Miłośnicy książek z Woli Mieleckiej z wizytą w mieleckiej bibliotece

Dyskusyjny Klub Książki z Woli Mieleckiej 6 marca 2020 roku gościł w Miejskiej  Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu. Spotkanie zorganizował mielecki DDK, prowadzony przez moderatorkę Martę Nowakowską.

1

Była to wspaniała okazja do zwiedzenia oddanej pod koniec ub. roku nowoczesnej i pięknej książnicy. Obok mieleckiej biblioteki nie sposób przejść obojętnie. Wspaniały z zewnątrz budynek,  zaskakuje w środku nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Wnętrza zostały tak zaprojektowane, wyposażone i urządzone, by zapewniać wszystkim użytkownikom idealne warunki. Można również w komfortowych warunkach prowadzić konferencje oraz inne wydarzenia kulturalne i komercyjne.

Nasz klub miał okazję zwiedzić pomieszczenia dostępne na co dzień wyłącznie pracownikom biblioteki oraz te, do których uczęszczają wszyscy użytkownicy. Zobaczyliśmy znajdujące się w nich zbiory, a także poznaliśmy nowatorskie rozwiązania zastosowane w całym budynku.

Następnie w Sali Audiowizualnej prowadziliśmy ożywioną dyskusję nad książką Niny  George „Księga snów”. Jednym klubowiczom książka się podobała, innym nie. Piątkowe spotkanie przebiegało w niezwykle miłej i przyjacielskiej atmosferze i było również okazją do wymiany doświadczeń i do zacieśnienia współpracy pomiędzy klubami. „Jest to pierwsze spotkanie, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie”- stwierdziła Marta Nowakowska.

Justyna Ryczek – moderator DKK w Woli Mieleckiej