Wola Mielecka 2022 roku

www.wolamielecka.pl | Wola Mielecka 2022 roku, info, foto, wideo, sołectwo, parafia, Gmina Mielec

Biskup Tarnowski mianował 16 nowych kanoników

Powiększyło się grono kanoników kapituł kolegiackich w Bochni, Limanowej, Mielcu, Wojniczu i Nowym Sączu oraz kapituły katedralnej w Tarnowie. Biskup Andrzej Jeż odznaczył 16 kapłanów diecezji tarnowskiej godnościami kanoników gremialnych albo honorowych.

Boże Narodzenie 2022

"Przybywaj
Nadziejo nieogarniona,
Zawsze obecna
I zawsze nadchodząca,
Przybywaj Boże,
Zaczynie własnego człowieczeństwa,
I uczłowiecz człowieka
Jak uczłowieczyłeś siebie!"  (Roman Brandstaetter)

Uroczyste otwarcie zachodniej obwodnicy miasta Mielca

W środę 21 grudnia 2022 roku nastąpiło otwarcie zachodniej obwodnicy Mielca - odcinka pomiędzy Piątkowcem i Rzędzianowicami. Samorządowcy i politycy z regionu dokonali uroczystego otwarcia nowego odcinka drogi wojewódzkiej z Rzędzianowic do Piątkowca, czyli obwodnicy zachodniej miasta Mielca!
Nowa droga stanowi alternatywny wjazd do Mielca od strony zachodniej, z kierunku Tarnowa. Kierowcy ominą Wolę Mielecką oraz zakorkowany tzw. stary most na Wisłoce i docelowo dojadą do lotniska i Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

21 grudnia 2022 roku otwarcie zachodniej obwodnicy Mielca

W ostatnich tygodniach trwały odbiory budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 między Piątkowcem a Rzędzianowicami, 21 grudnia 2022 roku obwodnica ma być oddana do użytku.
Prace budowlane na nowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 984 zakończyły się już kilka tygodni temu, droga wciąż była zamknięta. Ma się to zmienić w środę, 21 grudnia 2022 oku, bo właśnie na ten dzień zaplanowano uroczyste otwarcie drogi.

15 grudnia przerwa w dostawie wody

W związku z budową zbiornika wody SUW w Rzędzianowicach w dniu 15 grudnia 2022 roku (czwartek) od godz. 8.00 do 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody  w miejscowościach: Rzędzianowice, Wola Mielecka, Podleszany, Książnice, Goleszów, Boża Wola.

Listopadowe spotkanie DKK w ZST w Mielcu

Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Woli Mieleckiej miało wyjazdowy charakter. Nasza grupa gościła w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu, w przytulnej kafejce Figa z Makiem, którą prowadzi nasz klubowa koleżanka. W andrzejkowym klimacie omawialiśmy książkę Joanny Jax „Białe róże z Petersburga”.

Zaproszenie na Dzień Seniora - Wola Mielecka 2022

W sobotę 26 listopada 2022 roku organizowany jest Dzień Seniora - Wola Mielecka 2022, na który organizatorzy serdecznie zapraszają seniorów w wieku 70 Plus (urodzeni w 1952 i roczniki starsze) mieszkających w Woli Mieleckiej.
Dzień Seniora rozpocznie mszą św. o godz. 14.00 w intencji seniorów w kościele, a po niej dalsze uroczystości odbędą się w Domu Ludowym w Woli Mieleckiej.