Parafia Wola Mielecka, ogłoszenia parafialne 2018 roku

I Niedziela po Bożym Narodzeniu, 30 XII 2018

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Najświętszą Rodzinę obejmijmy modlitwą szczególnie te rodziny, które przeżywają kryzysy i zagrożone są rozbiciem, aby realizowały swoje powołanie i zadania w duchu Ewangelii na drodze do Królestwa Bożego. Niech wyrazem tej jedności będzie częstsza wspólna modlitwa wieczorna w intencji pokoju i miłości w naszych rodzinach i na całym świecie.  
2. W poniedziałek ostatni dzień 2018-go roku. Po południu o godz. 17.00 Msza św. na zakończenie Starego Roku, a następnie adoracja dziękczynno - przebłagalna  przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy na to ostatnie Nabożeństwo w tym roku wszystkich parafian.
3. We wtorek Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu wypada też 10 rocznica powołania do istnienia przez Ks. Bpa Wiktora Skworca naszej parafii ku czci Bożej Opatrzności. Ten skromny jubileusz pragniemy świętować   w czasie uroczystej Mszy świętej o godz. 11:00  wraz  z księdzem Biskupem Wiesławem Lechowiczem. Serdecznie zapraszamy was wszystkich drodzy parafianie na to nasze wspólne dziękczynienie i zawierzenie naszej wspólnoty Bożej Opatrzności na następne lata.  
4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca stycznia Możliwość spowiedzi w piątek godzinę przed wieczorną Mszą świętą. O godz. 17:30 Droga krzyżowa prowadzona przez Grupy modlitewne Żywej DK , a po Mszy św. zmiana stacji. Do chorych po domach z Komunią świętą udamy się w piątek: Ks. Proboszcz od godz.13;00 a Ks. Dominik od 14:00.  
5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego.  Po Mszy świętej o godz. 11:00 roześlemy z kolędą misyjną małych kolędników misyjnych. W związku z tym, że ofiary na tacę z 6 stycznia przeznaczone są na misje, dlatego składka na budowę świątyni w styczniu będzie w II niedzielę miesiąca.
6. W środę Różaniec prosimy aby poprowadziła Róża Matki Bożej Zawierzenia.
7. Porządek kolędy w tym tygodniu :   >>[Wizyta duszpasterska 2018/2019]<<
Czwartek 3 I 2019r. od godz. 14:00
Od Podleszan domy po lewej stronie drogi do krzyżówki
Sobota  5 I 2019r.  od godz. 8:30
od Rzędzianowic lewa strona drogi nr 79  od do nr 147
od Rzędzianowic prawa strona drogi od nr 123 do mostu
8. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<IV Niedziela Adwentu, 23 XII 2018
1. Tegoroczny Adwent dobiega końca. Przyjście Pana jest już bliskie. Zapytajmy samych siebie: Jak przeżyliśmy ten szczególny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Czy nasze chrześcijańskie życie jest bardziej otwarte na Boga i ludzi ?
2. Jutro Wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia.  Ostatnie Roraty o godz. 7:00. Po tej Mszy św. dzieci , które najaktywniej uczestniczyły w Roratach otrzymają symboliczne pamiątki. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. My sami zadbajmy o jej chrześcijańską oprawę. Niech jej przede wszystkim towarzyszy w naszych domach:
- wspólna modlitwa rodzinna,
- czytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa,
- łamanie się opłatkiem w rodzinnym gronie,
- szczere składanie życzeń oraz wspólny śpiew kolęd.
Chciejmy zaprosić też do wigilijnego stołu ludzi samotnych.
Wigilijną radość przeżyjmy przez udział w uroczystej Mszy św. o północy - zwanej Pasterką. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.
3. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Po Mszy św. o godz. 7:30 świeccy szafarze zaniosą Komunię św. obłożnie chorym w naszej parafii.
4. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w środę Święto św. Szczepana. Po tej Mszy św.  poświęcenie owsa. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 15:30.
5. Składamy serdeczne podziękowanie wam drodzy parafianie za ofiary w kwocie 18 000 zł. , złożone na budowę świątyni przy okazji roznoszenia opłatków. Bóg zapłać !
6.
Porządek kolędy w tym tygodniu :
Czwartek 27 XII 2018 od godz. 8:30
1. Od Trzciany lewa strona drogi do nr 525
2. Od Trzciany prawa strona drogi do nr 518
Piątek  28 XII od godz. 8:30
1. Od Trzciany od nr 516 lewa strona drogi do ścieżek
2. Od Trzciany od nr 510 prawa strona drogi do krzyżówki
Sobota 29 XII 2018 od godz. 8:30
1. Od Rzędzianowic prawa strona od nr 1 do 71  
2. Od Rzędzianowic lewa strona drogi od nr 12 do nr 77
Niedziela 30 XII 2018 od godz. 14:00
Od Rzędzianowic prawa strona od nr 76 do 119a
Tak jak w poprzednich latach ofiary składane przez was przy okazji kolędy przeznaczone zostaną na budowę naszej świątyni .


