IV Festyn Parafilny "Opatrzność Świętą Wychwalajmy"

IV Festyn Parafialny  "Opatrzność Świętą Wychwalajmy" już za nami. W niedzielę 29 czerwca 2014 roku mieszkańcy naszej parafii, a także goście z sąsiednich miejscowości mogli mile spędzić czas i wesprzeć dzieło budowy kościoła w naszej miejscowości. Pomimo opóźnienia za które serdecznie przepraszamy udało nam się około godziny 15:30 rozpocząć wspólne świętowanie. O tej samej godzinie w kaplicy pw. Imienia Maryji został odprawiona Msza Święta.

              Foto Zbigniew Wicherski 147 zdjęć

 


W tym roku dzięki ofiarności naszych dobroczyńców zostało przygotowanych 1300 cegiełek, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Wiele emocji wzbudził finał konkursu, który przeprowadził Ksiądz Proboszcz z pomocą najmłodszych uczestników festynu. Wśród nagród znalazły się między innymi: wyciskarki do cytrusów, czajniki elektryczne, bon na usługi kosmetyczne, ekspres do kawy, zestaw mebli ogrodowych i wiele innych.

Już tradycyjnie na wszystkich zebranych czekały bogato zastawione stoiska gastronomiczne. Przygotowano między innymi: ręczne lepione pierogi, gołąbki, bigos, grochówkę i różnego rodzaju specjały z grilla. Suto zastawiono także stoisko z domowymi wypiekami.
Na scenie jako pierwszy wystąpił dziecięco - młodzieżowy zespół „Wadowiacy”.W pierwszej części zaprezentowali tradycyjną twórczość ludową, zaś w drugiej mogliśmy wysłuchać kilka utworów współczesnej muzyki rozrywkowej.


   
wideo: Zbigniew Wicherski
link: http://youtu.be/XufySdEJ1DA


 Nie zabrakło również wielu atrakcji dla dzieci. Ksiądz Paweł wraz z młodzieżą przygotowali wiele konkursów i zabaw z nagrodami. Oprócz tego na najmłodszych czekało dmuchane miasteczko i dorożka. Dla starszych uczestników festynu przygotowano konkurs jedzenie jabłek, zawody w przeciąganiu liny, jak również quiz parafialny.

Zespół „Power Bass” w skład którego wchodzą uczniowie z Gimnazjum w Woli Mieleckiej, zaprezentował utwory z pierwszych miejsc list przebojów. Dla wszystkich pasjonatów historii czekała grupa rekonstrukcyjna prężnie działająca w naszych okolicach.

 

Gwiazdą wieczoru był zespół z WSD w Tarnowie „Genezareth”. Przybyli do nas już po raz trzeci, tym razem promowali swoją nową płytę „Wracaj”. Klerycy jak zwykle porwali do wspólnej zabawy cała naszą wspólnotę - czego dowodem było kilka bis-ów. Nasze świętowanie zakończyła zabawa taneczna której nie przerwał nawet deszcz.

Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie Festynu, jak również wszystkim tym którzy wzięli w nim udział.

Teraz pora przygotowań do V Festynu Parafialnego na który już dziś z całego serca zapraszamy.

       DK
{morfeo 44}


Zaproszenie


Zobacz wczesniejsze festyny:

- Festyn Parafialny 2013

- II Festyn Parafialn 2012

- Uroczystość Bożej Opatrzności 2011