Dzień kobiet - 8 marca

W dniu 10 marca 2012 roku w Domu Ludowym w Woli Mieleckiej odbył się Dzień kobiet dla Pań z Woli Mieleckiej.  Tradycyjnie nie zabrakło pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Wszystkie uczestniczki spotkania otrzymały róże od przedstawicieli Rady Sołeckiej i Ochotniczej Straży Pożarnej.


Marca Dzień kobiet


Na sali widowiskowej Fili Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej spotkały się Panie, kobiety i kobietki aby wspólnie poświętować  czwartkowy Dzień Kobiet. Były Panie z  Koła Gospodyń, były mamy dzieci biorących udział w zajęciach w Filii w Woli Mieleckiej, były panie  uczestniczące w zajęciach aerobiku. 

Wszystkie zabrane kobiety powitała Bożena Telega, która życzyła dużo uśmiechu, bo jak twierdziła minuta śmiechu to pięć lat dłużej życia, więc każda  z pań powinna żyć do 200 lat.  Członkowie stałych grupach zainteresowań w Fili pod kierunkiem  swoich instruktorów  przygotowali program artystyczny  dla zebranych kobiet. I tak grupa wokalna pod kierunkiem Michała Witka  śpiewała piękne piosenki o kobietach i dla kobiet. Gitarzyści z panem Waldemarem  Monticolo  zaśpiewali  i zagrali między innymi „Winda do nieba”, maluchy z grupy tanecznej zatańczyły tańce ludowe i estradowe, natomiast członkinie grupy estradowej wyrecytowały kilka wierszy dla kobiet. 

Po części  artystycznej życzenia w imieniu męskiej części zebranych złożył sołtys Wiesław Soboń a następnie przedstawiciele Rady Sołeckiej i strażacy wręczyli każdej kobiecie różę. Potem była kawa ,ciasto no i oczywiście tort sponsorowany przez Pana Mariana Sobonia. . Podziękowania dla organizatorów, sponsorów, dzieci i młodzieży za przygotowanie występów artystycznych.


11 marca 2012 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Chorzelowie miało miejsce gminne spotkanie z okazji Dnia Kobiet, podczas którego licznie zgromadzone Panie uroczyście obchodziły swoje święto.

W trakcie spotkania wójt Gminy Mielec Kazimierz Gacek uhonorował Panie wyróżniające się aktywną działalnością na rzecz społeczności lokalnej w kategoriach: przedsiębiorczość, oświata i wychowanie, kultura, działalność społeczna oraz gospodyni roku.

Za niezwykłe zaangażowanie w rozwój przedsiębiorczości i osiągnięte sukcesy w działalności gospodarczej wyróżniona została Teresa Kowalska - właścicielka Piekarnictwo - Gastronomia w Trześni oraz „Zajazdu u Kowalskiego” w Tuszowie Małym. W kategorii kultura nagrodę otrzymała Bożena Telega, animator kultury w SOKiS w Chorzelowie oraz choreograf i kierownik artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca "Chorzelowiacy”.

Gospodynią roku 2012 została Genowefa Krawiec, która od 25 lat pełni funkcję przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Mieleckiej. Wyróżnienie za działalność społeczną trafiło do rąk Wandy Miki, wiceprzewodniczącej Rady Gminy Mielec oraz przewodniczącej Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani. Za osiągnięcia w zakresie pracy oświatowej i wychowawczej wśród dzieci i młodzieży nagrodę otrzymała Agnieszka Czepiżak, dyplomowany nauczyciel języka angielskiego w Chorzelowie oraz wykładowca w Kolegium Językowym w Mielcu.