Ogłoszenia parafialne 2013 roku

I Niedziela po Bożym Narodzeniu, 29 XII 2013
1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Najświętszą Rodzinę obejmijmy modlitwą szczególnie te rodziny, które przeżywają kryzysy i zagrożone są rozbiciem, aby realizowały swoje powołanie i zadania w duchu Ewangelii na drodze do Królestwa Bożego. Niech wyrazem tej jedności będzie częstsza wspólna modlitwa wieczorna w intencji pokoju i miłości w naszych rodzinach i na całym świecie.  [ >> List Pasterski Episkopatu Polski << ]
2. We wtorek ostatni dzień 2013 roku. Po południu o godz. 17.00 Msza św. na zakończenie Starego Roku, a następnie Adoracja dziękczynno-przebłagalna  przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy na to ostatnie Nabożeństwo w tym roku wszystkich parafian.
3. W środę Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój.  Msze św. w naszej kaplicy według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 11:00 w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu zawierzymy Nowy 2014 rok Bożej Opatrzności.
4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca stycznia. Możliwość spowiedzi od środy do piątku godzinę przed wieczorną Mszą świętą. Do chorych po domach z Komunią świętą udamy się w piątek od godz. 14;00.
5.W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę naszej nowej świątyni.
6. Bardzo prosimy aby Różaniec w piątek poprowadziła Róża Matki Bożej Zawierzenia.

7. Spotkania formacyjne
Przypominamy, że dzisiaj po Mszy św. o godz.11.00 w naszej kaplicy będzie spotkanie osób chcących wziąć udział w Kolędzie Misyjnej oraz ich rodziców.
W tym tygodniu zapraszamy:
1. W piątek na godz. 16.30. DSM
2. W piątek po Mszy św. MŁODZIEŻ
3. W sobotę na godz. 10.00. SCHOLĘ

8. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:     [ ZOBACZ cała kolęda ]
Poniedziałek 30 XII od godz. 8:30
   1.Od Trzciany prawa strona drogi do nr 498
   2. Od Trzciany lewa strona drogi do nr 525
Czwartek 2 I 2014 od godz. 14:30
   1.Od Podleszan domy po lewej stronie drogi
Sobota 4 I 2014 od godz. 8:30
      1. Od nr 489 prawa strona drogi od Trzciany do krzyżówki
      2. Od nr 516 lewa strona drogi od Trzciany do ścieżek
Niedziela 5 I 2014 od godz.14:00
     Od drogi na Trzcianę prawa strona drogi tarnowskiej do nr 351


        ZOBACZ NOWE ZDJĘCIA Z BUDOWY KOŚCIOŁA  


IV Niedziela Adwentu, 22 XII 2013
1. Tegoroczny Adwent dobiega końca. Przyjście Pana jest już bliskie. Zapytajmy samych siebie: Jak przeżyliśmy ten szczególny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Czy nasze chrześcijańskie życie jest bardziej otwarte na Boga i ludzi ? Dzisiaj spowiedź w naszej kaplicy od 13:30 do 15:30 .

 2. We wtorek Wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia.  Ostatnie Roraty o godz. 7:00 . Po tej Mszy św. dzieci , które najaktywniej uczestniczyły w Roratach otrzymają symboliczne pamiątki. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. My sami zadbajmy o jej chrześcijańską oprawę.

Niech jej przede wszystkim towarzyszy w naszych domach :
- wspólna modlitwa rodzinna,
- czytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, 
- łamanie się opłatkiem w rodzinnym gronie,
- szczere składanie życzeń oraz wspólny śpiew kolęd.
Chciejmy zaprosić też do wigilijnego stołu ludzi samotnych. Wigilijną radość przeżyjmy przez udział w uroczystej Mszy św. o północy - zwanej Pasterką. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia .

3. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia . Po Mszy św. o godz. 7:30 świeccy szafarze zaniosą Komunię św. obłożnie chorym w naszej parafii .

4. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w czwartek Święto św. Szczepana . Po Mszy św. o godzinie 11:00  poświęcenie owsa .  W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 15:30.

5 . Składamy serdeczne podziękowanie wam drodzy parafianie za ofiary w kwocie 15 000 zł. , złożone na budowę świątyni przy okazji roznoszenia opłatków.

