Parafia Wola Mielecka, ogłoszenia parafialne 2024 roku

III Niedziela Wielkanocna, 14 IV 2024
1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień biblijny. Starajmy się w naszym codziennym zabieganiu znaleźć chwilę czasu na refleksję nad Słowem Bożym. Posłużyć temu mogą wybrane fragmenty z Pisma świętego wystawione na stoliku pod chórem, które przygotowała nam młodzież.
2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na druga część wykonywanych ławek do naszego kościoła.
3. W najbliższy wtorek w naszej świątyni o godz. 18:00 Ks.Bp Stanisław Salaterski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii oraz Św. Mateusza w Mielcu i Św. Józefa Rzemieślnika z Rzędzianowic. W związku z tym wydarzeniem prosimy naszych parafian o parkowanie samochodów przy stadionie i szkole. Parking przykościelny pozostawmy w tym dniu naszym gościom.
4. Modlitwie różańcowej w tym tygodniu prosimy aby przewodniczyła: w środę Róża Św. Maksymiliana a w piątek Róża Św. Jana Pawła II.
5. W środę na Mszę świętą i spotkanie po niej zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
6. Parafia Trójcy Przenajświętszej w Mielcu serdecznie zaprasza do udziału w uroczystościach peregrynacji relikwii i obrazu błogosławionej Rodziny Ulmów . Odbędą się one w najbliższy piątek i sobotę (19-20 kwietnia). Będzie to doskonała okazja , aby przez wstawiennictwo  błogosławionych Samarytan z Markowej wyprosić potrzebne łaski dla naszych małżeństw i rodzin (m.in. żywą wiarę, nadzieję wyjścia z każdego kryzysu domowego, codzienną ofiarną miłość). Zachęcamy zwłaszcza do udziału w piątkowej Eucharystii sprawowanej o godz. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Artura Ważnego. Natomiast w sobotę o godz. 9.00 - Msza święta ze specjalnym błogosławieństwem dla małżeństw oczekujących narodzin dziecka.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Kapłańska. Modlić będziemy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zaś ofiarą na tacę wspierać będziemy Seminarium Duchowne w Tarnowie.
8. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<


Niedziela Miłosierdzia Bożego, 7 IV 2024
1. Dzisiaj z racji niedzieli Miłosierdzia Bożego przeżywamy diecezjalny Dzień „Caritas”. Modlimy się o rozwój cnoty miłosierdzia chrześcijańskiego i za pracowników tejże organizacji. Rozpoczyna się też tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. można złożyć ofiary do puszek na rzecz najbardziej potrzebujących.
2. Jutro przypada liturgiczna uroczystość Zwiastowania NMP.  Jest to też dzień duchowej adopcji dziecka poczętego. Zapraszamy w tym dniu na Mszę świętą o godz. 7:00  nie tylko solenizantów ale wszystkich parafian, którzy chcą dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego.  / deklaracje są do pobrania na stoliku pod chórem /
3. We wtorek 16 kwietnia o godz. 18:00 odbędzie się w naszej świątyni Uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas VIII z naszej parafii oraz z parafii Św. Mateusza w Mielcu i parafii  Św. Józefa Rzemieślnika z Rzędzianowic. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy od środy do piątku na Msze święte  o godz. 18:00. Módlmy się za młodych naszych parafian o światło Ducha Świętego w wyznawaniu wiary katolickiej w codziennym życiu.
4. W środę po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie  Parafialną Radę Duszpasterską.
5. Bardzo prosimy aby modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadziły : w środę Róża Św. o. Pio a w piątek  Św. Dominika.
6. Przyszła Niedziela to niedziela Biblijna . Tradycyjne ofiary na tacę przeznaczone będą na drugą część wykonywanych ławek.


