Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

Dzień Pierwszej Komunii św. to dzień wyjątkowy, niepowtarzalny. Zapada w pamięci człowieka do końca życia.

 


10 maja 2009 roku w Parafii pw Opatrzności Bożej w Woli Mieleckiej, 24 dzieci klasy II ze szkoły podstawowej, po raz pierwszy przyjęło do swego serca Pana Jezusa w Komunii Świętej.

Uroczysta Mszę św. prowadził ks. Zbigniew Smołkowicz, a koncelebrował ks.prałat Stanisław Jurek.
- gratuluję Wam tego dnia i tego, szczęścia, które każdy przeżywa na swój sposób, cieszy się cała wspólnota parafialna, bo to również
Pierwsza Komunia w naszej parafii.
- oto dzień , który pan uczynił, radujmy się w nim weselmy, to jest dla Was drogie dzieci najpiękniejszy dzień radości. Syn Boży żeby być bliżej nas przemienił się w mały kawałek chleba. Mama kupuje chleb, żeby Was nakarmić, abyście mogły żyć i rozwijać się, ale Jezus jest mocniejszy od każdej z mam, on dla Was przygotował chleb z nieba, ukrył w nim swoje ciało w tej białej hostii, nigdy nie zapominajcie o tym chlebie.

Następnie zwrócił się do rodziców i zebranych gości:
- rodzice bądźcie przyjaciółmi dla tych dzieci, którzy pomagają wzrastać tym dzieciom w świętości, czytelnym listem dla tych dzieci, przykładem, swoim zachowaniem, swoimi odzywkami, niech dzieci budują się Wami, niech nie załamują się, bo tak też czasami bywa, bądźcie przy nich blisko.

Razem z dziećmi modlili się również rodzice, rodzice chrzestni, dyrektorka szkoły, wychowawczyni, zaproszeni goście, mieszkańcy.
Uroczystość pierwszej Komunii to święto nie tylko dzieci i ich rodzin, to święto dla każdego wierzącego.

wichz