Archiwum 2011

Przerwa w dostawie wody

OGŁOSZENIE

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Mielcu informuje, że w związku z  koniecznością wykonania podłączenia nowego odcinka sieci wodociągowej w dniu 30 listopad (środa) i 1 grudzień (czwartek) od godz. 9.00 do godz. 13.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości: Wola Mielecka, Podleszany, Książnice, Boża Wola i Goleszów.

Budowa wałów lewego brzegu rzeki Wisłoki

WOLA MIELECKA. - Ostatnio dowiedziałem się, że powstające wzdłuż Wisłoki wały przeciwpowodziowe będą miały różną wysokość. Czy to nie zagrozi bezpieczeństwu mieszkańców po lewej stronie Wisłoki? - pyta mieszkaniec Woli Mieleckiej. - Zaprojektowane wały z powodzeniem spełniają warunki bezpieczeństwa, gdyż lewostronne obwałowanie Wisłoki po wybudowaniu będzie wyższe o ok. 96 cm od poziomu wody pojawiającej się raz na 100 lat. Równocześnie korona lewego wału będzie usytuowana o 51 cm wyżej niż poziom fali występującej raz na 500 lat - uspokaja Stanisław Stachura, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie.

Feralne skrzyżowania - interwencja

Po ostatnim wypadku na Woli Mieleckiej rozdzwoniły się redakcyjne telefony od oburzonych Czytelników.
Proszę przyjechać i zobaczyć, co się dzieje. Ruch na moście sparaliżowany, nie mam szans dostać się do domu - mówił rozgoryczony mieszkaniec Podleszan. Do kolizji doszło w godzinach szczytu, więc sytuacja była dramatyczna.

Wypadek kolejny raz zablokował miasto

Bardzo groźnie wyglądający wypadek, który cudem nie zakończył się tragicznie, zablokował Mielec na ponad dwie godziny. Do wypadku doszło w poniedziałek, 17 października 2011 roku w Woli Mieleckiej, w pobliżu skrzyżowania z drogą na Podleszany. Pracujące na miejscu jednostki policji oraz straży pożarnej i brak możliwości objazdu sprawiły, że setki mieszkańców powiatu mieleckiego utkwiło w korku.

Genezareth - Koncert w Woli Mieleckiej

W niedzielę 26 czerwca 2011 roku Parafia w Woli Mieleckiej będzie przeżywać odpust ku czci Bożej Opatrzności. Wieczorem w kaplicy pw. Bożej Opatrzności odbędzie się czuwanie modlitewne i koncert zespołu Genezareth z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie: