Papież Franciszek poświęcił kamień węgielny pod budowę kościoła w Woli Mieleckiej (2)

20 czerwca 2013 roku podczas mszy świętej celebrowanej w kaplicy Domu świętej Marty na Watykanie, ojciec święty Franciszek pobłogosławił kamień węgielny, który zostanie umieszczony we wnętrzu kaplicy Bł. Jana Pawła II, budującego się kościoła w Woli Mieleckiej.

Kamień jest częścią skały grobu świętego Piotra na Watykanie, o czym świadczy załączony certyfikat podpisany przez kardynała Angelo Comastri, Arcyprezbitera Bazyliki św. Piotra Apostoła. Sam kamień jest zaplombowany i zawiera pieczęć Stolicy Apostolskiej potwierdzającą autentyczność pochodzenia od grobu Apostoła Piotra.


Papież Franciszek z uwagą wysłuchał informacji nt. parafii Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej. Akt poświęcenia nastąpił po mszy świętej celebrowanej przez papieża wraz z pracownikami Kongregacji Edukacji Katolickiej, wśród których jest rodak z Woli Mieleckiej, ks. Piotr Bajor. Dzięki jego staraniom, Stolica Apostolska ofiarowała ten cenny dar wraz z osobistym błogosławieństwem papieża Franciszka parafii p.w. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej.

Jak napisał ks. proboszcz Zbigniew Smołkowicz w liście skierowanym od parafii Bożej Opatrzności do Watykanu „kamień węgielny dla obecnych i przyszłych pokoleń parafian będzie widzialnym znakiem woli utrzymania pełnej więzi z Następcą Świętego Piotra Apostoła oraz będzie dodawał odwagi do dawania świadectwa wiary na wzór ukochanego Ojca Świętego błogosławionego Jana Pawła II, którego ciało spoczywa w tejże Bazylice Watykańskiej”.

Wmurowanie kamienia we wnętrzu budującego się kościoła w Woli Mieleckiej. dokona ks. biskup Andrzej Jeż, Biskup Tarnowski  6 października 2013 roku.


wichz

ZOBACZ zdjęcia z budowy kościoła w 2013 roku

{morfeo 9}

Podobne tematy :

- Z grobu św. Piotra w mury koscioła Woli Mieleckiej