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 9 IV 2024
1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim Parafianom, Gościom odwiedzającym nasze rodziny i dobroczyńcom naszej parafii, dużo radości płynącej od Chrystusa Zmartwychwstałego, pokoju serca z częstego przyjmowania Go do swego serca w Komunii św. i obfitości łask Bożych na każdy dzień życia.
2. Wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu Triduum Sacrum: Ks. Marcinowi, Ceremoniarzom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, młodzieży z Grupy Apostolskiej, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański,  strażaczkom i strażakom pełniącym wartę przy Grobie Pańskim, panu organiście, paniom sprzątającym i dbającym o wystrój naszego kościoła, Karolinie Graboś z mężem za ustrojenie ołtarzy i Grobu Pańskiego składamy serdeczne Bóg zapłać!
3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny - drugi dzień świąt. Porządek Mszy św. do południa jak w każdą niedzielę. Natomiast po południu Mszy św. o godz. 15.30 nie będzie. Taca dnia jutrzejszego przeznaczona będzie na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie i KUL  w Lublinie.
4. Przez cały tydzień 15 minut przed Mszą świętą będziemy odprawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Zaś w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
5. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca kwietnia. Możliwość spowiedzi od środy do piątku przed wieczorną Mszą świętą. Do chorych z Komunią świętą udamy się w Piątek: Ks. Proboszcz od godz. 12:30 a Ks. Marcin od. godz. 14:00.
6. Z racji Oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7. Ofiary do puszek w przyszłą niedzielę przeznaczone są na potrzeby Caritas diecezji tarnowskiej.
8. Dziękujemy także panom: Janowi, Ryszardowi i Pawłowi Robertowi za przeniesienie i odnowienie tablicy ogłoszeń. 


Niedziela Palmowa, 24 III 2024
1. Od dzisiaj rozpoczyna się święty czas Wielkiego Tygodnia, który upamiętnia nam ostatnie dni życia Pana Jezusa. W celebracjach liturgicznych nadchodzących dni Kościół daje nam wyjątkową okazję do przejścia z Chrystusem od śmierci do życia, od ciemności do światła i od lęku do nadziei.
2. Triuduum Sacrum w naszej wspólnocie przedstawia się następująco:
Wielki Czwartek ……
Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. O godz.18.00 uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja Pana Jezusa do godz. 22:00.
W Wielki Czwartek bardzo prosimy o modlitwę w intencji kapłanów, o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za zmarłych kapłanów.
Wielki Piątek……………
Pamiątka śmierci i pogrzebu Pana Jezusa. W tym dniu Kościół wstrzymuje się od sprawowania Mszy św. - Najświętszej Ofiary ponieważ Chrystus umarł w tym dniu na krzyżu i złożył z siebie najdoskonalszą ofiarę.
O godz. 10:00 - Droga krzyżowa dla dzieci.
O godz. 15:00 - Rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. O godz. 18:00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża św., Komunia św. oraz uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Za pobożną adorację Krzyża można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (Spowiedź i Komunia św., modlitwa w intencji Ojca św.). W Wielki Piątek po odsłonięciu Krzyża aż do Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę klękamy przed krzyżem w kościele na dwa kolana.. Adoracja trwać będzie do godz. 22:30. O godz. 21:00 zapraszamy na adorację młodzież. Prosimy na Wielki Piątek przystroić Krzyże przydrożne  aby w ten sposób wyrazić wdzięczność Chrystusowi za jego śmierć i zbawienie. W Wielki Piątek obowiązuje abstynencja i post ścisły. Abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14 roku do końca życia  natomiast post ścisły od 18 do 60 roku życia. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy.
Wielka Sobota i Wigilia Paschalna…………
Czas nadziei Zmartwychwstania. O godz. 8:15 drugi dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Od 8.30 do 12.00 co pół godziny poświęcenie pokarmów w nowym kościele . Po poświeceniu zachęcamy do krótkiej  adoracji przy Grobie Pana Jezusa.
O godz. 19:30 rozpocznie się od poświęcenia ognia Liturgia Wigilii Paschalnej. Na wieczorne obrzędy i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz procesję prosimy przynieść świece. Możemy przynieść nabyte paschaliki. W Wielką Sobotę zgodnie z polską tradycją zachowajmy abstynencję od pokarmów mięsnych aż do wieczornych obrzędów Wigilii Paschalnej. Na zakończenie Mszy św.  procesja Rezurekcyjna wokół  świątyni.
3. Bardzo prosimy aby Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Św. o. Pio.
4. W tym roku z racji Wielkiego Tygodnia Uroczystość Zwiastowania NMP przeniesiona została na 9 kwietnia.
5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:30, świeccy szafarze zaniosą Komunię świętą chorym po domach. Osoby chore które pragną przyjąć Komunię św. w tym dniu prosimy zgłaszać do Wielkiego Piątku bezpośrednio szafarzom lub w zakrystii.  
6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane  do puszek na kwiaty do ciemnicy  Grobu Pańskiego i ołtarz.


