Objazd ronda w Woli Mieleckiej będzie czasowo zamykany!

Już od czwartku 12 października 2023 roku czasowo ma być zamykany w Woli Mieleckiej objazd budowy ronda w kierunku Podleszan. Informację potwierdził sam wykonawca inwestycji - decyzję tłumacząc rozpoczęciem prac związanych z wykładaniem asfaltu.


Informację potwierdza też komunikat MKS w Mielcu.
- Informujemy pasażerów, że od 12 października 2023 r. (czwartek) w godz. 09:00 - 14:30 będą zawieszone wszystkie kursy linii nr 45 - czytamy.
- Wykonawca poinformował MKS Mielec, że przejazd drogowy na odcinku Mielec - Wola Mielecka - Podleszany będzie czasowo zamykany, w związku z rozpoczęciem wykonywania robót bitumicznych przy budowie ronda w Woli Mieleckiej.
Zawieszenie kursów ma potrwać ok. jednego tygodnia - przekazuje MKS.

Przypomnijmy, że od 28 lipca 2023 roku w Woli Mieleckiej trwa budowa ronda łączącego byłą drogę wojewódzką Mielec - Lisia Góra z drogą powiatową między Przecławiem a Borową. Przebieg prac jest dość szybki, jednak całkowite zamknięcie ruchu w miejscu budowy spotkało się z mocną krytyką wielu kierowców.

Choć oficjalny objazd został wyznaczony przez Rzędzianowice, w praktyce większość kierowców korzysta z nieoficjalnego objazdu lokalną drogą pozwalającą ominąć budowę ronda w niewielkiej odległości. To generuje jednak potężne utrudnienia - nie tylko w Woli Mieleckiej, ale i sporej części Mielca dokąd często sięga korek.

Zapowiedziane przez wykonawcę rozpoczęcie prac asfaltowania pozwalają podtrzymać optymizm samorządowców z pierwszej połowy września, gdy nie kryli nadziei, że rondo w Woli Mieleckiej być może będzie przejezdne jeszcze w październiku.

Podobne tematy:
* UWAGA w czwartek zamknięte drogi objazdowe w Woli Mieleckiej
* Objazd ronda w Woli Mieleckiej będzie czasowo zamykany!
* Sygnalizacja świetlna objazdu ronda w Woli Mieleckiej, paraliż Mielca
* Kiedy finał budowy ronda w Woli Mieleckiej?
* Droga "ścieżka" w Woli Mieleckiej zamknięta dla samochodów ciężarowych
* Rusza budowa ronda w Woli Mieleckiej
* Przetarg na rondo w Woli Mieleckiej
* Uroczyste otwarcie zachodniej obwodnicy miasta Mielca