Parafia Wola Mielecka, ogłoszenia parafialne 2023 roku

I Niedziela po Bożym Narodzeniu, 31 XII 2023

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Najświętszą Rodzinę obejmijmy modlitwą szczególnie te rodziny, które przeżywają kryzysy i zagrożone są rozbiciem, aby realizowały swoje powołanie i zadania w duchu Ewangelii na drodze do Królestwa Bożego. Jednocześnie dziękujemy Bożej Opatrzności za mijający rok 2023 . Uczynimy to w sposób szczególny w czasie adoracji dziękczynno-przebłagalnej po Mszy świętej.
2. Jutro Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. według porządku niedzielnego.
3. Różaniec w środę prosimy aby poprowadziła Róża Św. Maksymiliana.
4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca stycznia  Możliwość spowiedzi w środę, czwartek i piątek godzinę przed wieczorną Mszą świętą. W piątek o godz. 17:30 Droga krzyżowa prowadzona przez Grupy modlitewne Żywej DK, a po Mszy św. zmiana stacji. Do chorych po domach z Komunią świętą udamy się w piątek : Ks. Proboszcz od godz. 12:30 a Ks. Marcin od godz. 15:00.
5. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Po Mszy świętej o godz. 11:00 roześlemy z kolędą małych kolędników misyjnych. Otwórzmy dla nich drzwi naszych domów. Po każdej Mszy św. poświęcimy złoto, kadzidło i kredę. Ofiary w tym dniu na tacę i małych kolędników przeznaczone będą na rzecz Misji świętych. Na stoliku pod chórem są do pobrania zestawy do poświęcenia kredy i kadzidła.
6. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Chrztu Pańskiego. Święto to przypomina nam pamiątkę naszego chrztu i kończy okres Bożego Narodzenia. Na Mszę świętą o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci.
7. Grupa Apostolska wraz z Ks. Marcinem zapraszają w przyszłą niedzielę na Jasełka, które wystawione będę dwukrotnie w Filii SOKiS Wola Mielecka o godz. 16:30 i 18:00. Serdecznie zapraszamy!        
8. Zakończenie roku, to czas bilansów. Niedzielna Eucharystia gromadzi około 900 wiernych na 2260 mieszkańców naszej parafii. W mijającym roku udzielonych zostało w naszej parafii 16 chrztów, 8 chłopców i 8 dziewczynek Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy 26 parafian - 10 kobiet i 16 mężczyzn. Sakramentalne TAK powiedziało w naszej parafii 6 par. Sakrament bierzmowania przyjęło 38 młodych katolików zaś Komunię świętą przyjęło po raz pierwszy 30 dzieci. Rozdaliśmy także  37 000 Komunii świętych.
9. Porządek kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:  [więcej >>>]


IV Niedziela Adwentu, 24 XII 2023
1. Przeżywamy Wigilię Uroczystości Bożego Narodzenia. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 15:30. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o jej chrześcijańską oprawę. Niech jej towarzyszy w naszych domach:  wspólna modlitwa rodzinna, czytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa,  łamanie się opłatkiem w rodzinnym gronie, szczere składanie życzeń oraz wspólny śpiew kolęd.
O północy zapraszamy na Mszę św. - zwaną Pasterką. Ofiary na tacę z tej Mszy przeznaczone będą na Dom samotnej matki w Tarnowie.
3. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. według porządku niedzielnego.
4. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia we wtorek Święto Św. Szczepana. Po Mszy św. o godzinie 7:30 poświęcenie owsa. Nie będzie Mszy św. o g.15:30.
5. Składamy serdeczne podziękowanie wam drodzy parafianie za ofiary w kwocie 22 000 zł. , złożone na ogrzewanie świątyni  przy okazji roznoszenia opłatków.
6. W środę Różaniec poprowadzi Róża Św. o. Pio a w piątek Św. Dominika.
7. W przyszłą niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Po każdej Mszy św. dziękczynne nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego.
8. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:  [ZOBACZ >>>]
28 XII 2023 od godz. 8:30 czwartek
Od Rzędzianowic lewa strona drogi. Jeden kapłan od nr 12, a drugi od nr 162 do spotkania
29 XII 2023 od godz. 8:30 piątek
Od Rzędzianowic prawa strona drogi. Jeden kapłan od nr 1, a drugi od nr 142 do spotkania
30 XII 2023 od godz. 8:30 sobota
Od mostu domy po obu stronach drogi tarnowskiej do Ronda oraz domy po lewej stronie od Delikatesów „Centrum” do plebani – dwaj księża.
Tradycyjne ofiary składane przez was przy okazji kolędy przeznaczone będą na ławki do naszej świątyni.
9. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Bury – lat 69. Dobry Jezu…
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2023]

pierwsze nowe ławki
Zdjęcia Parafia Wola Mielecka w 2023 roku  [ZOBACZ >>>]


III Niedziela Adwentu, 17 XII 2023
1. Tegoroczny Adwent dobiega końca. Przyjście Pana jest już bliskie. Zapytajmy samych siebie: Jak przeżyliśmy ten szczególny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Czy nasze chrześcijańskie życie jest bardziej otwarte na Boga i ludzi ? Dzisiaj jeszcze od godz. 13:30 do 15:30 zapraszamy wszystkich parafian do skorzystania ze spowiedzi adwentowo-świątecznej.
2. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 5900 zł i 9050 zł w kopertach i wpłatach bankowych. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza święta w okresie świątecznym.
3. W sobotę z racji tego że czeka nas całodniowa spowiedź w parafii Ducha Świętego, ostatnie Roraty będą o godz. 7:00.Po tej Mszy św. dzieci, które najaktywniej uczestniczyły w Roratach otrzymają symboliczne pamiątki.
4. W przyszłą IV niedzielę Adwentu wypada Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze święte w naszej parafii tylko  do południa. Nie będzie Mszy św. o godz. 15:30  Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej.  Postarajmy się o jej chrześcijańską oprawę.
Niech jej przede wszystkim towarzyszy: wspólna modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, łamanie się opłatkiem, szczere składanie życzeń oraz wspólny śpiew kolęd. Chciejmy zaprosić też do wigilijnego stołu ludzi samotnych. Wigilijną radość przeżyjmy przez udział w uroczystej Mszy św. o godz. 24:00 - zwanej Pasterką. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.
5. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. 
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<


