91 osób w młodzieżowych grupach formacyjnych parafii

W dniu 24 listopada 2013 roku. przypadła Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To diecezjalne święto Liturgicznej Służby Ołatarza.

 

W naszej parafii w tą niedzielę na Mszy św. o godz.15.30 obchodziliśmy nasze małe święto. Nie tylko LSO, czyli ministrantów i lektorów, ale też Dziewczęcej Służby Maryjnej (DSM- u) i Scholi oraz Grupy Młodzieżowej, które działają przy naszej parafii.

Podczas uroczystej Mszy św. miało miejsce przyjęcie pięciu nowych ministrantów oraz trzech członkiń Scholii  i dwóch osób do DSM-u . Dzięki temu nasza wspaniała grupa dzieci i młodzieży powiększyła się. Dzisiaj wszystkie grupy formacyjne dziecięco – młodzieżowe w naszej małej parafii liczą aż 91 osób!

 W tym dniu miało miejsce również podniesienie w stopniach ministrantów.  Doceniając ich gorliwą służbę podnieśliśmy ich do wyższych stopni ministranckich, takich jak: „ministrant ołtarza”, „ministrant światła” i  „ministrant księgi”. Nowo przyjęci ministranci otrzymują tytuł „ministrant zwykły”.

Serdecznie gratulujemy nowo przyjętym członkom wszystkich grup. Witamy ich i życzymy dużo, dużo radości ze swojej służby. Ministrantom gratulujemy awansu na wyższe stopnie. A rodzicom tych dzieci wyrażamy nasze uznanie i podziękowanie za ich wkład w życie młodego Kościoła.

Zapraszamy nowych członków, dziewczęta i chłopców do zaszczytnej służby Bogu i ludziom w grupach dziecięco – młodzieżowych przy naszej młodej parafii.
 
      Duszpasterze


    ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