Aktualności z parafii Wola Mielecka w roku

Ks. Piotr Bajor referentem watykańskiej Dykasterii Kultury i Edukacji

Ks. Piotr Bajor został referentem watykańskiej Dykasterii Kultury i Edukacji w sprawach duszpasterstwa akademickiego. Pochodzący z Woli Mieleckiej kapłan będzie osobą pierwszego kontaktu między watykańską dykasterią a ośrodkami na całym świecie, zarówno katolickimi jak i świeckimi, które mają odpowiadać za duszpasterstwo studentów.

XII Festyn Parafialny Wola Mielecka 2023

W niedzielę 25 czerwca 2023 roku obok kaplicy Parafii pw Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej odbył się XII Festyn Parafialny OPATRZNOŚĆ BOŻĄ WYCHWALAJMY.
Festyn rozpoczął się o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego w kościele.

Ponad 50 księży wikariuszy odebrało skierowania na nowe parafie

Zmiany dotyczą w tym roku 84 parafii. Do 10 z tych parafii są już posłani księża neoprezbiterzy. Do pozostałych trafią księża wikariusze. Biskup Stanisław Salaterski 7 czerwca 2023 roku wręczył nominacje na nowe parafie 51 z nich. Spotkanie z nimi odbyło się w tarnowskim seminarium. Niektórzy nie mogli być dzisiaj w Tarnowie, więc dokumenty odbiorą w innym terminie.

Kantata pastoralna w Parfii Wola Mielecka

Parafia pw. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej oraz ks. proboszcz Zbigniew Smołkowicz zapraszają 29 maja 2023 roku o godz. 19.30 na widowisko słowno-muzyczne kantata pastoralna pt. "Przez Ciebie wszystko ...".
Tekst ks. Waldemar Ciosek, muzyka: Ryszard Kusek. Wstęp wolny. 
29.05.2023 - poniedziałek / godz. 19:30
Kościół pw. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej

Znak i lira

Do Kapituły Kolegiackiej św. Mateusza w Mielcu zostali wprowadzeni nowi kanonicy. Uroczystość odbyła się 13 lutego 2023 rpku w Bazylice św. Mateusza w Mielcu, Mszy św. przewodniczył bp Artur Ważny. Nowi kanonicy wprowadzeni do tamtejszej kapituły to: ks. Wojciech Werner - kanonik gremialny kapituły kolegiackiej w Mielcu oraz kanonicy honorowi: ks. Janusz Adamczyk, ks. Józef Kuchta, ks. Kazimierz Skrzypek i ks. Zbigniew Smołkowicz z Parafii pw. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej.

Wolański muzyczne kolędowanie 2023 w kościele

29 stycznia 2023 roku w Parafii pw. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej mszę św. wzbogacił występ Chóru Parafialnego „Laudate deo”, pod dyrekcją Małgorzaty Leśniak.
Chórzyści kolędy śpiewali wspólnie z grupę muzyków i mieszkańcami Woli Mieleckiej.