II Niedziela Adwentu, 10 XII 2023
1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu pamiętając w naszych modlitwach o Kościele na wschodzie . Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach – w Mszach oczekiwania o godz.18:00. W sposób szczególny to zaproszenie kierujemy do wszystkich a dzieci zapraszamy z lampionami. Od soboty rozpoczniemy  Nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia.
2. Bóg zapłać za dzisiejsze składki na rzecz prowadzonych prac przy przebudowie kaplicy w plebanię.
3. W środę dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
4. W piątek na godz. 19:30 zapraszamy was drodzy parafianie oraz wiernych z dekanatu Mielec-Północ na Adwentowy wieczór uwielbienia „W oczekiwaniu na Mesjasza” Będzie on miał charakter Nabożeństwa Słowa Bożego i zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.
4. Spowiedź przedświąteczna będzie w naszej parafii w przyszłą niedzielę od godz. 13:30 do godz. 15:30. W miarę możliwości skorzystajmy z niej i nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.
5. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Za nabycie świec i ofiarę 10 złotych oraz 25 złotych za duże świece, serdeczne Bóg zapłać !
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<   W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Pomykała, lat 53,  Dobry Jezu… Pogrzeb śp. Jana w środę 13 grudnia 2023 roku godz.12:00.
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2023]


I Niedziela Adwentu, 3 XII 2023  
1. Rozpoczynamy okres Adwentu czyli czas liturgicznego oczekiwania na ostateczne przyjście Pana Jezusa na ziemię. W adwentowym czuwaniu wraz z Maryją, pomogą nam Msze św. roratnie, które celebrowane będą codziennie o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przynosiły zapalone lampiony. Przed Mszą świętą śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
2. Najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca grudnia z adoracją błagalną o nowe święte powołania do służby Bożej.
3. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Na Mszę święta o godz. 18:00 zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
4. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na końcowe prace przy przebudowie kaplicy w plebanię, zaś ofiary do puszek jako pomoc Kościołowi na wschodzie.
5. Poświęcone dzisiaj opłatki na stół wigilijny rozniosą po naszych domach w najbliższych tygodniach następujący parafianie:
- w rejonie drogi na Trzcianę i część drogi tarnowskiej: Władysława Bąk i Genowefa Wieczorek
- w rejonie drogi na Rzędzianowice Emilia Misiak i Maria Tetlak
- w rejonie drogi na Tarnów i Podleszany od krzyżówki oraz Piątkowiec Ryszard i Jakub Różański.
Dobrowolne wasze ofiary będą przeznaczone tak jak w poprzednim roku na ogrzewanie świątyni.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<   W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Aleksander Tabor lat 59, śp. Władysław Sypek lat 58 i śp. Danuta Kłosińska – lat 57.


Uroczystość Chrystusa Króla
1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą w Roku liturgicznym. Kościół  oddaje dzisiaj cześć Chrystusowi, Królowi Wszechświata a od dzisiaj także Chrystusowi Królowi naszego narodu. Za wspólne odmówienie „Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi” możemy zyskać odpust zupełny.
2. We wtorek przypada 14 rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji –bpa Andrzeja Jeża. Zachęcamy w tym dniu do szczególnej modlitwy za naszego biskupa i jego posługę.
3.  W tym tygodniu pierwszy  piątek i sobota miesiąca grudnia.  Spowiedź św. pierwszo-piątkowa: w środę dla dzieci, w piątek dla młodzieży i dorosłych od godz. 17:00. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek ks. Proboszcz od godz. 12:30 a ks. Marcin od godz. 15:00. O godz.17:30 droga krzyżowa prowadzona przez grupy modlitewne, a po Mszy św. zmiana rozważań drogi krzyżowej dla tych grup.
4. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent. Czas w którym poprzez ożywioną wiarę, modlitwę, spowiedź adwentową  mamy przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w naszej kaplicy będą odprawiane od przyszłego poniedziałku codziennie o godz.18:00. Prosimy już dziś, by wszystkie dzieci przygotowały na Roraty lampiony.
5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Po Mszy poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które rozniosą po naszych domach wskazani parafianie, którzy czynili to przed pandemią. Dobrowolne ofiary z opłatków przeznaczamy tak jak w poprzednim roku na ogrzewanie naszej świątyni.
6. Nawiązując  do poprzednich lat zapraszamy do akcji która wywodzi się z Wielkopolski pod nazwą „tytka”. Polega ona na zabraniu z kościoła papierowych toreb, które prosimy aby chętni parafianie po wypełnieniu ich wskazanymi artykułami w przeddzień „Wigilii” obdarowali potrzebujące rodziny w sąsiedztwie w pracy lub tych, którzy są w potrzebie.
7. Ks. Piotr Bajor referentem watykańskiej Dykasterii Kultury i Edukacji >>[czytaj]<<