V Niedziela Wielkiego Postu,  17 III 2024
1. Witamy w naszej wspólnocie księdza mgr Zbigniewa Kruczyńskiego, który głosi dla nas nauki rekolekcyjne. Ten  święty czas rekolekcji zawierzamy miłosiernej Bożej Opatrzności.
2. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi sprawowane będą do środy włącznie o godz. 7:30 i 18:00. Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy codziennie na godz. 9:00. Zaś ludzi starszych i cierpiących, którzy mogą przybyć o własnych siłach zapraszamy w środę o godz. 16:30.
3. Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek od godz. 14:30 do 18:00 z przerwą półgodzinną od godz. 16:00 do godz. 16:30.
4. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 7000 zł. oraz 6000 zł. W kopertach i wpłatach bankowych na wykonywane ławki.
5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm i procesja z nimi  będzie przed Mszą św. o godz. 11:00. Zachęcamy szczególnie dzieci do udziału w konkursie palm. Ofiary do puszek przeznaczone będą na kwiaty do grobu Pańskiego i Ciemnicy.
6. Rekolekcje Wola Mielecka 17 - 20 marca 2024, przewodniczy: Ks. Zbigniew Kruczyński


IV Niedziela Wielkiego Postu, 10 III 2024
1. Przeżywamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu „Laetare”. Blisko święta wielkanocne do których chcemy się przygotować jak najlepiej przez nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali a także przez rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je Ks. Zbigniew Kruczyński wikariusz parafii p.w. Św. Mikołaja w Borowej. Porządek rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej. /grafik poniżej/
2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na wykonywane ławki. Bóg zapłać! W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św. w środę 20 marca o godz. 16:30.
3. We wtorek na Mszę św. o godz. 18 i spotkanie po niej zapraszamy młodzież z klas VIII wraz z rodzicami.
4. Różaniec w środę prosimy by poprowadziła Róża Św. Faustyny.
5. Parafia p.w. Ducha świętego w Mielcu zaprasza w dniu 15 marca o godz. 19:00 na Mszę św. i dekanalny wieczór uwielbienia połączony z modlitwą o uzdrowienie z olejami Św. Charbela.
6. Aby wesprzeć diecezjalne i parafialne dzieło „Caritas” w dalszym ciągu zapraszamy do nabywania baranków i paschalików wielkanocnych w kwocie 8 zł.


III Niedziela Wielkiego Postu 3 III 2024
1. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 15:00, a po nich Msza św. Zapraszamy na to piękne Nabożeństwo pasyjne a także na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 16:30 - dzieci a o godz. 17:30 wszystkich parafian.
2. Przeżywając Wielki Post, podejmujmy trud dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych dla ratowania tych , którzy się zagubili. Swoje postanowienia można wpisać do Parafialnej Księgi trzeźwości.
3. Różaniec prosimy by poprowadziła w środę Róża Św. Cecylii.
4. W środę też na Mszę św. o godz. 18:00  i spotkanie po niej zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
5. W I czwartek miesiąca Msza święta z adoracją o godz. 7:00.
6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowennę do Św. Józefa.
Natomiast ofiary na tacę przeznaczone będą na ławki oraz planowane prace wokół nowej świątyni i plebani.
7. Wszystkim paniom z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet składamy serdeczne życzenia oraz Bożej Opatrzności na każdy dzień.


