Archiwum 2007

Statystyka za 2007 rok, Wola Mielecka

Ochrzczono 20 dzieci: 12chłopców i 8 dziewczynek, do I Komunii św. przystąpiło 20 dzieci: 11 chłopców i 9 dziewczynek.
Sakrament Bierzmowania udzielono 24 osobom; zaślubionych zostało 18 par; zmarło 17 osób: 9 mężczyzn i 8 kobiet

Historyczna pasterka w Woli Mieleckiej

Wyjątkowa pasterka odbyła się 24 grudnia  2007 roku w budowanej jeszcze kaplicy w Woli Mieleckiej. To była pierwsza msza święta w tym miejscu. Kaplica jest zaczątkiem kościoła, który powstanie w tej miejscowości, a razem z nim zostanie powołana parafia.

Podsumowanie budowy kaplicy i plebani w 2007 roku

Budowa budynku kaplicy i plebani w Woli Mieleckiej w 2007 roku
Koniec roku , to zawsze dobra okazja do zatrzymania się na chwilę i wspomnienia upływających dni , miesięcy i lat naszego życia. Stara maksyma mówi , że człowiek tyle jest wart ile dobra uczynił.

Wizyta Ks. Biskupa Wiktora Skworca w budującej się kaplicy

10 grudnia 2007 w Bazylice pw. Św. Mateusza w Mielcu odbyło się pod przewodnictwem ks. Bp Wiktora Skworca Nabożeństwo Słowa Bożego z udziałem przedstawicieli Ruchów i Stowarzyszeń katolickich działających na terenie siedmiu sąsiednich dekanatów . Po skończonej celebrze i kolacji ks. Biskup zapragnął zobaczyć budującą się kaplicę i część plebani w Woli Mieleckiej.

Ogłoszenia parafialne i przygotowania do pasterki

Zima dosyć wcześnie zaatakowała, a co za tym idzie warunki nie sprzyjają pracom budowlanym, mimo to wszystko wskazuje na to że Pasterkę sprawować będziemy w nowej kaplicy. Na czas obecny kończymy montaż okien i drzwi , prowadzone są prace malarskie i wykonywane są parapety . Na zewnątrz jeżeli temperatura nie spada poniżej zera wykonywana jest elewacja klinkierowa. Po raz kolejny wyrażam Wam wdzięczność za ofiary złożone na tacę w pierwszą Niedzielę grudnia w wysokości 9330 zł, oraz ofiary za trzecią dniówkę , które złożyło kolejne 19 rodzin . Ponadto w listopadzie odwiedziłem głosząc kazania parafie Łączki Brzeskie i Borową, których parafianie wsparli nas ofiarami w kwocie 7460 zł.