Odpust w Kaplicy pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Imię Maryji jest otaczane w Kościele katolickim szczególną czcią, gdyż należy ono do Matki Boga, Królowej Nieba i Ziemi. 12 września, według kalendarza liturgicznego, pochylamy się nad tajemnicą imienia Bogurodzicy.


W naszej wspólnocie parafialnej to wspomnienie jest obchodzone szczególnie uroczyście, gdyż pod takim wezwaniem jest kapliczka pochodząca z 1903 roku, znajdująca się przy drodze w kierunku Trzciany.

12  września 2014 roku zgromadziliśmy się w kapliczce, by wspólnie uwielbiać Maryję w czasie Najświętszej Eucharystii. W naszym zgromadzeniu liturgicznym wzięli również udział księża diakoni Paweł Knap, Tomasz Kaczor i Jakub Kuchta, którzy w październiku rozpoczną ostatni etap formacji seminaryjnej.

W czasie homilii ks. Wojciech przypomniał o świętości imienia każdego człowieka, o tym, że imię jest ikoną osoby i ze względu na godność tego, kto je nosi, domaga się szacunku. Kaznodzieja przypomniał nam również prawdę, że osoba, która prawdziwie czci Maryję, może wiele razy wymawiać Jej Imię, na Różańcu, w czasie pracy. I nie czuje przy tym znużenia. Podobnie, jak słowa KOCHAM CIĘ wypowiadane autentycznie z serca- nigdy nie brzmią tak samo!

Oddawajmy cześć imieniu Maryji nie tylko w dniu jej święta, ale każdego dnia na nowo wzywajmy Jej orędownictwa, niech opiekuje się nami i wyprasza dla nas potrzebne łaski, abyśmy tak jak Ona osiągnęli świętość, by nasze imiona mogły być zapisane w niebie jako imiona świętych.


kl. Marcin Gazda


Podobne tematy:

Kaplica pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Woli Mieleckiej (1903r)

- Msza odpustowa w 110 rocznicę powstania Kaplicy