II Niedziela Wielkiego Postu, 25 II 2024
1. Dzisiaj solidaryzujemy się z naszymi misjonarzami poprzez modlitwę  post i jałmużnę ofiarą do puszek „Ad gentes”.
2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych, w piątki na Drogę krzyżową a w niedzielę na Gorzkie żale. Módlmy się w czasie nich o światło Ducha Świętego dla księdza rekolekcjonisty ks. Zbigniewa Kruczyńskiego i całej naszej parafii na czas zbliżających się rekolekcji parafialnych.
3. W tym tygodniu przypada I Piątek i Sobota miesiąca marca. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę i piątek od  godz. 17:00. Do chorych  po domach udamy się w piątek: Ks. Proboszcz od godz. 12:30 a Ks. Marcin od godz. 14:00. Drogę krzyżową o godz. 17:30 poprowadzi wspólnota Żywej Drogi krzyżowej.
4. Bardzo prosimy aby Różaniec w środę poprowadziła Róża Bł. Anieli Salawa.
5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godzinie 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci.
6. Nabywając baranki i świece wielkanocne w kwocie 8 zł. Wspieramy dzieła charytatywne Caritas Diecezji tarnowskiej.
7. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  ; W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Anna Dziekan, lat 73. Pogrzeb w środę o godz. 12:30. Dobry Jezu …
8. Katechizacja przedmałżeńska dla par narzeczonych, 9-10 marca (sobota-niedziela) 2024 roku w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Zgłoszenia do 3 marca 2024 roku, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


I Niedziela Wielkiego Postu, 18 II 2024
1. Wędrówka ku świętom Paschalnym, którą podejmuje Kościół w okresie wielkopostnym, jest drogą pokuty, ściśle związaną z głęboką refleksją nad własnym życiem. Aby dobrze przeżyć Wielki Post i odnowić ducha zapraszamy na Nabożeństwa: Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 16:30 - dzieci i o 17:30 - dorosłych; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00. Pogłębionej refleksji nad życiem służyć będą Parafialne Rekolekcje wielkopostne,  które rozpoczną się w 5 niedzielę Wielkiego Postu 17 III 2024 roku.
2. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 6500 złotych oraz 3600 złotych w kopertach i wpłatach bankowych. Dziękujemy także 3 rodzinom za fundację indywidualną 3 ławek. Bóg zapłać!  
3. W Czwartek przypada święto Katedry Św. Piotra Apostoła. W sposób szczególny będziemy się modlić w intencjach papieża Franciszka.
4. Różaniec w tym tygodniu prosimy by poprowadziła w środę Róża Matki Bożej Zawierzenia.
5. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek przeznaczone są jako jałmużna wielkopostna „Ad Gentes” dla wsparcia pracy polskich misjonarzy.


VI Niedziela zwykła, 11 II 2024
1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 rozpoczniemy 40 godzinne Nabożeństwo. Porządek Nabożeństwa przedstawia się  następująco: / Grafik /
2. W środę rozpocznie się Wielki Post. Msze święte z posypaniem głów popiołem w naszej parafii będą sprawowane o godz. 7:00, 15:30 i 18:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły wszystkich od 18 tego do 60 tego roku życia. Ofiarą na tacę wspieramy dzieła charytatywne parafii i diecezji.
3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą u nas odprawiane w każdy piątek w nowej świątyni o godz. 16:30 dla dzieci i 17:30 dla wszystkich. Zaś Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15:00.  Bezpośrednio po nich będzie Msza święta.
4. Przez cały ten tydzień w całym Kościele modlić się będziemy o trzeźwość w naszym narodzie i ducha pokuty . Zachęcamy też do ofiarowanie dobrowolnej abstynencji w Wielkim Poście za tych, którzy mają problemy alkoholowe.
5. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na ławki i na poczet przyszłych prac wokół nowej świątyni.


