Pożegnanie siostry Klemensy

Decyzją władz zakonnych w porozumieniu z proboszczem parafii Św. Mateusza w Mielcu przestał istnieć dom zakonny Sióstr Józefitek. W związku z tym posługująca między innymi w Parafii Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej siostra Klemensa została skierowana do pracy w Zakliczynie.

Siostra Klemensa Kotwica

19 czerwca 2010 roku w kaplicy odprawiona została msza święta dziękczynna za rzetelną i ofiarną posługę siostry, jako wyraz najszczerszej wdzięczności młodzieży i mieszkańców.

Przez cztery lata s. Klemensa pracowała na rzecz wspólnoty w Woli Mieleckiej działając na bardzo szerokim polu pracy z dziećmi w szkole  i przy parafii. Młodzież i dzieci bardzo wiele jej zawdzięczają. Przy wydatnej pomocy Siostry Klemensy w grudniu ubiegłego roku kolędnicy misyjni zbierali ofiary dla dzieci z krajów misyjnych. Wielkim dziełem było również wystawienie misterium Meki Pańskiej. Ponad godzinny spektakl, w inscenizacji którego udział wzięło 27 aktorów, uczniów szkoły, wystawiano czterokrotnie dla mieszkańców i społeczności szkolnej

Wspólnota parafii Bożej Opatrzności, poprzez modlitwę Mszy św. podziękowała P. Bogu za to, że postawił w miejscowości siostrę Klemensę, a samej siostrze za serce, które włożyła w naszą parafialną wspólnotę. Po zakończeniu mszy świętej licznie zebrani mieszkańcy Woli Mieleckiej i organizacje społeczne zasypały siostrę wiązankami kwiatów, oraz życzeniami, a dzieci i młodzież uśmiechem, śpiewem i kwiatami podziękowała za trud pracy katechetycznej.


Zdjęcia z pożegnania