Rolnicza blokada drogi w Woli Mieleckiej przy moście na Wisłoce 1999

29.01.1999
Trwające od paru tygodni protesty rolników w postaci blokad najgłówniejszych polskich dróg, dotarły także do okolic Mielca.
Na „moście Wacława" w Woli Mieleckiej, grupa około 100 rolników w tym i z Woli Mieleckiej, zamknęła w piątek 29 stycznia 1999 roku główną drogę wyjazdową w kierunku Tarnowa i Kielc.


Pozwólcie nam żywić naród, nie wspierajcie obcych" - takie hasło na transparencie zawisło na jednym z ciągników podczas blokady. Głównym postulatem było zagwarantowanie minimalnych opłacalnych cen produktów rolnych. Gwarancji takich oczekiwano od rządu.

Do protestujących rolników przybył m.in. wiceprezydent Mielca Bogdan Bieniek, poseł Andrzej Osnowski oraz starosta mielecki Józef Smaczny.

Rolnicy w swoich postulatach skierowanych w stronę rządu, żądali zaprzestania skupu zboża i żywca od rolników z zagranicy.

Zarzucano stronie rządowej, że mimo sprawowania funkcji przedstawicieli wyborców, w tym także i rolników, w ogóle nie zwracają uwagi na panującą w kraju bardzo ciężkich sytuację rolników.

Rolnicy na ręce przybyłych przedstawicieli władzy przekazali swoje postulaty, licząc na wsparcie ze strony urzędów.

Blokowanie drogi zakończyło się około godz. 15:00 tego samego dnia.

 wichz