Wola Mielecka 2019 roku

Wizyta duszpasterska Wola Mielecka 2019/2020

Tradycja wizyty duszpasterskiej, zwanej popularnie „kolędą” zawiera w sobie bogactwo znaków i treści. Odbywa się ona po świętach Bożego Narodzenia, kiedy to wspominamy przyjście Boga na ziemię. Okres Bożego Narodzenia jest czasem pogłębienia więzów z Bogiem, z rodziną, jak również z parafią. Kolęda jest oficjalną wizytą duszpasterską, dlatego przyjęcie kapłana w naszych domach jest wyrazem naszej wiary i przywiązania do Kościoła.

Biuletyn Informacyjny Gminy Mielec 2019 roku

Szanowni Państwo, Mieszkańcy i Przyjaciele Gminy Mielec!
W tym wyjątkowym okresie - schyłku roku 2019 - oddajemy w Państwa ręce piąty egzemplarz Biuletynu Informacyjnego Gminy Mielec. Publikacja ta jest „pigułką” wiedzy na temat przeszłego, teraźniejszego i przyszłego funkcjonowania naszej Gminy, a także podsumowaniem całorocznych działań inwestycyjnych realizowanych  we wszystkich sołectwach.

Uchwalono regulamin i podwyżki za odbiór odpadów komunalnych

Na XII sesji Rady Gminy Mielec, dnia 18 grudnia 2019 roku zostały ustalone stawki za odbiór odpadów komunalnych na 2020 rok:
- opłata będzie od mieszkańca, wcześniej był podział na trzy grupy,
- stawka 21 zł od mieszkańca miesięcznie, gdy mieszkaniec zadeklaruje kompostownik w gospodarstwie,
- stawka 25 zł od mieszkańca miesięcznie, w gospodarstwach, w których nie będzie kompostownika,
- wszystkich obowiązuje segregowanie odpadów komunalnych, gospodarstwa w których będzie niewłaściwa segregacja, lub jej nie będzie zapłacą 75 zł od mieszkańca miesięcznie.

Skrzaty, na warsztaty!

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec, Filia w Woli Mieleckiej serdecznie zaprasza na jednorazowe zajęcia rękodzielnicze z wykonywania skrzatów bożonarodzeniowych.

Mikołaj w Gminie Mielec

Na wszystkie dzieci, które w niedzielę 8 grudnia 2019 roku zjawiły się w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej czekało wiele atrakcji. To wszystko w ramach tradycyjnego gminnego spotkania ze Świętym Mikołajem.  

Czerń i purpura w listopadowe spotkanie DKK w Woli Mieleckiej

Gdy na dworze zimno i deszcz, z domowych kątów wyziera nuda to pora by odwiedzić naszą bibliotekę. Tu zawsze miło spędzisz czas i czeka Cię wiele niesamowitych przygód ukrytych na kartach nieprzeczytanych dotąd książek. A jeśli lubisz podzielić się z innymi wrażeniami z lektur, to dołącz do Dyskusyjnego Klubu Książki w Woli Mieleckiej.