XXXIII Niedziela Zwykła, 19 XI 2023
1. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 6200 zł i 7600 zł. w kopertach i wpłatach bankowych na prace prowadzone w naszej parafii.  Dziękujemy też za ofiary do puszek na Kościół w potrzebie w kwocie 1600 zł.
2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:  poniedziałek – Św. Rafała Kalinowskiego – kapłana;  wtorek – wspomnienie Ofiarowania N M P; środa  Św. Cecylii – dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej; piątek – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dunc-Lac kapłana i towarzyszy. Wszystkim solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.
3. W środę po Mszy świętej zapraszamy na  spotkanie Radę Parafialną.
4. Spotkania formacyjne w tym tygodniu, w sobotę o godz. 9:00 aspiranci i ministranci, o godz.12:30 DSM.
5. Przyszła Niedziela to ostatnia niedziela w ciągu roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za pobożne odmówienie w tym dniu aktu oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zyskać możemy odpust zupełny. W tym dniu przypada też patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza i Akcji katolickiej. W czasie Mszy św. o godz. 11:00 będzie uroczyste przyjęcie aspirantów do grona ministrantów.
6. Bardzo serdecznie zachęcamy do czytania w coraz dłuższe wieczory prasy katolickiej. Można jeszcze nabyć kalendarze misyjne, które wyłożone są na bocznym ołtarzu.

XXXII Niedziela Zwykła, 12 XI 2023
1. Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Ubogich oraz solidarności z Kościołem Prześladowanym. Bóg zapłać za wsparcie braci w wierze gdzie są prześladowania ofiarą do puszek. Dziękujemy też za ofiary na uposażanie naszej nowej świątyni i przebudowę kaplicy.
Jeżeli chodzi o prace przy naszej świątyni to w minionym miesiącu została ułożona kostka obok plebani i na zapleczu kościoła oraz chodnik prowadzący do nowej ubikacji, z której można już korzystać. Wejście od garaży. Zakupiliśmy i zainstalowaliśmy nowe oświetlenie w środku kościoła. Trwa montaż drzwi do przedsionka kościoła. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Mszę św. poza parafią.
2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek Ś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników polskich;  w piątek wspomnienie Św. Elżbiety węgierskiej; w sobotę - wspomnienie Bł. Karoliny Kózka męczennicy, patronki młodzieży i naszej diecezji, której czcigodne relikwie spoczywają w naszym głównym ołtarzu. Wszystkim solenizantom życzymy obfitości łask Bożych
3. W środę od godz. 15:00 przeżywać będziemy prywatną adorację dziękczynno-błagalną za owoce Nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego przed  9-ciu laty. Zawierzać też chcemy  w dalszym ciągu Miłosierdziu Bożemu losy naszych rodzin, Ojczyzny, Kościoła i świata w obliczu wciąż  trwającej wojny na Ukrainie i na bliskim wschodzie. Adoracje zakończymy Nieszporami eucharystycznymi o godz. 17:40.
4. W środę na Mszę świętą i spotkanie po niej zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
5. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: piątek godz. 18:00  klasy VIII, sobota  godz.12:30 -DSM
6. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Pamięci o ofiarach wypadków drogowych oraz Światowy Dzień ubogich.
7. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<   W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Jerzy Tabisz lat 79 i śp. Sylwester Węgrzyn lat 66. Dobry Jezu ….
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2023]


XXXI Niedziela Zwykła, 5 XI 2023
1. Przez cały listopad modlimy się w sposób szczególny za zmarłych. W naszej parafii za dusze zmarłych modlimy się w środy na Różańcu a w piątki odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
2. W liturgii kościoła wspominać będziemy w tym tygodniu: w czwartek – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie - Matki wszystkich kościołów; w piątek - wspomnienie Św. Leona papieża i doktora Kła; w sobotę - wspomnienie Św. Marcina z Tours bpa – w tym dniu przypada 105 rocznica odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Solenizantom wśród, których jest Ks. Marcin składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w dniu imienin lub urodzin.
3. Przyszła niedziela przeżywana będzie w całej naszej Ojczyźnie jako dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Ofiary do puszek przeznaczone będą na Kościół w potrzebie.
4. Ofiary zaś na tacę przeznaczone będą na prace przy przebudowie kaplicy i prace wokół świątyni.
5. Spotkania formacyjne w tym tygodniu:
wtorek godz. 17:00 schola, piątek godz. 19:30 młodzież, sobota godz. 9:00 aspiranci, godz.12:30 DSM.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  

deski na ławki do kościoła
Zdjęcia Parafia Wola Mielecka w 2023 roku  [ZOBACZ >>>]

pokój nad dawnym prezbiterium kaplicy oraz chodnik na zapleczu kaplicy
Kaplica, historia budowy od 2006 roku oraz przebudowa w 2023 [ZOBACZ >>>]