V Niedziela zwykła,  4 II 2024

1. Trwa miesiąc luty, który poświęcony jest modlitwie za konających. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy odchodzą z tego świata aby Miłosierny Bóg udzielił im przebaczenia wszystkich grzechów. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
2.W liturgii tygodnia czcimy: w poniedziałek wspomnienie Św. Agaty dziewicy i męczennicy; we wtorek wspomnienie Św. Pawła Miki i towarzyszy męczenników; w sobotę – Św. Scholastykę dziewicę i zakonnicę. Solenizantom  składamy serdeczne życzenia.
3. Różaniec w tym tygodniu bardzo prosimy aby poprowadziły: w środę Róża Św. Maksymiliana a w piątek Św. Jana Pawła II.
4. W przyszłą niedzielę przypada Światowy dzień Chorego. W czasie Mszy św. będziemy modlić się za wszystkich chorych i cierpiących, całą służbę zdrowia  oraz tych, którzy opiekują się na co dzień chorymi w swoich domach. Przyszła niedziela rozpoczyna też 58 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.  
Po Mszy św. o godz. 11:00 rozpocznie się w naszej parafii 40 godzinne nabożeństwo [CZYTAJ >>>].
Chciejmy przez to nabożeństwo Eucharystyczne w duchu chrześcijańskiego wyrzeczenia wejść w okres Wielkiego Postu.
Po Mszy św. godz. 11:00 na adorację zapraszamy młodzież z klas VIII i ze szkół średnich,
od godz. 14:30-15:30 na adorację zapraszamy ojców i matki.
Na następne dni porządek adoracji będzie podany w przyszłą niedzielę.


IV Niedziela Zwykła, 28 I 2024
1. W czwartek rozpocznie się miesiąc luty, który w całym Kościele poświęcony jest modlitwom za konających. Módlmy się aby Bóg w swoim miłosierdziu udzielił im przebaczenia grzechów.
2. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską po domach naszej parafii. Dziękujemy za otwarte domostwa i wasze serca na nas kapłanów a także za złożone ofiary na wykonanie ławek do naszej nowej świątyni. Bóg zapłać! W intencji wszystkich darczyńców naszej parafii odprawiona będzie Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 9:30.
2. W piątek obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu przeżywamy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w naszej parafii z poświęceniem gromnic będą o  godz. 7:30  i 18:00.
3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca lutego. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę, w czwartek i piątek od godz. 17:00. Do chorych  po domach uda się w piątek tylko Ks. Marcin od godz. 9:00. Rozpoczęcie od Piątkowca, poprzez Starą wieś i kończąc u chorych przy drodze na Rzędzianowice. Po Mszy świętej o godz. 18:00 zmiana stacji Żywej drogi krzyżowej.
4. Modlitwę różańcową prosimy by poprowadziła w środę Róża Św. Dominika.
5. W przyszłą na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci.


III Niedziela zwykła, 21 I 2024
1. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 7000 zł oraz 3500 zł w kopertach i wpłatach bankowych.
2. W liturgii tygodnia wspominać będziemy: w środę Św. Franciszka Salezego bpa i doktora Kła; w czwartek Święto nawrócenia Św. Pawła Apostoła; w piątek: świętych Tytusa i Tymoteusza biskupów; w sobotę bł. Jerzego Matulewicza biskupa,  Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału we Mszy św. w dniu swojego patrona.
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Małego i Dużego Gościa Niedzielnego” oraz Promyczka Dobra w których możemy znaleźć wiele ciekawych artykułów przeznaczonych dla dorosłych i dla dzieci.
4. Prosimy, aby różaniec w tym tygodniu poprowadziły Róże: w środę Św. Faustyny a w piątek Św.o. Pio.
5. Porządek kolędy w tym tygodniu: [więcej >>>]


II Niedziela zwykła, 14 I 2024
1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z dzisiejszej niedzieli na energię elektryczną i ubezpieczenie parafii .  Serdecznie dziękujemy także małym kolędnikom misyjnym oraz tym, którzy ich przyjęli i wsparli ofiarami na rzecz misji w kwocie 8300 złotych ! Bóg zapłać!. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św.  w  poniedziałek o godz. 7:00.
2. W liturgii kościoła wspominać będziemy:  w środę Św. Antoniego – opata;  w piątek Św. Józefa Sebastiana Pelczara bpa, w przyszłą niedzielę Św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę. Wszystkim solenizantom oraz naszym babciom składamy serdeczne życzenia imieninowe i urodzinowe i zapraszamy do udziału we Mszy św. w dniu patrona.
3. Bardzo prosimy aby różaniec w tym tygodniu poprowadziły Róże: w środę Bł. Anieli Salawa a w piątek Św. Cecylii.
4. W środę na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie po niej zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
5. Od czwartku rozpoczyna się we wszystkich Kościołach chrześcijańskich Tydzień powszechnej modlitwy o jedność. Niech w naszej wspólnocie nie zabraknie także gorącej modlitwy w tej ważnej intencji.
6. Porządek kolędy w tym tygodniu: [więcej >>>]


