylko w kuchni

O tym, że cukier jest niezdrowy wiadomo od dawna. Nie znaczy to jednak, że trzeba się go pozbywać z domu. Wręcz przeciwnie, warto mieć go zawsze pod ręką, bo może się przydać w najmniej oczekiwanych sytuacjach. Oto kilka ciekawych zastosowań cukru.

Warzywa, które leczą

Wszystkie warzywa są zdrowe, ale niektóre dostarczają organizmowi szczególnie dużo wartościowych składników. Te, które znalazły się w naszym rankingu, są bogate w mikroelementy – wykorzystywane przez organizm jako paliwo i budulec oraz pomagające utrzymać dobre zdrowie. Dlatego nie powinno ich zabraknąć w codziennym jadłospisie.

Co zrobić aby diesel odpalił w największy mróz?

Silnik Diesla do rozruchu w niskich temperaturach potrzebuje dobrego paliwa, mocnego akumulatora, sprawnego rozrusznika i świec żarowych. Musi mieć też dobrą kompresję i bezproblemowo działający układ wtryskowy. Wystarczy, że z jedną z tych rzeczy będzie coś nie tak, a samochód po chłodnej nocy nie zapali.

Łysienie już nam nie grozi?

Naukowcy są już coraz bliżej okiełznania procesu klonowania włosów. Czy to oznacza definitywny koniec kompleksów na tle łysienia? Nie będziemy trzymali was w niepewności: Tak.

Nie ważne, czy jest się ateistą, czy gorliwym katolikiem, chcąc nie chcąc, chyba każdy mężczyzna musi przyznać, że biblijna opowieść o Samsonie i Dalili to coś więcej, niż tylko naiwna bajeczka o zaufaniu - to ponadczasowy manifest obrazujący jedną z tych uniwersalnych prawd, których zanegować po prostu się nie da: facet, który stracił włosy, staje się słaby, zakompleksiony i niepewny swego. Traci grunt pod nogami... Bo przecież łysienie to trauma, której nie życzymy najgorszemu nawet wrogowi.

https://www.facebook.com/wolamielecka/