XXX Niedziela Zwykła,30 X 2023
1. Przeżywając dzisiejszą ostatnią niedzielę października warto zapytać jak często sięgałem po Różaniec do ręki w tym miesiącu. Czy umiem się modlić na różańcu. Czy byłem, byłam choć raz na Nabożeństwie różańcowym w kościele.
2. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej parafii według przodku niedzielnego. Procesje na cmentarzach w Mielcu z modlitwami za zmarłych odbędą się : na Cmentarzu komunalnym i w Książnicach o godz. 14:00 oraz na Cmentarzu parafialnym w Mielcu o  godz. 14:30.
Wierni, którzy przez cały listopad odwiedzać będą cmentarz i tam pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących – każdego dnia dla jednej duszy. Odpust można zyskiwać pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej i Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św., wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego, nawiedzenie cmentarza i tam modlitwa za zmarłą osobę, za którą ofiarowany jest odpust. W pozostałe dni roku można zyskiwać odpusty cząstkowe . Ponieważ nie możemy być pewni co do posiadania dyspozycji dlatego można w ciągu dnia więcej razy wypełnić warunki wymagane do uzyskania odpustu zupełnego.
3. W  czwartek 2 listopada Dzień Zaduszny. Wspominać będziemy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszej parafii  o godz. 7:00  i 18:00. Przed Mszą św. O godz. 18:00 czytane będą wypominki za naszych zmarłych .
4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca listopada W ciągu tygodnia możliwość spowiedzi godzinę przed Mszą św. wieczorną . W piątek  o 17:30 Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez wspólnotę „Żywej drogi”. Do chorych z Komunią św.  Ks. Proboszcz uda się w piątek od godz. 12:30  a Ks. Marcin od godz. 15:00.  
5. W ubiegłą niedzielę odbyło się ogólnopolskie liczenie wiernych uczestniczących we Mszach świętych. W naszym kościele uczestniczyło 850 wiernych co stanowi 40% wszystkich parafian.    
6. W przyszła niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci.
7. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  
* wszukiwarka osób pochowanych na Cmentarzu komunalnym w Mielcu >>>


XXIX Niedziela Zwykła, 22 X 2023
1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień misyjny w Kościele.  Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na wsparcie dzieł misyjnych. Pamiętajmy także w modlitwie o naszym rodaku misjonarzu Ks. Dawidzie Grabowskim, który od początku września pracuje w Beninie. >> [ZOBACZ Pozdrowienia ks. Dawida z Beninu cz. 2]<<
2. W związku z Tygodniem misyjnym bardzo prosimy aby Różaniec w tym tygodniu prowadziły następujące Róże: Dzisiaj Róża Św. Dominika; w poniedziałek Róża Św. Maksymiliana, we wtorek Róża Św. Jana Pawła II, w środę Róża  Matki Bożej Zawierzenia, w czwartek Róża Bł. Anieli Salawa , w piątek Róża Św. Cecylii i w sobotę Róża Św.Faustyny
3. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy: w sobotę Święto Świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.
Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy różańcowej.
4. W tym tygodniu na spotkania formacyjne zapraszamy: we wtorek Schola, w piątek o 16:30 DSM , w sobotę o godz. 9:00 aspiranci i ministranci.
5. Zachęcamy nieustannie do czytania prasy katolickiej tak dla dzieci , młodzieży i dorosłych .      
6. W imieniu par. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu, pragniemy przypomnieć wszystkim właścicielom mogił i grobowców na naszym parafialnym cmentarzu o konieczności dokonywania rejestracji w biurze przy kancelarii parafialnej, które czynne jest w poniedziałek i piątek od godziny 17.00 do 18.00.


XXVIII Niedziela Zwykła, 15 X 2023
1. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 5500 zł i 10 500 zł w kopertach oraz wpłatach bankowych na prowadzone prace. Dziękujemy także za dzisiejsze wsparcie fundacji Dzieła Nowego tysiąclecia.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie Św. Jadwigi śląskiej; we wtorek wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego kapłana; w środę Święto - Św. Łukasza patrona Służby zdrowia; w piątek wspomnienie Św. Jana Kantego, kapłana.
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życze.nia i zapraszamy do modlitwy w dniu imienin.
3. W czwartek na Różaniec młodzież z klas ósmych, w piątek o 16:30 DSM a o godz. 19:00 Młodzież z Grupy Apostolskiej, w sobotę o godz. 9:00 lektorów.
4. Przyszła niedziela rozpoczyna tydzień misyjny. Ofiarą na tacę i modlitwą wpierać będziemy to najważniejsze zadanie Kościoła. Różaniec zwyczajem poprzednich lat prowadzić będą Róże misyjne. Rozpocznie Róża Św. Dominika.
5. Nieustannie zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe o godz. 17:30.
6. Na parapetach okien przy wejściu do kaplicy wystawione są karteczki wypominkowe.


XXVII  Niedziela Zwykła, 8 X 2023
1. Bogu w Trójcy Jedynemu i Jego Świętej Opatrzności dziękujemy za dar naszej świątyni w pierwszą rocznicę jej konsekracji.

Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary składane na prace prowadzone przy przebudowie kaplicy i w obejściu kościoła. Są nimi zakończone w minionym miesiącu prace przy elewacji przyziemia i głównych schodów do kościoła, wykonanie chodnika od drogi do placu przy kościele oraz zakup płyt granitowych na wszystkie pozostałe schody wokół świątyni.

2. Tak było rok temu, Konsekracja kościoła w Woli Mieleckiej, 8.10.2022  [ZOBACZ >>>]
3. Dzisiaj w Mielcu odbędzie się o godz. 12:00 w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Mielcu Msza święta a po niej Marsz w obronie życia i rodziny. Serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej wielkiej modlitwie pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzeja Jeża.
4. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy w piątek – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego - kapłana.
Wszystkim solenizantom oraz nauczycielom, którzy w sobotę obchodzić będą święto edukacji składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
5. W piątek zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo fatimskie które odprawimy wyjątkowo w tym dniu po Mszy św. o godz. 17:30 . W związku z tym nie będzie różańca o godz. 17:30 tylko Msza święta a po niej Różaniec fatimski. Przynieśmy ze sobą lampiony.
6. Spotkania formacyjne w tym tygodniu:
- we wtorek o godz. 17:00 Schola
- w piątek o godz. 19:00 młodzież z Grupy Apostolskiej
- w sobotę o godz. 9:00 ministranci i aspiranci .
7. W przyszłą niedzielę w całym Kościele w Polsce przeżywać będziemy jak słyszeliśmy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – cywilizacja życia. W miarę możliwości wesprzyjmy dzieło Nowego Tysiąclecia.
8. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  
* Parafia w 2023 roku  [Galeria zdjęć >>>]
* Kaplica  w Woli Mieleckiej, historia budowy od 2006 oraz przebudowa 2023  [Galeria zdjęć >>>]


