Wolańskie Zapusty 2024

8 lutego 2024 roku z okazji Tłustego Czwartku, Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Mieleckiej oraz Filia Ośrodka Kultury zaprosili mieszkańców Woli Mieleckiej i gości na własnoręcznie i tradycyjnie wykonane pączki, róże karnawałowe i faworki. To wszystko w ramach „Wolańskich Zapustów”, które stały się już tradycją w Woli Mieleckiej.

Tłusty czwartek co roku jest świętem, które poprzedza Wielki Post i każdy w ten dzień pozwala sobie zjeść coś słodkiego. Pączki i chrust są symbolem tego wydarzenia. W Woli Mieleckiej co roku Koło Gospodyń Wiejskich wraz z gminnym ośrodkiem kultury organizują „Wolańskie Zapusty”. Zaproszeni goście i smakosze wypieków mogą zajadać się pysznościami, które przygotowały Panie z KGW Wola Mielecka.

Zapusty Wolańskie to nasza cykliczna impreza, która odbywa się co roku i jest przez nas przygotowywana. Pierwsze panie przychodzą już przed południem, przygotowują ciasto na pączki. Receptura jest taka, a nie inna – wymaga czasu, potrzebuje cudownych rączek i ciepła, więc przygotowywanie jest mocno wydłużone w czasie.
Potem zabierają się za smażenie, w między czasie powstają róże karnawałowe i chrust.
Gdy przychodzą nasi goście, częstują się i mamy nadzieję, że smakuje. – mówi Ewa Przebieglec, członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Mieleckiej.

Pełna sala gości potwierdziła, że w tłusty czwartek warto odwiedzić Filię Ośrodka Kultury gminy Mielec, bo pączki nie były jedyną atrakcją tego dnia.

Przerwy pomiędzy degustacjami słodkich smakołyków uświetniały występy grup tanecznych prowadzonych w Filii Ośrodka Kultury przez Ewelinę Szymańską-Smoleń. Na scenie prezentowali się artyści z Zespołu Tańca Estradowego „Akcent”, Grupy Rytmiczno-tanecznej „Rytm”, Zespołu Tańca Estradowego „Takt” oraz Tanecznego Tria „Balans”.


ZOBACZ FILM

Wolańskie Zapusty 2024. Tak w Woli Mieleckiej obchodzono tłusty czwartek
pobrano z www.mielec.tv


 ZOBACZ FILM


link do filmu: https://youtu.be/XZwU_miJwps