III Niedziela Adwentu, 16 XII 2018
1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu, zwaną w liturgii „Gaudete” – Radujemy się bo Zbawca już nadchodzi. Dlatego tym serdeczniej zapraszamy do udziału w Roratach – w Mszach oczekiwania o godz.18:00. W sposób szczególny to zaproszenie kierujemy pod adresem młodzieży oraz dzieci niosących lampiony.
2. W dniu dzisiejszym rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Zachęcamy serdecznie wszystkie rodziny do kształtowania w sobie postawy chrześcijańskiej oraz zachowywania szlachetnych obyczajów życia i świąt.
3. Spowiedź przedświąteczna będzie w naszej parafii w najbliższą środę od godz. 15:00 do godz. 18:00 z półgodzinna przerwą od 16:30 do 17:00. W miarę możliwości skorzystajmy z niej i nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.
4. W czwartek po Mszy św. zapraszamy na  spotkanie członków Rady parafialnej i ekonomicznej.
5. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Za nabycie świec i ofiarę 5 złotych, serdeczne Bóg zapłać!
6. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii do przyszłej niedzieli chorych pragnących przyjąć w święta Komunię świętą, którą zaniosą im świeccy szafarze.


II Niedziela Adwentu, 9 XII 2018
1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu pamiętając w naszych modlitwach o Kościele na wschodzie. Serdecznie zapraszamy do udziału w
Roratach – w Mszach oczekiwania o godz.18:00. W sposób szczególny to zaproszenie kierujemy pod adresem młodzieży oraz dzieci niosących lampiony.  Od soboty rozpoczniemy  Nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia.
2. Składamy serdeczne podziękowanie wam drodzy parafianie za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 5 350 zł i 8 250 zł w kopertach oraz dniówkach na rzecz budowy świątyni.
3. W środę dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. Po Mszy św. w tym dniu kolejne spotkanie parafialnego zespołu synodalnego.
4. Spowiedź przedświąteczna będzie w naszej parafii w przyszłą środę od godz. 15:00 do godz. 18:00. W miarę możliwości skorzystajmy z niej i nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.
5. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Za nabycie świec i ofiarę 5 złotych, serdeczne Bóg zapłać!
6. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<  : W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności śp. Józef Litwin – lat 83.  Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz.12:30. Dobry Jezu..