XXVI Niedziela ,  1 X 2023  
1. Rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc Różańca świętego. Dzisiaj też o godzinie 15:00 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo różańcowe. W dni powszednie Różaniec codziennie o godzinie 17:30 a po nim Msza święta.
2. W liturgii Kościoła w tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów; w środę wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu - zakonnika; w czwartek wspomnienie Św. Faustyny – zakonnicy apostołki Bożego Miłosierdzia; w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej.
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
3. W środę na Mszę świętą i spotkanie po niej zapraszamy młodzież z klasy VII wraz z rodzicami.
4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca października. Spowiedź św. z tej okazji od środy do piątku od godz. 17.00. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek. Ks. Proboszcz od godz. 12:30 a Ks. Marcin od godz. 15:00. Po Mszy świętej zmiana stacji żywej drogi krzyżowej.
5. W przyszłą niedzielę  obchodzić będziemy 1 rocznicę historycznego wydarzenia jakim była konsekracja naszej świątyni.
6. Można jeszcze nabyć kalendarze dla rolników wystawione na stoliku pod chórem.
7. Spotkanie DSM będzie w sobotę o godz. 12:30.
8. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<   W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jerzy Klementowski – lat 88. Dobry Jezu…
Od dzisiaj w październiku poza parafią odprawiane będą Msze święte gregoriańskie za śp. Kazimirę Sypek, Stanisława Węgrzyna i Stanisławę Rządzką.


XXV Niedziela zwykła, 24 IX 2023    
1. W dniu dzisiejszym w sposób szczególny łączymy się z uczestnikami diecezjalnej pielgrzymki trzeźwościowej do Szczepanowa i modlimy się za alkoholików, którzy stali się niewolnikami tego strasznego nałogu  oraz ich rodziny. Zachęcamy do całkowitej lub czasowej abstynencji  oraz wpisywania się parafialnej Księgi trzeźwości
2. W liturgii Kościoła w tygodniu wspominać będziemy: w środę wspomnienie Św. Wincentego a Paulo – kapłana; w czwartek Św. Wacława – męczennika; w piątek ŚŚ Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela.
 Solenizantom składamy serdeczne życzenia.
3. Różaniec w środę prosimy aby poprowadziła Róża Św. Faustyny a w piątek Św. o. Pio.
4. W środę na Mszę świętą i spotkanie po niej zapraszamy młodzież z klas ósmych wraz z rodzicami.
5 W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. W czasie tej Mszy św. poświęcimy także różańce dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.
6. Od przyszłej niedzielę rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. Różaniec będzie odprawiany codziennie o godz. 17:30 a w niedzielę o 15:00. Zapraszamy wszystkich parafian na te przepiękne nabożeństwa maryjne, przez które możemy wyprosić tak wiele łask dla nas samych i całego Kościoła. Po każdym nabożeństwie odprawiana będzie Msza święta.
7. Już teraz można się zaopatrzyć w kalendarze na przyszły rok w cenie 10 złotych. Są także w zakrystii kalendarze rolników w cenie 30 zł.
8.Spotkania formacyjne w tym tygodniu:  we wtorek o godz. 17:00 Schola; w piątek o 16:30 DSM, o godz. 19:00 młodzież z Grupy Apostolskiej; w sobotę o godz. 9:00 ministranci i aspiranci.
9. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<   W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Stanisława Rządzka lat 86. Dobry Jezu … 
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2023]


XXIV Niedziela Zwykła, 17 IX 2023  
1. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 6600 zł i 10 000 zł w kopertach i wpłatach bankowych.
2. W liturgii kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek Święto Św. Stanisława Kostki – patrona  polskiej młodzieży; w środę wspomnienie Św. Andrzeja Kim Taegon- męcz.; w czwartek Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w sobotę  wspomnienie Św. Ojca Pio – kapłana. Wszystkich solenizantów niech wspomagają w niebie święci patronowie.
3. W przyszłą  niedzielę przypada Dzień modlitw o trzeźwość oraz diecezjalna pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości. Włączmy się wszyscy w tę wielką modlitwę Kościoła . Zachęcamy także do wpisywania swoich postanowień trzeźwościowych w Parafialnej Księdze Trzeźwości.
4. Prosimy aby Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę  Róża Bł. Anieli Salawa a w piątek Św. Cecylii.
5. Spotkania formacyjne w tym tygodniu:  we wtorek o godz. 17:00 Schola; w piątek o 16:30 DSM, o godz. 19:00 młodzież z Grupy Apostolskiej; w sobotę o godz. 9:00 lektorzy.
6.  W przyszła niedzielę parafia Św. Mateusza przeżywać będzie odpust ku czci swojego patrona. Suma o godz. 11:00.


