Porady

Ziemniaki i soda oczyszczona na rdzę

Tak wyczyścisz mieszkanie
Stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami. Przejawia się to chociażby w tym, że zamiast drogich środków czyszczących o podejrzanym składzie, wybieramy naturalne substytuty. Wciąż jednak nie wszyscy wiedzą, jak wyczyścić całe mieszkanie za pomocą popularnych produktów spożywczych. Po co warto sięgnąć?

Tego nie wiesz o cukrze

Nie tylko w kuchni

O tym, że cukier jest niezdrowy wiadomo od dawna. Nie znaczy to jednak, że trzeba się go pozbywać z domu. Wręcz przeciwnie, warto mieć go zawsze pod ręką, bo może się przydać w najmniej oczekiwanych sytuacjach. Oto kilka ciekawych zastosowań cukru.

Warzywa, które leczą

Wszystkie warzywa są zdrowe, ale niektóre dostarczają organizmowi szczególnie dużo wartościowych składników. Te, które znalazły się w naszym rankingu, są bogate w mikroelementy – wykorzystywane przez organizm jako paliwo i budulec oraz pomagające utrzymać dobre zdrowie. Dlatego nie powinno ich zabraknąć w codziennym jadłospisie.

Co zrobić aby diesel odpalił w największy mróz?

Silnik Diesla do rozruchu w niskich temperaturach potrzebuje dobrego paliwa, mocnego akumulatora, sprawnego rozrusznika i świec żarowych. Musi mieć też dobrą kompresję i bezproblemowo działający układ wtryskowy. Wystarczy, że z jedną z tych rzeczy będzie coś nie tak, a samochód po chłodnej nocy nie zapali.

https://www.facebook.com/wolamielecka/