Wypadek, zima zawitała do Woli Mieleckiej

Zima zawitała do Polski. Temperatura w całym kraju spadła poniżej zera, pojawił się pierwszy śnieg.


Dość spóźniona ale ostatecznie zima dotarła nad powiat mielecki. Opady śniegu sparaliżowały ruch na drogach, doszło do wielu kolizji i wypadków. Wczoraj na jezdniach pokrytych ubitą warstwą śniegu samochody poruszały się w żółwim tempie. Nocą, wraz z obniżeniem temperatury warunki drogowe zaczęły się pogarszać. Po opadach nastąpiło zamarzanie mokrej powierzchni dróg i chodników oraz ich oblodzenie.

Zima zawitała do Woli Mieleckiej

 


W sobotni wieczór Wola Mielecka pokryta została białym puchem śniegu, który zaczął przelotnie padać od wczesnego popołudnia. Kilka centymetrów śniegu i błoto pośniegowe było przyczyną kilku kolizji i wypadków w Mielcu i okolicach.


W niedzielę przed godz.10 w Woli Mieleckiej samochód osobowy jadąc od mostu w kierunku Rzędzianowic wpadł w poślizg, zmienił pas ruchu, wypadł z jezdni i wpadł do rowu pomiędzy ogrodzenie, a znak drogowy. Do wyciągnięcia potrzebna była pomoc drogowa, na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zima wita już Polaków, a synoptycy nie pozostawiają złudzeń - teraz będzie tylko gorzej. We wtorek posypie już obficiej jednak przede wszystkim na Mazurach i Suwalszczyźnie. Od środy zima ma rozpocząć się już na dobre: śnieg będzie padał na wschodzie i w centrum Polski. Będzie też zimniej - temperatura będzie wahać się od 1 do 6 stopni.

* źródło - wichz; foto - wichz