XXIII Niedziela Zwykła, 10 IX 2023  
1. W dniu dzisiejszym jak słyszeliśmy w liście Episkopatu Polski rozpoczyna się tydzień wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Pamiętajmy w modlitwach o tej kluczowej sprawie jaką jest wychowanie młodego pokolenia.
2. Bóg zapłać wszystkim za ofiary z dzisiejszej niedzieli na trwającą przebudowę kaplicy.  W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiliśmy  Mszę św. w czasie odpustu w Chorzelowie.
3. W liturgii kościoła przeżywać będziemy: we wtorek Wspomnienie Imienia NMP – Msza święta odpustowa w Starej Kaplicy  o godz. 18:00;  w środę wspomnienie Św. Jana Chryzostoma.  O godz. 18:00 zapraszamy  wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i Różaniec fatimski po niej. Przynieśmy ze sobą lampiony. W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża świętego, w piątek wspomnienie NMP Bolesnej. Przed Mszą świętą o godz. 17:30 droga krzyżowa, którą poprowadzi wspólnota :”Żywej drogi”, w sobotę wspomnienie Św. Korneliusza pap. Św. Cypriana bpa i  męczennika. Wszystkich solenizantów niech wspomagają w niebie święci patronowie.
4. Już teraz można się zaopatrzyć w kalendarze misyjne po 10 zł.
5. Spotkania formacyjne w tym tygodniu:
w piątek o 16:30 DSM , o godz. 19:00 młodzież z Grupy Apostolskiej; w sobotę o godz. 9:00 ministranci i aspiranci.


Niedziela zwykła,  3 IX 2023
1. Serdecznie witamy wśród nas księdza wikariusza ks. mgra Marcina Bukowca, który przybył do naszej wspólnoty z parafii Ropa.Księże Marcinie – życzymy Ci obfitości darów Bożych w pracy duszpasterskiej w naszej parafii.  Szczęść Boże!
2. Od dzisiaj wracamy do porządku Mszy św. niedzielnych sprzed wakacji, które sprawowane będą w godzinach 7:30; 9:30 ; 11;00 i 15:30.
3. Jutro Mszą świętą o godz. 8:00 rozpoczniemy Nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców aby z Bogiem rozpocząć to wielkie dzieło edukacji młodego pokolenia.
4. W środę prosimy o przewodniczenie modlitwie na Różańcu Różę  Św. Jana Pawła II a w piątek Różę Matki Bożej Zawierzenia.
5. W piątek Uroczystość Narodzenia NMP – głównej Patronki naszej diecezji. Po Mszy świętej poświecimy ziarno siewne.
6. W czwartek rozpocznie się trzydniowy odpust ku czci NMP Królowej Rodzin w Sanktuarium Chorzelowie. Szczegóły na plakacie w gablocie.
7. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na przebudowę kaplicy.
8. Po wakacyjnej przerwie wracają spotkania grup formacyjnych i przygotowanie do sakramentów.
- wtorek o 17:00 Schola
- w środę  o godz .18:00 na Mszy św. po niej spotkanie z rodzicami klasy trzeciej w ramach przygotowanie do pierwszej spowiedzi i Komunii św.
- w piątek o godz. 16:30 DSM,  o godz.19:00 - Lektorzy starsi  i Grupa Apostolska 
- w sobotę o godz.  9:00 - lektorzy młodsi ,  ministranci i kandydaci na ministrantów. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy dziewczynki i chłopców do uczestnictwa w tych grupach.
9. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Kazimiera Sypek lat 79 i śp. Stanisław Węgrzyn lat 68. Dobry Jezu…
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2023]
10. Pozdrowienie i informacje z Beninu
Księże Proboszczu i droga Wspólnoto parafialna!
Po miesiącu spędzonym w Paryżu dotarłem do Beninu.
Pierwszą noc na afrykańskiej ziemi spędziłem w Kotonu na południu kraju, by w sobotę dotrzeć do naszej misji w Biro, gdzie zaczynam posługę w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela, która obejmuje Biro oraz 16 wiosek dojazdowych. Pogoda znośna, acz mocno deszczowa.
Dziękuję za modlitwę i dalej o nią proszę, a wszystkich, których zainteresuje, to co się u nas dzieje zapraszam do śledzenia nas za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku: CM Biro - Mission Catholique [misjon katolik] >>>.
Pozdrawiam i błogosławię!
ks. Dawid Grabowski CM


XXI Niedziela zwykła, 27 VIII 2023
1. W dniu dzisiejszym żegnamy Ks. Dominika, który po 5 latach odchodzi do parafii w Iwkowej. Ks. Dominikowi życzymy zdrowia i obfitości Bożych darów w dalszej pracy dla dobra nowej parafii i całej diecezji. Od jutra pracę w naszej parafii rozpocznie Ks. mgr Marcin Bukowiec, który przychodzi do nas z parafii Ropa k. Gorlic.
2. W  liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – Św. Augustyna, bpa i doktora Kła; we wtorek- wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
3. W środę prosimy o przewodniczenie modlitwie na Różańcu Różę Św. Maksymiliana a w piątek drodze krzyżowej „Żywa droga”.
4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota  miesiąca września. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w I Piątek  od godz. 9:00. Ponieważ zbliża się także rozpoczęcie nowego roku szkolnego zapraszamy w środę i piątek wszystkie dzieci i młodzież do Sakramentu Pokuty.
5. W przyszłą niedzielę po wakacyjnej przerwie powracamy do Mszy św. o godz. 15:30.
6. Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej zaprasza Rodziców dzieci nowo przyjętych do przedszkola na rok 2023/2024 na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 28 sierpnia o godz. 17.00 w budynku przedszkola.


