Gaude Mater Polonia w naszej parafii

11 listopada 2011 roku obchodziliśmy 93 obchody odzyskania Niepodległości przez Polskę. Główne obchody, z udziałem najwyższych władz państwowych, odbywały się w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza.


Tego roku w naszej parafii uroczystość tą obchodziliśmy 13 listopada. Spektakl słowno-muzyczny został przygotowany przez młodzież  z Grupy Apostolskiej.

Nasz spektakl rozpoczął się o godz.19.00 przywitaniem ks. Pawła Herudzińskiego wszystkich przybyłych. Nasze wystąpienie rozpoczęliśmy pieśnią ,, Gaude Mater Polonia”, następnie odmawialiśmy litanię i wypominaliśmy wszystkich poległych, którzy oddali życie za ojczyznę.Wszyscy zebrani w kaplicy śpiewali razem z młodzieżą pieśni patriotyczne. Na koniec odśpiewaliśmy ,,Boże coś Polskę” ,po czym ks. Paweł podziękował i pobłogosławił wszystkich przybyłych gości.

„Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią się im płaci.”

..   Wisława Szymborska


Młodzież z Grupy Apostolskiej ma nadzieje że za rok również się spotkamy, aby parafianie mogli wspomnieć dawne czasy chodź nie miłe ale na pewno ważne dla Ojczyzny.

Szczególne podziękowanie dla A.Strzępki, który przygotował cały scenariusz spektaklu.


Opracowała: J.Płaza
Zdjęcia: A. Różycka