Rozpoczęto remont mostu na rowie Nowa Wiśnia

1 sierpnia 2008 roku rozpoczął się remont mostu na rowie Nowa Wiśnia w Woli Mieleckiej, Poprzedni był już w fatalnym stanie, nie remontowany, stary, wąski, kierowcy jadący z przeciwnej strony nie mogli się na nim minąć. Zakończenie prac przewidziane jest na 31 listopada 2008 roku.Jednak nikt z wydających decyzje nie pomyślał o miejscowej ludności, której zamknięcie drogi dojazdowej skomplikuje życie. Remont zaplanowany został na okres, gdy ruch na tym odcinku jest wzmożony zwłaszcza, że młodzi ludzie wracają z powrotem do szkół, a dorośli muszą jak zwykle dojeżdżać do miejsc pracy. Lepiej dla wszystkich mieszkańców byłoby gdyby remont odbył się w miesiącach wakacyjnych, gdy ruch na tym odcinku jest mniejszy. Droga wiodąca przez most prowadzi aż do pięciu miejscowości: Podleszan, Książnic, Wólki Książnickiej, Rydzowa, Tarnowca. Jednak dla podróżujących pojazdami zaplanowano objazdy. Każdy kierowca chcąc dojechać do swojego miejsca zamieszkania musi nadłożyć od kilku do kilkunastu kilometrów jadąc wąską drogą przez las, na której nie mogą minąć się dwa samochody. Kłopoty z dostaniem się do szkół mają młodzi ludzie.

Chcąc dostać się do Mielca muszą oni wysiąść z jednego autobusu przejść przez drewnianą postawioną na czas remontu kładkę zastępczą i później na drugiej stronie wsiąść do kolejnego pojazdu. Nie mówiąc już o ludziach starszych, którzy chcąc zrobić zakupy po drugiej stronie remontowanego odcinka muszą przechodzić przez wąski mostek po niewygodnych schodkach. Ów mostek jest niezbyt stabilny. Co gorsze osoby z rowerami nie mogą dostać się na drugą stronę. Jedynym rozwiązaniem dla rowerzystów jest przejście po schodach w jedną i drugą stronę z rowerem nad głową. Teraz jest jeszcze lato. Mamy piękną pogodę. Jednak za niedługo mogą padać intensywne deszcze. Wtedy kładka dla pieszych może zostać zalana, gdy przybędzie wody w kanale i miejscowa ludność zostanie pozbawiona możliwości przejścia na drugą stronę.

Cieszy fakt, iż zaczęto remontować most dla polepszenia komfortu jazdy i bezpieczeństwa kierowców. Mimo to zapomniano o tym co najważniejsze – o miejscowej ludności, której prace te utrudniają codzienną komunikację.6 września 2008 r.

18 września 2008 r.

Rozkopano most na rowie Nowa Wiśnia w Woli Mieleckiej, wyznaczono dwa objazdy dla mieszkańców Podleszan, Książnic i Goleszowa.


16-08-2008

Znamy już wykonawcę, który przebuduje most na rowie Nowa Wiśnia w Woli Mieleckiej. Znajduje się on w ciągu drogi powiatowej Borowa - Czermin - Wola Mielecka - Przecław.

 


Stary most na rowie Nowa Wiśnia

- Musimy wyznaczyć objazdy na czas wykonywanych prac. Zdajemy sobie sprawę z tego, że pewnie będą protesty mieszkańców, kierowców, ale innego wyjścia z tej sytuacji nie ma - mówi Władysław wójt gminy Mielec.

Do przetargu stanęły trzy firmy, a zwyciężył Zakład Produkcyjno - Usługowy DROMET z Jarosławia.

Przebudowa mostu będzie kosztowała prawie 800 tys. złotych.
Termin zakończenia robót wyznaczono na 30 listopada 2008r.

- Objazd zostanie zorganizowany w następujący sposób. Jadąc od Mielca w stronę Tarnowa, trzeba będzie skręcić za lasem, jeszcze przed Piątkowcem w lewo i kierować się przez Grzybów i Rydzów - wyjaśnia Józef Herda, dyrektor powiatowego zarządu dróg.

Na remont czekają inne mosty w powiecie. Przykładowo, drewniany most na trasie z Gawłuszowic do Ostrówka. Póki co w razie potrzeby wymieniane są tam elementy drewnianej konstrukcji,

źródło - wichz