XX Niedziela zwykła, 20 VIII 2023
1. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę świątyni w kwocie 5200 zł  oraz 8000 zł i 50 $ w kopertach i wpłatach bankowych.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominać będziemy: w poniedziałek Św. Piusa X papieża; we wtorek wspomnienie NMP Królowej; w czwartek Święto Św. Bartłomieja, Apostoła; w sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Skierujmy tego dnia nasze myśli i serca na Jasną Górę, by uczcić NMP Częstochowską . Niektórzy z nas na wigilię tego święta wybrali się w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej.
3.  Modlitwie różańcowej w środę bardzo prosimy by przewodniczyła Róża Św. o. Pio , a w piątek Św. Dominika.
4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 11:00 podziękujemy Ks. Dominikowi Mikulskiemu za pięcioletnią posługę w naszej parafii.  Ks. Dominik odchodzi do parafii p.w. podwyższenia Krzyża w Iwkowej koło Czchowa.
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


XIX Niedziela zwykła, 13 VIII 2023
1. Bóg zapłać za  ofiary z ubiegłej niedzieli na przebudowę kaplicy Po  Mszach świętych można zobaczyć postęp przy tych pracach. Dzisiaj też zapraszamy o godz. 18:00 na Różaniec fatimski.
2. We wtorek wypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte w porządku niedzielnym: o godz. 7.30 ; 9.30  ; 11.00. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 będziemy dziękować za tegoroczne żniwa oraz poświęcimy zioła i wieniec żniwny.
W poniedziałek wspominać będziemy Św. Maksymiliana Marię Kolbego -prezbitera i męczennika; w czwartek Św. Jacka – kapłana. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dniu imienin.
3. W czwartek z placu katedralnego w Tarnowie wyruszy Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Chciejmy choć duchowo włączać się w to pielgrzymowanie i swoimi modlitwami wspierać pątników zmierzających na Jasną Górę.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
5. O przewodniczenie modlitwie różańcowej prosimy w środę Różę  Św. Cecylii a w piątek Różę Św. Faustyny.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Krzysztof Dziekan lat 64, śp. Marek Burczy lat 58 i śp. Mieczysław Ważny lat 75. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu : Dobry Jezu ... 
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2023]


XVIII Niedziela zwykła, 6 VIII 2023
1. Sierpień jest miesiącem szczególnej modlitwy o trzeźwość Polskiego Narodu. Zachęcamy do wpisania się do księgi trzeźwości, dalszej wytrwałej modlitwy o trzeźwość oraz do dobrowolnej abstynencji.
2.W liturgii tygodnia wspominamy: we wtorek Św. Dominika – kapłana; w środę Św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę; w czwartek Św. Wawrzyńca – diakona i męczennika; w piątek Św. Klarę – dziewicę. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dniu imienin.    
3. O przewodniczenie modlitwie różańcowej prosimy: w środę Różę  Matki Bożej Zawierzenia a w piątek Różę Bł. Anieli Salawa.
4. W środę po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.  
5. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na przebudowę kaplicy.
Z racji 13 dnia miesiąca o godz. 18:00 zapraszamy w tym dniu drugi raz do świątyni na Różaniec fatimski.


XVII  Niedziela zwykła,30 VII 2023
1. We wtorek rozpocznie się miesiąc sierpień, który jest  szczególnym czasem jak słyszeliśmy w apelu Episkopatu modlitwy o trzeźwość Polskiego Narodu. Zachęcamy do wpisania się do księgi trzeźwości, dalszej wytrwałej modlitwy o trzeźwość oraz do abstynencji w spożywaniu alkoholu.
2. Bóg zapłać za ofiary do puszek z ubiegłej niedziel w kwocie 907 zł jako pomoc w zakupie środków transportu dla misjonarzy.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy: w poniedziałek – Św. Ignacego Loyoli kapłana; we wtorek - Św. Alfonsa Marii Liguoriego –Bpa ; w piątek- wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya kapłana – patrona wszystkich proboszczów. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia !
4. W środę możemy zyskać w naszym kościele odpust zupełny zwany odpustem „Porcjunkuli”. Skorzystajmy z tej możliwości jaką daje nam Kościół by pomóc naszym zmarłym albo sobie. Różaniec prosimy by poprowadziła w tym dniu Róża Św. Jana Pawła II.
5. W środę też nasza parafianka S. Agata Warchoł złoży wieczystą profesję w Zgromadzeniu Sióstr Córek Miłości w Krakowie. Otoczmy naszą rodaczkę serdeczną modlitwą i prośmy Dobrego Boga o nowe święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego także z naszych rodzin.
6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia.  Codziennie od środy możliwość spowiedzi godzinę przed wieczorną Mszą świętą. Do chorych z Komunią świętą uda się w piątek jeden kapłan od godz. 9:00 . O godz. 17:30 Droga krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez członków „Żywej drogi”.
7. Kaplica Parafii pw. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej. Galeria zdjęć, historia budowy od 2006 roku oraz przebudowa, lipiec 2023


link do galerii: https://wicherski1.blogspot.com/2023/07/kaplica-parafii-pw-bozej-opatrznosci-w.html#more


XVI  Niedziela zwykła, 23 VII 2023
1. Z racji przypadającego we wtorek wspomnienia Świętego Krzysztofa - patrona kierowców poświęcimy wszystkie pojazdy. 25 lipca 2023 roku zaplanowane są w Mielcu obchody Ogólnopolskiego Dnia Bezpiecznego Kierowcy [szczegóły >>>]. Jeżeli ktoś chce może także ofiarą do puszek wesprzeć zakup różnych środków transportu dla misjonarzy.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie Św. Kingi – patronki naszej diecezji; we wtorek Święto – Św. Jakuba Apostoła; w środę świętych Joachima i Annę rodziców Matki Bożej; w sobotę wspomnienie Św. Marty, Marii i Łazarza - przyjaciół Pana Jezusa. Niech święci patronowie wspierają nas przed Bogiem.
3. Bardzo prosimy, aby modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczyła w środę Róża Św. Dominika, a w piątek Róża Św. Maksymiliana.
4. Padają ze strony parafian i członków Rady parafialnej pytania czy po konsekracji kościoła będą dalej tak jak w poprzednich latach dniówki przy prowadzonych pracach. Dziękujemy za tę troskę wielu z was o kościół i inne prace w naszej parafii. Te prace przy upiększaniu świątyni, obejścia obok niej, wykonania alejek procesyjnych, oświetlenia kościoła, kiedyś przy budowie dzwonnicy będą trwać przez kolejne lata.  Są to prace jak dobrze wiemy kosztowne i nie stać nas od razu ich wykonać. Dlatego prosimy w dalszym ciągu w miarę możliwości o wspieranie naszych inwestycji w ciągu roku dobrowolną ofiarą za dwie dniówki robocze pomocnika. Tak jak to było praktykowane w poprzednich latach. Bóg zapłać.


