Sakrament Bierzmowania, dojrzalsi w wierze

25 marca 2010 roku o godz.18:00 młodzież klas III przyjęła z rąk ks. Bpa Władysława Bobowskiego sakrament bierzmowania. W tym dniu 62 osoby klas III z Parafii św. Mateusza, oraz 34 osoby ż z Parafii pw. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej , wraz z rodzicami, świadkami oraz najbliższą rodziną zgromadziła się w Bazylice Mniejszej w Mielcu, aby przyjąć długo oczekiwany Sakrament Bierzmowania.

Przyjmij znamię daru Ducha Świętego

Jednak zanim grupa młodzieży przystąpiła do bierzmowania, czekały ją wielomiesięczne przygotowania na spotkanie z Duchem Świętym. Uczestniczyli w comiesięcznych spotkaniach liturgicznych gromadząc się na sprawowaniu Eucharystii, Słowa Bożego i wspólnej modlitwie.


Zdjecia


Uroczystej mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Bp Władysław Bobowski, oraz księża proboszczowie ks. Janusz Kłęczek i ks. Zbigniew Smołkowicz. Na początku przedstawiciele rodziców powitali ks. biskupa i poprosili w imieniu swoich dzieci o udzielenie sakramentu bierzmowania.

W homilii ks. biskup zachęcał młodych ludzi, żeby nie bali się kroczyć za Chrystusem, żeby swoje życie budowali na solidnym fundamencie, bo prawdziwego szczęścia nie można uzyskać łatwo, bez podjęcia trudu i ofiary.

Po homilii młodzi ludzie złożyli wyznanie wiary oraz wyrzekli się szatana i jego pokus, oraz złożyli postanowienia, że do 18-tego roku życia nie będą pić alkoholu pod żadną postacią i do końca życia nie będą używać narkotyków. Potem nastąpiła modlitwa o zesłanie Ducha św., po której ks. biskup udzielił sakramentu bierzmowania wszystkim kandydatom.

Na zakończenie uroczystości ks. biskup poświęcił krzyżyki, książeczki, medaliki oraz udzielił błogosławieństwa wszystkim zebranym. Wszyscy bierzmowani otrzymali z rąk ks. Bpa Władysława Bobowskiego książkę „Ewangelia bez taryfy ulgowej, czyli jak wierzyć w XXI wieku”.

Przedstawiciele młodzieży podziękowali ks. biskupowi za udzielenie sakramentu bierzmowania, proboszczom, katechetom, rodzicom za trud wychowania i przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz wszystkim za modlitwę.


Film z Bierzmowania