I Niedziela Adwentu, 2 XII 2018
1. Rozpoczynamy okres Adwentu czyli czas liturgicznego oczekiwania na ostateczne przyjście Pana Jezusa na ziemię. W adwentowym czuwaniu wraz z Maryją, pomogą nam Msze św. roratnie, które celebrowane będą codziennie o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przynosiły zapalone lampiony i swoje adwentowe dobre uczynki. Przed Mszą świętą śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N M P. 
2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na budowę nowej świątyni. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św. 8 XII o godz. 18:00.
3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek  miesiąca grudnia. Spowiedź św. pierwszo-piątkowa: w środę dla dzieci, w czwartek dla młodzieży i w piątek dla dorosłych od godz.17:00. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek ks. Proboszcz od godz. 13:00 a ks. Dominik od 14:00.
4. W czwartek po Mszy św. zapraszamy wszystkie grupy dziecięce i młodzieżowe na spotkanie ze Św. Mikołajem.
5. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Porządek Mszy św. w naszej parafii godz. 7:30 , 9:30 i 18.00. Na Mszę św. o godz. 9:30 zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
6. Poświęcone dzisiaj opłatki na stół wigilijny rozniosą po naszych domach w najbliższych tygodniach następujący parafianie:
- w rejonie drogi na Trzcianę i Rzędzianowice – panie Władysława Bąk i Genowefa Wieczorek
- w rejonie drogi na Tarnów i Podleszany oraz Piątkowiec- panowie Ryszard i Jakub Różański.
Dobrowolne wasze ofiary będą przeznaczone tak jak w poprzednich latach na budowę świątyni.
7. Caritas naszej parafii zaprasza do akcji która wywodzi się z Wielkopolski pod nazwą „tytka”. Polega ona na zabraniu z kaplicy papierowych toreb, które prosimy aby chętni parafianie po wypełnieniu ich wskazanymi artykułami w przeddzień „Wigilii” obdarowali nimi potrzebujące rodziny w sąsiedztwie w pracy lub tych, którzy są w potrzebie. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji.
8. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Mojek – lat 56 . Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu


Uroczystość Chrystusa Króla, 25 XI 2018
1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą w Roku liturgicznym. Kościół  oddaje dzisiaj cześć Chrystusowi, Królowi Wszechświata Za wspólne odmówienie „Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi” możemy zyskać  odpust zupełny.
2. W środę przypada 9 rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża. Zachęcamy w tym dniu do szczególnej modlitwy za naszego biskupa i jego posługę.
3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca grudnia.
4. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent. Czas, w którym poprzez ożywioną wiarę , modlitwę, spowiedź adwentową  mamy przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w naszej kaplicy będą odprawiane od przyszłego poniedziałku codziennie o godz.18:00. Prosimy już dziś, by wszystkie dzieci przygotowały na Roraty lampiony.
5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Po Mszy poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które  rozniosą po naszych domach  wskazani parafianie, którzy czynili to w poprzednich latach. Dobrowolne ofiary z opłatków tak jak ofiary z tacy zasilą  prace przy  budowie świątyni.
6. We wtorek po Mszy św. odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady duszpasterskiej i ekonomicznej.   
7. Dziękujemy serdecznie kilkunastu panom za wielką pomoc w dniu wczorajszym przy rozbiórce rusztowań. Bóg zapłać!

9. ZOBACZ nowe zdjęcia z budowy kościoła w 2018 roku >>[ ZOBACZ FOTO]<<


XXXIII Niedziela Zwykła, 18 XI 2018
1. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy :
* we wtorek – Św. Rafała Kalinowskiego - kapłana
* w środę – wspomnienie Ofiarowania N M P
* w czwartek – Św. Cecylii – dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej
*w sobotę – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dunc-Lac, kapłana i towarzyszy
Wszystkim solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.
2. W środę po Mszy świętej zapraszamy na  spotkanie parafialny zespół synodalny.
3. Przyszła Niedziela to ostatnia niedziela w ciągu roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za pobożne odmówienie w tym dniu aktu oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zyskać możemy odpust zupełny. W tym dniu przypada też patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza i Akcji katolickiej. W czasie Mszy św. o godz. 11:00 będzie uroczyste przyjęcie aspirantów do grona ministrantów.
4. Bardzo serdecznie zachęcamy do czytania w coraz dłuższe wieczory prasy katolickiej. Można jeszcze nabyć kalendarze misyjne, które wyłożone są na bocznym ołtarzu.
5. W sobotę na godzinę 8:00 bardzo serdecznie proszę przynajmniej 15 mężczyzn do pomocy przy rozbiórce rusztowań we wnętrzu świątyni  aby przygotować miejsce do instalowania tuneli grzewczych. Gdy nas przyjdzie więcej praca potrwa do 2 godzin.


