I Festyn Parafialny Wola Mielecka 2011, odpust parafialny

26 czerwca 2011 roku odbył się odpust parafialny ku czci Bożej Opatrzności. Sumie odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Mariusz Żaba senior wspólnoty wikariuszy przy Bazylice Św. Mateusza w Mielcu. Od godz. 18 odbył się festyn ku czci Bożej Opatrzności, odbyło się czuwanie modlitewne i koncert zespołu Genezareth z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.


- Odpust 26.06.2011 - Koncert zespołu Genezareth


- Odpust 26.06.2011 - Parafiada - Wola Mielecka


W uroczystości wzięli zaproszeni kapłani, parafianie oraz goście. Jak zwykle przy takim święcie odbywał się handel z kramów roztawionych przy szkole i Domu Ludowym..

W tym dniu mieliśmy też okazję do uzyskania odpustu zupełnego. "Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Dostępuje go chrześcijanin odpowiednio usposobiony i pod pewnymi, określonymi warunkami, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca zasług Chrystusa i świętych. Odpust jest cząstkowy albo zupełny zależnie od tego, czy od kary doczesnej należnej za grzechy uwalnia w części czy w całości" ... Każdy wierny może uzyskać odpusty dla siebie lub ofiarować je za zmarłych.


Galeria zdjęć


Koncert zespołu Genezareth


Publiczność festynu


03-07-2011
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania pierwszego festynu parafialnego: klerykowi Dawidowi za zaproszenie zespołu kleryckiego Genezareth, rodzinie państwa Muryjasów za ofiarowaną kiełbasę na grilla, oraz chleb i ogórki; kilkunastu rodzinom za  wypieki i rzeczy niezbędne do grillowania, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za pyszne ciasta i herbatę, panom strażakom z  O S P za użyczenie stołów i ławek .