drogi

Most na Wisłoce skłócił mieszkańców Trzciany i Woli Mieleckiej

Przeciwko proponowanej trasie dojazdu do mostu protestuje Wola Mielecka, nie godzi się na to również Trzciana. Którą z tych miejscowości poświęci starosta?

Ogromne, gigantyczne wręcz emocje towarzyszą tworzeniu koncepcji dojazdów do planowanego mostu na Wisłoce. Najgłośniej protestują mieszkańcy Woli Mieleckiej, gdzie wybudowanie drogi skutkowałoby wyburzeniem wielu budynków. Doszło do tego, że ludzie naszli wieczorem starostę Andrzeja Chrabąszcza w jego domu w Czajkowej. – Pytali, czy zapadły jakieś decyzje, bo, jak twierdzili, spać nie mogą – zdradza starosta.

Czy Wola Mielecka będzie włączona do miasta Mielca?

Grudniowa sesja rady gminy Mielec obfitowała w dyskusje na temat przyłączenia Woli Mieleckiej do miasta Mielca. Stało się to za sprawą internetowych dyskusji mieszkańców, które zostały zainicjowane przez radnego gminy Mariusza Kawalca. Ten podkreśla, że są to tylko dyskusje, tymczasem samorządowcy zastanawiają się czy nie wstrzymać środków na inwestycje w Woli Mieleckiej. – Myślę, że to tylko wypadek przy pracy – bagatelizuje całą sprawę tamtejszy sołtys.