XXXII Niedziela Zwykła, 11 XI 2018
1. Serdecznie dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 5550 zł i 7650  zł w kopertach na rzecz budowy świątyni. W intencji ofiarodawców odprawimy Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 15:30.
2. Ciesząc się wolną ojczyzną i przeżywając 100 rocznicę odzyskania niepodległości zapraszamy dzisiaj jeszcze raz do kaplicy na wieczornicę religijno-patriotyczna o godz. 16:30.
3. W piątek przeżywać będziemy 4 rocznicę nawiedzenia kopi obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii Świętej Faustyny i Świętego Jana Pawła w naszej parafii. Chcemy dziękować za tak wiele łask, których doświadczyliśmy w czasie błogosławionych chwil nawiedzenia i w dalszym ciągu doświadczamy. Uczynimy to w czasie popołudniowej adoracji dziękczynno-błagalnej, która rozpocznie się o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i drogą krzyżową prowadzoną przez członków „żywej drogi”. Następnie rozpocznie się prywatna adoracja przed Najświętszym Sakramentem, która zakończy się Nieszporami i Mszą świętą o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian !
4. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
* w poniedziałek Św. Jozafata Kuncewicza – bpa i męczennika
* we wtorek Św. Benedykta , Jana , Mateusza , Izaaka i Krystyna -pierwszych męczenników polskich
* w sobotę wspomnienie Św. Elżbiety - zakonnicy
Wszystkim solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.
5. W środę na Mszę św. i spotkanie po niej zapraszamy dzieci z kl. III wraz z rodzicami.
6. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Pamięci o ofiarach wypadków drogowych oraz światowy dzień ubogich.


XXXI Niedziela Zwykła, 4 XI 2018
1. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiary z dzisiejszej niedzieli na budowę świątyni. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św. 18 XI o godz. 15:30.
2. W liturgii kościoła wspominać będziemy w tym tygodniu:
- w piątek – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie Matki wszystkich kościołów
- w sobotę - wspomnienie Św. Leona papieża i doktora Kła
Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w dniu imienin lub urodzin.
3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. W czasie Mszy Św. o godz. 11:00 dziękować będziemy za dar wolności a po Mszy św. o godz. 15:30  zapraszamy na wieczornicę religijno – patriotyczną przygotowaną przez młodzież z grupy apostolskiej.
4. Przypominamy, że za dusze wypominane w naszej parafii modlimy się w miesiącu listopadzie w środy na Różańcu i w piątki odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
5. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<


XXX Niedziela Zwykła, 28 X 2018
1. W dzisiejszą niedzielę w kościołach konsekrowanych obchodzona jest rocznica poświęcenia kościoła.
2. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych.  Procesje na cmentarzach w Mielcu z modlitwami za zmarłych odbędą się : na cmentarzu Komunalnym o godz.12:00 i 14:30 oraz na cmentarzach parafialnych w Mielcu i w Książnicach po Mszach św.  o godz. 14:00.
3. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i tam pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących – każdego dnia dla jednej duszy. Odpust można zyskiwać pod zwykłymi warunkami:
- stan łaski uświęcającej i Komunia św.
- modlitwa w intencjach Ojca św.
- wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego
- nawiedzenie cmentarza i tam modlitwa za zmarłą osobę, za którą ofiarowany jest odpust. W pozostałe dni roku można zyskiwać odpusty cząstkowe.
4. W piątek 2 listopada w Dzień Zaduszny. Wspominać będziemy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszej kaplicy o godz. 7:30 i 18:00. Przed Mszą św. ranną czytane będą wypominki za naszych zmarłych.
5. W tym tygodniu przypada I Czwartek , Piątek i Sobota miesiąca . W ciągu tygodnia możliwość spowiedzi godzinę przed Mszą św. wieczorną. W piątek o 17:30 Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia ofiarowana za dusze w czyśćcu cierpiące . Do chorych po domach z Komunią św. udamy się w piątek  od godz. 9:00.
6. Dziękujemy panu sołtysowi Wiesławowi Soboń  za zorganizowanie i przeprowadzenie zbiórki żywności dla Domu Księży Emerytów w Tarnowie.  Dziękujemy też wszystkim , którzy tymi darami się podzielili. Bóg zapłać !
7. W przyszła niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci zaś ofiary na tacę przeznaczoną będą na budowę świątyni.


