Niekonwencjonalne Jasełka w wykonaniu młodych aktorów

Wzruszenia, ale i też śmiechu, dostarczyły publiczności jasełka w wykonaniu młodzieży szkolnej w Domu Ludowym w Woli Mieleckiej. W pięciu występach dzieci i młodzieży z Woli Mieleckiej jasełka obejrzało ponad 800 osób.

Dom Ludowy w Woli Mieleckiej

W przygotowanie niekonwencjonalnych jasełek zaangażowało się. trzydzieści siedem dzieci szkoły podstawowej i kilkanaście z gimnazjum i szkół ponad gimnazjalnych


Zdjęcia z jasełekPomysł zaczerpnąłem od znajomych katechetów, ale zmieniłem sposób prezentacji, jasełka były wystawiane w lekkiej, powiedziałbym nawet rozrywkowej formie. Szczegóły zostały podciągnięte pod obecne czasy np. telefon komórkowy, słowa szefie. Zostały tak dobrane, żeby były ciekawe dla młodzieży jak i dorosłych. – tak o jasełkach mówi reżyser przedstawienia ks. Paweł Cherudziński z parafii Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej.

Prace nad jasełkami rozpoczęły się na początku grudnia. Odbyło się tylko siedem prób, dzięki pomocy rodziców, dzieci uczyły się tekstu w domu. Z uczniów szkół ponad gimnazjalnych została stworzona grupa dekoracyjna, która wykonała znaczna część dekoracji. Na poczet budującej się parafii ks.Paweł zakupił mikroporty i mikrofony bezprzewodowe, które będą wykorzystane również do innych uroczystości.

W pięciu występach dzieci i młodzieży z Woli Mieleckiej jasełka obejrzało ponad 800 osób. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia dwa przedstawienia zobaczyły dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej, oraz młodzież z gimnazjum w Woli Mieleckiej. Kolejne występy skierowane były dla mieszkańców i seniorów.

Nad całością jasełek opiekę sprawował ks. Paweł Herudziński,  nad oprawą dźwiękową i oświetleniem czuwał radny gminy Mielec Mariusz Kawalec.

Długimi brawami zebrani dziadkowie, rodzice i mieszkańcy dziękowali młodym aktorom za ich odwagę i pracę jaką włożyli w przygotowanie jasełek. Dzieci mają talenty, które należy szlifować i pokazywać przy różnych uroczystościach.

wichz


Film z jasełek