UWAGA w czwartek zamknięte drogi objazdowe w Woli Mieleckiej

W związku z niebezpieczeństwem ruchu użytkowników dróg jakie występuje na drogach gminnych w Woli Mieleckiej, dnia 19.10.2023 roku (czwartek) zaplanowano zamknięcie do ruchu odcinek drogi - tzw. Baranówka w Woli Mieleckiej oraz tzw. ścieżki od drogi na Rzędzianowice do szkoły.

mapa poglądowa


Choć budowa ronda w Woli Mieleckiej przebiega sprawnie, wśród kierowców nie brakuje rozgoryczenia spowodowanego brakiem odpowiedniej organizacji objazdów.

Najbardziej oblężony, nieoficjalny objazd lokalną drogą w kierunku Podleszan, jest w ostatnich dniach czasowo zamykany ze względu na prowadzone roboty drogowe. Kierowcy irytują się nie tylko ze względu na sam fakt blokowania możliwości przejazdu, ale chociażby brak wyznaczenia konkretnych godzin, w których przejazd były zamykany lub otwierany.

Zamknięcie tegoż przejazdu sprawia jednak, że kierowcy korzystają z innych, najbliższych możliwości objechana budowy ronda. Wykorzystywane są lokalne objazdy - np. łącznik tzw. ścieżki między powiatówkami na wysokości szkoły w Woli Mieleckiej lub droga przez tzw. „baraniarnię” - w kierunku ronda w Piątkowcu.

I tu pojawia się problem. Mieszkańcy Woli Mieleckiej nie zgadzają się z tak intensywnym wykorzystaniem lokalnych dróg, które rzeczywiście nie są przystosowane do dużego ruchu. Mowa o wąskich drogach, które w kilku miejscach są już w nie najlepszym stanie technicznym. Takie natężenie ruchu wywołuje z kolei dodatkową ich degradację.

Właśnie dlatego zaplanowano, by lokalne objazdy zostały w czwartek zamknięte - z wyłączeniem dojazdu dla mieszkańców. Wszyscy inni kierowcy powinni teraz udać się bezpośrednio na nową obwodnicę Mielca - przez Rzędzianowice, obok nowego mostu na Wisłoce.

Jednocześnie nie tylko mieszkańcy Woli Mieleckiej mają nadzieję, że finiszujące roboty przy budowie ronda faktycznie dobiegną końca i ruch możliwie szybko zostanie przywrócony

Podobne tematy:
* UWAGA w czwartek zamknięte drogi objazdowe w Woli Mieleckiej
* Objazd ronda w Woli Mieleckiej będzie czasowo zamykany!
* Sygnalizacja świetlna objazdu ronda w Woli Mieleckiej, paraliż Mielca
* Kiedy finał budowy ronda w Woli Mieleckiej?
* Droga "ścieżka" w Woli Mieleckiej zamknięta dla samochodów ciężarowych
* Rusza budowa ronda w Woli Mieleckiej
* Przetarg na rondo w Woli Mieleckiej
* Uroczyste otwarcie zachodniej obwodnicy miasta Mielca