XXIX Niedziela Zwykła,  21 X 2018
1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień misyjny w Kościele.  Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na wsparcie dzieł misyjnych.  
2. W związku z Tygodniem misyjnym bardzo prosimy aby Różaniec w tym tygodniu prowadziły następujące Róże :
- dzisiaj Róża Św. o Pio
- w poniedziałek Róża Św. Dominika
- we wtorek Róża Św. Maksymiliana
- w środę Róża  Św. Jana Pawła II
- w czwartek Róża Matki Bożej Zawierzenia
- w piątek  Róża Bł. Anieli Salawa
- w sobotę Róża Św. Cecylii
3. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
- w poniedziałek - wspomnienie Św. Jana Pawła II – papieża
- w przyszłą niedzielę - Święto Świętych Apostołów : Szymona i Judy Tadeusza.
Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy różańcowej.
4. W środę po Mszy św. odbędzie się spotkanie parafialnego zespołu synodalnego. Serdecznie zapraszamy.
5. W czwartek od  godz. 9:00 będzie można tak jak w ubiegłych latach wesprzeć płodami roli lub produktami spożywczymi Diecezjalny Dom Księży emerytów w Tarnowie. Zbiórka rozpocznie  się od Piątkowca drogą tarnowską, płyty, drogą na Podleszany, drogą na Rzędzianowice i zakończy się na Starej Woli. Polecamy tę sprawę waszej życzliwości.
6. W zakrystii można jeszcze nabyć Kalendarze rolnicze.


XXVIII Niedziela Zwykła, 14 X 2018
1. Dziękujemy serdecznie za ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę świątyni w kwocie 5500 zł i 5700 zł w kopertach i wpłatach bankowych. Bóg zapłać !
2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w poniedziałek wspomnienie Św. Teresy z Avila zakonnicy
- we wtorek wspomnienie Św. Jadwigi śląskiej – 40 rocznica wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę piotrową
- w środę wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego
- w czwartek święto św. Łukasza patrona Służby zdrowia
- w sobotę wspomnienie Św. Jana Kantego , kapłana
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe i urodzinowe .
3. Przyszła niedziela rozpoczyna tydzień modlitw w intencji Misji świętych. Ofiarą na tacę i modlitwą wpierać będziemy to najważniejsze zadanie Kościoła. Różaniec w tym dniu prosimy by poprowadziła Róża Św. o Pio.
4. W dalszym ciągu zachęcamy wszystkich do udziału w tych pięknych nabożeństwach różańcowych.
5. Na parapetach okien wystawione są karteczki wspominkowe listopadowe i roczne. Bardzo prosimy zamawiając wypominki wyraźnie wypisywać nazwiska bliskich zmarłych. Można też nabywać w zakrystii kalendarze dla rolników.
6. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<
7. ZOBACZ nowe zdjęcia z budowy kościoła w 2018 roku >>[ ZOBACZ FOTO]<<


XXVII  Niedziela Zwykła, 7 X 2018
1. Dziękujemy serdecznie za dzisiejsze ofiary składane na budowę świątyni . Drodzy parafianie trwają w dalszym ciągu prace przy elewacji wnętrza kościoła. Na chwilę obecną wykonano dwie 2/3 tych prac. W minionym miesiącu wykonaliśmy za kościołem zbiornik retencyjny zbierający wodę z dachu i placu kościelnego. W najbliższych miesiącach chcielibyśmy zakończyć instalację dolnych tuneli ciepłowniczych , które są już wykonane przez firmę i czekają na montaż. Wykonywane prace jak i materiał są bardzo kosztowne dlatego polecamy się waszej nieustannej życzliwości.  
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- w poniedziałek Bł. Wincentego Kadłubka - biskupa
- w piątek –wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego kapłana
Wszystkim solenizantom oraz nauczycielom, którzy w sobotę obchodzić będą święto edukacji składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w dniu imienin.
3. W sobotę zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo fatimskie, które odprawimy po Mszy św. o godz. 18:00. W związku z tym nie będzie różańca o godz. 17:30 tylko po Mszy świętej. Przynieśmy ze sobą lampiony.
4. W przyszłą niedzielę w całym Kościele w Polsce przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski. W miarę możliwości wesprzyjmy dzieło Nowego Tysiąclecia.