Parafia Wola Mielecka ogłoszenia parafialne 2015 roku

Niedziela po Bożym Narodzeniu, 27 XII 2015

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Najświętszą Rodzinę obejmijmy modlitwą szczególnie te rodziny, które przeżywają kryzysy i zagrożone są rozbiciem, aby realizowały swoje powołanie i zadania w duchu Ewangelii na drodze do Królestwa Bożego. Niech wyrazem tej jedności będzie częstsza wspólna modlitwa wieczorna w intencji pokoju i miłości w naszych rodzinach i na całym świecie. 
2. W czwartek ostatni dzień 2015-go roku. Po południu o godz. 17:00 Msza św. na zakończenie Starego Roku, a następnie Adoracja dziękczynno-przebłagalna  przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy na to ostatnie Nabożeństwo w tym roku wszystkich parafian.
3. W piątek Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi . To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój.   Msze św. w naszej kaplicy według porządku niedzielnego. Ponieważ w tym dniu wypada I Piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 7:30 szafarze zaniosą Komunię św. obłożnie chorym po domach .
4. W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Parafialnej rady duszpasterskiej i ekonomicznej.
5. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci . Ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę naszej nowej świątyni  tak samo jak i dobrowolne ofiary z kolędy .
6. Od jutra rozpocznie się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Porządek w tym tygodniu jest następujący:
Poniedziałek  28 XII 2014 od godz. 8:30
1. Od Trzciany lewa strona drogi do nr 525
2. Od Trzciany prawa strona drogi do nr 498
Wtorek 29 XII od godz. 8:30
1. Piątkowiec – od lasu lewa strona drogi w kierunku Woli Mieleckiej do nr 369
2. Piątkowiec – od lasu prawa strona drogi w kierunku Woli Mieleckiej do nr 368
Środa 30  2015 od godz. 8:30
1. Płyty od drogi na Podleszany lewa strona
2. Płyty od drogi tarnowskiej prawa strona
Sobota  2 I  2016 od godz. 8:30
1.Od nr 516 lewa strona drogi od Trzciany do ścieżek  
2.Od nr 489 prawa strona drogi od Trzciany do krzyżówki

7. Intencje Mszy św. :  [wiecej]


ZOBACZ NOWE ZDJĘCIA Z BUDOWY KOŚCIOŁA w 2015 roku


IV Niedziela Adwentu, 20 XII 2015

1. Tegoroczny Adwent dobiega końca. Przyjście Pana jest już bliskie. Zapytajmy samych siebie: Jak przeżyliśmy ten szczególny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Czy nasze chrześcijańskie życie jest bardziej otwarte na Boga i ludzi ? 
2. W czwartek Wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia.  Ostatnie Roraty o godz. 7:00 . Po tej Mszy św. dzieci , które najaktywniej uczestniczyły w Roratach otrzymają symboliczne pamiątki . Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. My sami zadbajmy o jej chrześcijańską oprawę. Niech jej przede wszystkim towarzyszy w naszych domach:
- wspólna modlitwa rodzinna,
- czytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa,  
- łamanie się opłatkiem w rodzinnym gronie,
- szczere składanie życzeń oraz wspólny śpiew kolęd.
Chciejmy zaprosić też do wigilijnego stołu ludzi samotnych. Wigilijną radość przeżyjmy przez udział w uroczystej Mszy św. o północy - zwanej Pasterką. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.
3. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Po Mszy św. o godz. 7:30 świeccy szafarze zaniosą Komunię św. obłożnie chorym w naszej parafii do których uczęszczamy na I Piątki miesiąca.
4. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w sobotę Święto Św. Szczepana. Po Mszy św. o godzinie 11:00  poświęcenie owsa.  W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 15:30. W przyszłą zaś niedzielę obchodzić będziemy Święto Najświętszej Rodziny. W czasie Mszy św. o godz. 11:00 udzielany będzie Sakrament Chrztu.
5. Składamy serdeczne podziękowanie wam drodzy parafianie za ofiary w kwocie 16 000 zł., złożone na budowę świątyni przy okazji roznoszenia opłatków.
6. W przyszły poniedziałek rozpocznie się wizyta duszpasterska zwana kolędą.   [PROGRAM KOLĘDY]


III Niedziela Adwentu, 13 XII 2015
1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu, zwaną w liturgii „Gaudete” – Radujemy się bo Zbawca już nadchodzi. Z Bożą pomocą rozpoczynamy w naszej parafii odnowienie misji świętych  które prowadzi Ks. Andrzej Rams – kustosz sanktuarium Matki Bożej Królowej rodzin w Chorzelowie. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w misjach aż do czwartku.
2. W dniu dzisiejszym rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Zachęcamy serdecznie wszystkie rodziny do kształtowania w sobie postawy chrześcijańskiej oraz zachowywania szlachetnych obyczajów życia i świąt.
3. Spowiedź św. misyjna będzie w naszej parafii w środę od godz. 14:00 do godz. 17:30 .  W tym dniu także po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia.
4. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane w ubiegłą niedzielę na budowę świątyni w kwocie 4 330 zł oraz 4 800 zł w kopertach. Bóg zapłać !
5. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na obiady biednych dzieci. Za nabycie świec i ofiarę 5 zł , serdeczne Bóg zapłać !
7. Intencje Mszy św. :  W minionym tygodniu odeszła  z naszej w wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Cecylia Kołacz - Mioduna – lat 75. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …


II Niedziela Adwentu, 6 XII 2015
1.W całym Kościele przeżywamy  II Niedzielę Adwentu. Modlitwą  i ofiarą do puszek wspieramy dzisiaj Kościół na Wschodzie .
2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na budowę nowej świątyni . Dziękujemy także za ofiary złożone przez was w ubiegłym miesiącu na okna w kwocie 3500 zł.
3. W liturgii Kościoła  będziemy wspominać we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny  Msze św. w naszej parafii o godz. 7:30; 9.30 i 18.00.   W czasie Mszy św. godz. 18.00 poświęcimy medaliki dla dzieci z klasy II, których zapraszamy wraz z rodzicami.
4. Caritas rozprowadza świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży, przeznaczony jest na pomoc dla najuboższych rodzin. Za ofiarność składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
5. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii renowacje Misji świętych, które przeprowadzi z nami Ks. Andrzej Rams kustosz sanktuarium NMP Królowej Rodzin w Chorzelowie. Program renowacji wywieszony jest w gablocie oraz umieszczony na stronie internetowej parafii [PROGRAM] . Można także zabrać do każdej rodziny programy umieszczone przy wyjściu z kaplicy. W niedzielę za tydzień na Mszę świętą o godz. 15:30 zapraszamy szczególnie młodzież ze szkół średnich i pracującą na naukę stanową dla nich.
6. Na mocy Bulli  „Misericordiae vultus” biskup tarnowski Andrzej Jeż ustanowił 12 Kościołów Jubileuszowych, w których 13 grudnia 2015 r. zostaną uroczyście otwarte Bramy Miłosierdzia. Kościołem Jubileuszowym jest między innymi Bazylika Św. Mateusza w Mielcu.
7.W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Feliks Burczy lat 83. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…
8. Mikołaj w parafii [ZOBACZ WIECEJ]


I Niedziela Adwentu, 29 XI 2015
1. Rozpoczynamy okres Adwentu czyli czas liturgicznego oczekiwania na ostateczne przyjście Pana Jezusa na ziemię. W adwentowym czuwaniu wraz z Maryją, pomogą nam Msze św. roratnie, które celebrowane będą codziennie o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przynosiły zapalone lampiony. Przed Mszą świętą śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N M P
2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia.  Spowiedź św. pierwszo-piątkowa: w środę dla dzieci, w czwartek dla młodzieży , w piątek dla dorosłych od godz. 17:00. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek od 14:40 .
O godz. 17:30 droga krzyżowa prowadzona przez grupy modlitewne, a po Mszy św. zmiana rozważań drogi krzyżowej dla tych grup.
3. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godzinie 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Po tej Mszy św. odbędzie się spotkanie ze Św. Mikołajem.
4. Poświęcone dzisiaj opłatki na stół wigilijny rozniosą po naszych domach w najbliższych tygodniach tak jak w poprzednich latach następujący parafianie:
w rejonie drogi na Trzcianę i Rzędzianowice – panie Władysława Bąk i Genowefa Wieczorek
w rejonie drogi na Tarnów i Podleszany oraz Piątkowiec- panowie Ryszard i Jakub Różański.
Dobrowolne wasze ofiary tak samo jak i ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na budowę świątyni.
5. W najbliższą sobotę odbędzie się w ramach przygotowania do ŚDM spotkanie młodzieży diecezji tarnowskiej z Grupy „Synaj” w Mielcu. O tym spotkaniu i naszym włączeniu się w te wydarzenia poinformują nasze młode parafianki z Komitetu parafialnego ŚDM.
6. Renowacja Misji Świętych Wola Mielecka 13 XII – 17 XII 2015 [ więcej ].


Uroczystość Chrystusa Króla, 22 XI 2015
1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą w Roku liturgicznym. Kościół  oddaje w tym dniu cześć Chrystusowi, Królowi Wszechświata. Za wspólne odmówienie „Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi” możemy zyskać  odpust zupełny.
źródło: Parafia Wola Mielecka

2. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent. Roraty w naszej kaplicy będą odprawiane od przyszłego poniedziałku codziennie o godz.18:00. Prosimy już dziś, by wszystkie dzieci przygotowały na Roraty lampiony. Po Mszy św. o godz. 11:00  poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które następnie rozniosą po naszych domach tak jak w poprzednich latach wskazani parafianie. Dobrowolne ofiary z opłatków zasilą tak jak w poprzednich latach konto budowy.
3. W trzecią Niedzielę Adwentu 13 XII 2015r. rozpoczną się w naszej parafii renowacje Misji świętych, które pragniemy aby jak najlepiej wprowadziły nas w Jubileuszowy Rok Miłosierdzia i przygotowały nas duchowo do świąt Bożego Narodzenia. Osobę księdza misjonarza i całą naszą parafię polecajmy w ufnej modlitwie Bożej Opatrzności i opiece Matki Bożej.
4. Intencje Mszy św. : W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marka Miki – lat 48. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…