XV Niedziela zwykła, 16 VII 2023
1. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na przebudowę kaplicy w kwocie 6000 zł i 6600 zł w kopertach i wpłatach bankowych.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominać będziemy: we wtorek Św. Szymona z Lipnicy – kapłana; w sobotę Św. Marię Magdalenę. Polecamy wszystkich solenizantów Bożej Opatrzności.
3.
Zapisy do grupy Św. Szymona na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską do Częstochowy przyjmowane są w kancelarii parafialnej Św. Mateusza w Mielcu do 6 sierpnia 2023 roku.  Koszt 200  zł. Jeżeli z domu idzie druga osoba to płaci 150  zł.
4. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach świętych poświęcimy wszelkie pojazdy mechaniczne oraz modlić się będziemy za wszystkich kierowców i podróżujących. Przy tej okazji będzie można wesprzeć akcję zakupu środków transportu dla misjonarzy pracujących w Afryce.
5. Bardzo prosimy by Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Św. Faustyny,  a w piątek  Św. o. Pio.
6. W okresie wakacyjny jak zwykle przypominamy o odpowiednim ubiorze w czasie uczestnictwa w liturgii. Nasz ubiór w kościele to nie tylko manifestacja naszego szacunku dla Boga, ale również szacunku dla innych wiernych – obowiązek, który podpowiada nam przykazanie miłości. To również świadectwo naszej wiary, swoista ewangelizacja w stosunku do tych, którzy zatracili poczucie dobrego smaku i kultury w ubiorze.


XIV Niedziela zwykła, 9 VII 2023
1. Rozpoczęły się prace przy przebudowie kaplicy, dlatego tym bardziej dziękujemy za ofiary na ten cel składane przez was dzisiaj. Bóg zapłać!
2. W czwartek w 13 dzień miesiąca o godz. 18:00  zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie wszystkich czcicieli Matki Bożej. Proszę przynieść ze sobą lampiony.
3. W liturgii tygodnia wspominamy: we wtorek święto Św. Benedykta – opata – patrona Europy; w środę wspomnienie ŚŚ. Andrzeja Świerada i Benedykta – pustelników – patronów diecezji tarnowskiej; w sobotę wspomnienie Św. Bonawentury bpa i doktora Kła. Wszystkich solenizantów niech wspierają w niebie święci patroni.
4. Zachęcamy bardzo serdecznie do nabywania prasy katolickiej tak dla dzieci jak i dla dorosłych.
5. Bardzo prosimy aby Różaniec w środę poprowadziła Róża Bł. Anieli Salawa zaś w piątek Róża Św. Cecylii.
6. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
7. W nadchodzącym tygodniu Ks. Dawid Grabowski udaje się przez Francję do pracy misyjnej w Beninie. Otoczmy naszego kapłana serdeczna pamięcią modlitewną.
8. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Pryga z Piątkowca lat 72. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…


XIII Niedziela zwykła, 3 VII 2023
1. Dziękujemy wszystkim tym parafianom, którzy przyczynili się do zorganizowania w ubiegłą niedzielę kolejnego festynu parafialnego: Młodzieży z Grupy Apostolskiej za zebranie i opisanie cegiełek oraz nagród konkursowych. Wielkie ukłony paniom ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich a także tak wielu wolontariuszom,  którzy służyli pomocą na różnych stoiskach kulinarnych oraz przy rozdziale nagród - cegiełek. Dziękujemy wreszcie tak wielu darczyńcom,  którzy ofiarowali pieniądze, produkty żywnościowe,  nagrody cegiełki oraz tym, którzy te cegiełki nabyli.  Byliśmy pod wrażeniem wspaniałych występów chóru, pana Waldemara, zespołu Wolanek występów dzieci z SOKiS pod opieką pani Eweliny Smoleń, dzieci ze szkoły Podstawowej, młodzieży ze Szkoły muzycznej i Zespołu „S'il vous plaît”. Dzięki Bożej Opatrzności  i wam przeżyliśmy wspólnie naprawdę piękne chwile w naszej wspólnocie i przy okazji wsparliście planowane prace kwotą 21 400 zł. Bóg zapłać! W intencji wszystkich darczyńców będzie odprawiona Msza św. 13 lipca o godz. 18:00.  
2. W liturgii tygodnia wspominać będziemy: w poniedziałek święto Św. Tomasza Apostoła; w czwartek wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej;  w sobotę Św. Jana z Dukli – kapłana. Solenizantom jak zwykle składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dniu imienin.
3. Bardzo prosimy aby różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Matki Bożej Zawierzenia a w piątek drogę krzyżową „Żywa droga krzyżowa”.
4. W tym tygodniu wypada I Czwartek i Piątek miesiąca lipca. Możliwość spowiedzi od wtorku do piątku od godz. 17:00. Do chorych z posługą po domach uda się w piątek jeden ksiądz od godz. 9:00.
5. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na uposażanie nowej świątyni i przebudowę kaplicy.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] << W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Stanisława Sroka lat 85. Dobry Jezu   * [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2023]