Pudełko z marzeniami na spotkaniu DKK w Woli Mieleckiej

25 marca 2019 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Woli Mieleckiej. We wiosennym klimacie i we wiosennych nastrojach omawialiśmy książkę „Pudełko z marzeniami” pary polskich autorów, Magdaleny Witkiewicz i Alka Rogozińskiego.

Magdalena Witkiewicz należy do grona bestsellerowych polskich pisarek. Jest uwielbiana przez czytelniczki w kraju i nie tylko. Jej książki czytają Amerykanki, Litwinki, Wietnamki. Do najbardziej znanych powieści należą m.in.: „Szkoła żon”, „Pracownia dobrych myśli”, „Czereśnie zawsze muszą być dwie”, „Ósmy cud świata”.

Alek Rogoziński jest często nazywany księciem komedii kryminalnych. Jego utwory bawią i śmieszą do łez. Kwiecistym językiem z dystansem i humorem tworzy postacie i wątki swych powieści. Są to: „Ukochany z piekła rodem”, „Morderstwo na Korfu”, „Kto zabił Kopciuszka?” i ostatnia „Śmierć w blasku fleszy”.

Gdy taki duet tworzy wspólne dzieło to nie można się nudzić!  „Pudełko z marzeniami” jest najlepszym na to dowodem. To ciepła, przepełniona humorem komedia romantyczna.
 
Zdradzony przez narzeczoną i oszukany przez wspólnika trzydziestoletni Michał marzy o tym, aby zacząć nowe życie. Kiedy dowiaduje się, że podczas II wojny światowej jego rodzina ukryła w małym miasteczku na północy Polski skarb, wyrusza na jego poszukiwanie. Sęk w tym, że teraz w tym miejscu stoi restauracja. Prowadzi ją rówieśniczka Michała, Malwina. Ona też ma mnóstwo problemów. Ze swoim ukochanym, który "odszedł w siną dal", z trudną siostrą i babcią. Losy tej pary bardzo szybko skrzyżują się, bowiem według ustaleń Michała skarb znajduje się w piwnicy restauracji nieświadomej niczego Malwiny. Co z tego wyniknie? Czy odnajdą skarb, czy miłość? Jaką tajemnice skrywa figura św. Ekspedyta, przy której często odpoczywa i regeneruje siły Malwina?

Odpowiedzi na te pytania, wiele humoru i niespodziewanych zwrotów akcji znajdziemy w „Pudełku z marzeniami”. Do przeczytania książki zachęcają wszystkie panie z DKK w Woli Mieleckiej.

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK, które odbędzie się już 1 kwietnia. Tematem będzie książka Małgorzaty Gutowskiej- Adamczyk „Cukiernia pod Amorem. Ciastko z wróżbą”.

Justyna Ryczek - moderator DKK