Kolędnicy z Woli Mieleckiej pomogą rówieśnikom z krajów misyjnych

Kolędnicy misyjni, którzy  odwiedzili mieszkańców Woli Mieleckiej, wspierają budowę kolejnych studni głębinowych oraz powstanie ośrodków katechetycznych. Celem kolędy misyjnej było niesienie radości z narodzenia Jezusa, oraz Jego błogosławieństwa do wszystkich mieszkańców, którzy kolędników przyjęli, przy okazji zbierano ofiary dla dzieci z krajów misyjnych.


Kolędna misyjna


 


27 grudnia po mszy świętej o godz. 11 odbyło się uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych, którzy odwiedzali mieszkańców w domach. Po raz pierwszy kolęda misyjna zbierała pieniądze pod patronatem parafii pw. Bożej Opatrzności (wcześniej kolędowała jako parafia św. Mateusza). Wolę Mielecką  i Piątkowiec odwiedziło dziewięć grup, w tym 50 dzieci i 26 opiekunów, oraz kleryk Dawid Krawiec. Dzieci od klasy pierwszej szkoły podstawowej do klasy pierwszej gimnazjum. Dziewięć grup utworzono z dzieci należących do Dziecięcej Służby Maryjnej, Liturgicznej Służby Ołtarza, Scholi parafialnej, dzieci szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej z Woli Mieleckiej. Kolędnicy misyjni uzbierali trzy tysiące dwieście złotych dla dzieci z krajów misyjnych.  Siostra Klemensa przygotowała stroje, oraz dzieci do ról jakie mówiły podczas kolędowania.

Akcja miała charakter religijny i wychowawczy. Najmłodsi śpiewali kolędy i w krótkiej inscenizacji opowiadali o sytuacji swoich rówieśników w krajach misyjnych.
Otwórzmy przed nimi nasze domy i złóżmy hojną ofiarę na misje. Niech to będzie nasza cegiełka dana na wielkie dzieło misyjne kościoła. W tym roku hasło radosnego kolędowanie brzmi: „E bata akete ni kwe”. tzn. „Troszczymy się o życie wszystkich dzieci.” Pieniądze zebrane przez kolędników misyjnych pomogą biednym dzieciom w ich leczeniu, nauce i dożywianiu w takich krajach jak Republika Kongo, Republika Środkowoafrykańska, Brazylia, Zambia, Pakistan.

Siostry Józefitki z Republiki Konga proszą o środki na dożywianie dzieci. Natomiast w Gamboma, gdzie pracuje tarnowski misjonarz mogą zostać dokończone prace budowlane. Projekt przewiduje wykończenie gimnazjum, które zostało wzniesione dzięki kolędnikom misyjnym w poprzednich latach. Teraz potrzebne jest wykonanie i wstawienie okien, położenie tynków i malowanie.

Pracujący w Brazylii ks. Marek Pawełek, od kilku lat, prowadzi dożywianie dzieci z rodzin najbiedniejszych w parafii w Umburanas. Od kilku lat wraz z grupą wolontariuszy zorganizował ochronkę-przedszkole dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat, które otrzymują drugie śniadanie i obiad, a między posiłkami uczestniczą w czterogodzinnej formacji katechetyczno-edukacyjnej.

Akcja kolędników misyjnych właśnie w diecezji tarnowskiej cieszy się największym zainteresowaniem i rozwija się z roku na rok. W poprzedniej kolędzie misyjnej wzięło udział ponad 16 tys. dzieci z 367 parafii. „Mali misjonarze” odwiedzili 130 tys. rodzin. Dzieciom i młodzieży udało się zebrać ponad 1 milion 64 tys. zł. To najwyższa suma w skali całego kraju.

wichz


Film