Niedziela Chrztu Pańskiego, 7 I 2024
1. Świętując dzisiejszą uroczystość dziękujemy za łaskę Chrztu świętego i jednocześnie kończymy okres Bożego Narodzenia. Przy tej okazji chcemy poinformować, że Sakrament Chrztu św. dzieci udzielany jest w I niedzielę miesiąca o godz. 15:30 oraz w trzecią niedziele miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11:00.
2. Zapraszamy na Jasełka bożonarodzeniowe, które będą wystawiane dzisiaj o godz. 16:30 i 18:00. [ czytaj >>>]
3. O prowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu prosimy w środę: Różę Św. Jana Pawła II a w piątek Różę Matki Bożej Zawierzenia.
4. Ofiary  z przyszłej niedzieli przeznaczone będę na zapłatę półrocznego rachunku za energię elektryczną w kwocie 8100 zł.
5. Porządek kolędy w tym tygodniu: [więcej >>>]             
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] << 
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2023]


I Niedziela po Bożym Narodzeniu, 31 XII 2023
1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Najświętszą Rodzinę obejmijmy modlitwą szczególnie te rodziny, które przeżywają kryzysy i zagrożone są rozbiciem, aby realizowały swoje powołanie i zadania w duchu Ewangelii na drodze do Królestwa Bożego. Jednocześnie dziękujemy Bożej Opatrzności za mijający rok 2023 . Uczynimy to w sposób szczególny w czasie adoracji dziękczynno-przebłagalnej po Mszy świętej.
2. Jutro Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. według porządku niedzielnego.
3. Różaniec w środę prosimy aby poprowadziła Róża Św. Maksymiliana.
4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca stycznia  Możliwość spowiedzi w środę, czwartek i piątek godzinę przed wieczorną Mszą świętą. W piątek o godz. 17:30 Droga krzyżowa prowadzona przez Grupy modlitewne Żywej DK, a po Mszy św. zmiana stacji. Do chorych po domach z Komunią świętą udamy się w piątek : Ks. Proboszcz od godz. 12:30 a Ks. Marcin od godz. 15:00.
5. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Po Mszy świętej o godz. 11:00 roześlemy z kolędą małych kolędników misyjnych. Otwórzmy dla nich drzwi naszych domów. Po każdej Mszy św. poświęcimy złoto, kadzidło i kredę. Ofiary w tym dniu na tacę i małych kolędników przeznaczone będą na rzecz Misji świętych. Na stoliku pod chórem są do pobrania zestawy do poświęcenia kredy i kadzidła.
6. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Chrztu Pańskiego. Święto to przypomina nam pamiątkę naszego chrztu i kończy okres Bożego Narodzenia. Na Mszę świętą o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci.
7. Grupa Apostolska wraz z Ks. Marcinem zapraszają w przyszłą niedzielę na Jasełka, które wystawione będę dwukrotnie w Filii SOKiS Wola Mielecka o godz. 16:30 i 18:00. Serdecznie zapraszamy!        
8. Zakończenie roku, to czas bilansów. Niedzielna Eucharystia gromadzi około 900 wiernych na 2260 mieszkańców naszej parafii. W mijającym roku udzielonych zostało w naszej parafii 16 chrztów, 8 chłopców i 8 dziewczynek Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy 26 parafian - 10 kobiet i 16 mężczyzn. Sakramentalne TAK powiedziało w naszej parafii 6 par. Sakrament bierzmowania przyjęło 38 młodych katolików zaś Komunię świętą przyjęło po raz pierwszy 30 dzieci. Rozdaliśmy także  37 000 Komunii świętych.
9. Porządek kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:  [więcej >>>]