6. Porządek kolędy w tym tygodniu :
 Piątek  27 XII 2013 od godz. 9:00
1. Piątkowiec – od lasu lewa strona drogi w kierunku Woli Mieleckiej do nr 369
2. Piątkowiec – od lasu prawa strona drogi w kierunku Woli Mieleckiej do nr 369b
Sobota 28 I od godz. 14:30
1. Wola Mielecka od Piątkowca lewa strona drogi do nr 352
2. Od Podleszan domy po prawej stronie drogi
Niedziela 29 I od godz. 14:00
1.  Wola Mielecka od Piątkowca  domy po prawej stronie drogi tarnowskiej do nr 312a
Tradycyjne ofiary składane przez was przy okazji kolędy przeznaczone zostaną tak jak w poprzednich latach także na budowę naszej świątyni .
7. Intencje Mszy św. :
W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Czechowicz – lat 77 . 

Módlmy się o zbawienie jej duszy . - Dobry Jezu a nasz Panie ….


III Niedziela Adwentu, 15 XII 2013

1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu, zwaną w liturgii „Gaudete” – Radujemy się bo Zbawca już nadchodzi. Dlatego tym serdeczniej zapraszamy do udziału w Roratach – w Mszach oczekiwania o godz.18:00 . W sposób szczególny to zaproszenie kierujemy pod adresem młodzieży oraz dzieci niosących lampiony.  W poniedziałek po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy  Nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia.
2. W dniu dzisiejszym rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin . Zachęcamy serdecznie wszystkie rodziny do kształtowania w sobie postawy chrześcijańskiej oraz zachowywania szlachetnych obyczajów życia i świąt .
3. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w niedzielę od godz. 13:30 do godz. 15:30. W miarę możliwości skorzystajmy z niej w naszej kaplicy i nie szukajmy spowiedzi po innych parafiach .
4. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom . Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na obiady biednych dzieci. Za nabycie świec i ofiarę 5 zł  serdeczne Bóg zapłać !
5. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie członków Parafialnej Rady duszpasterskiej i gospodarczej .
7. W poniedziałek od godz. 14:00 wydawane będą przy kaplicy dary z ostatniej transzy pomocy Unii Europejskiej dla najbardziej potrzebujących .
6. Do prac porządkowych przy budowie nowego kościoła zapraszamy w tym tygodniu parafian  z następujących domów :
- w poniedziałek - Wola Mielecka od nr 541 do końca

- we wtorek - Piątkowiec od nr 1 do 19

7.Ogłoszenia formacyjne
W tym tygodniu zapraszamy:
- we wtorek na g. 16.30. DSM
- w piątek po Mszy św. MŁODZIEŻ
- w sobotę na g. 09.00. MINISTRANTÓW
- w sobotę na g. 10.00. SCHOLĘ


II Niedziela Adwentu, 8 XII 2013
1. W całym Kościele przeżywamy  II Niedzielę Adwentu. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy dzisiaj Kościół na Wschodzie. Dziękujemy także Czcigodnym Siostrom za ich świadectwo życia zakonnego . Obiecujemy modlitwę o nowe powołania do życia zakonnego i mamy nadzieję, że w niedługim czasie któraś z naszych dziewczyn poświęci swoje życie na wyłączną służbę Panu Bogu.
2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 4600 zł i 2250 zł w kopertach na budowę świątyni. Dziękujemy także parafianom z Borowej za wsparcie naszej budowy ofiarą 5460 zł.
3. Caritas rozprowadza świece wigilijne w cenie 5 złotych . Dochód ze sprzedaży, przeznaczony jest na obiady dla dzieci z ubogich rodzin w naszej ojczyźnie. Za ofiarność składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
4. Już dzisiaj pragniemy poinformować, że spowiedź adwentowa przed świętami Bożego Narodzenia będzie w naszej parafii w niedzielę 22 XII od godz. 13:30 do 15:30.

5. We wtorek na Mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci z klasy II  wraz z rodzicami. W czasie tej Mszy pobłogosławimy i wręczymy dzieciom medaliki ku czci Matki Bożej.

6. Spotkania formacyjne
W tym tygodniu zapraszamy
-  we środę dorosłych na KRĄG BIBLIJNY
-  w piątek po Mszy św. MŁODZIEŻ
-  w sobotę na godz. 09.00 LEKTORÓW
-  w sobotę na godz. 10.00 SCHOLĘ