Marianna i Adolf Cholewa

50-lecia zawarcia związku małżeńskiego

Złote i diamentowe gody świętowało w czwartek trzeciego lutego 2011 roku pięć małżeństw z Mielca i jedna z Woli Mieleckiej.

Swoje złote gody świętowali: Marianna i Adolf Cholewa z Woli Mieleckiej oraz Janina i Jan Guziec, Helena i Marian Nosal, Danuta i Andrzej Sokalscy oraz Urszula i Adam Wałkowie.

Jubileusz 60-lecia zawarcia związku małżeńskiego obchodzili państwo Helena i Antoni Piękoś z Mielca.

Świętowanie Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego jest okazją do złożenia parom małżeńskim szczerych gratulacji i wyrazów uznania za to, że w małżeństwie i rodzinie potrafili znaleźć spełnienie swojego życiowego powołania. Ich miłość i wierność małżeńska okazały się trwalsze od wszelkich słabości i przeciwności losu.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez prezydenta RP wręczyli prezydent Mielca Janusz Chodorowski oraz wójt gminy Mielec Kazimierz Gacek.

Medale przyznawane są na wniosek rodzin małżeństwom z 50-letnim lub większym stażem. Wśród jubilatów, którzy odznaczenia odebrali w Dworku Oborskich, było pięć, które zawarło związek małżeńskich pół wieku temu i jedna para, która w tym roku obchodzi 60-lecie swojego ślubu .

– Życzymy państwu wciąż dobrego samopoczucia i nastroju. Mam nadzieję, że młodzi ludzie, nie tylko z państwa rodzin, będą brać z was przykład – powiedział Janusz Chodorowski. Podczas uroczystości samorządowcy oprócz medali wręczyli jubilatom także pamiątkowe albumy.

Galeria zdjęć z uroczystości