Szkatułki, ozdoby wiosenne na warsztatach arcydzieła artystycznego

Ideą warsztatów arcydzieła artystycznego, które zaczęły się 23 stycznia 2014 roku w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej  jest poznanie przez uczestników różnych technik ozdabiania przedmiotów za pomocą techniki decoupage, techniki postarzania przedmiotów, tworzenia kart okolicznościowych, albumów, notesów.

 

Przygodę ze zdobieniem artyści amatorzy zaczęli od dekoracji obrazków o tematyce zimowej. Na kolejnych zajęciach zajęli się ozdabianiem przedmiotów, w zależności od swoich upodobań. W trakcie piątkowych zajęć, pod okiem instruktorki Anny Wilk, uczestnicy mają do wyboru drewniane szkatułki, tacki, podkładki, deseczki, bransoletki.  Po wcześniejszej konsultacji materiały zabezpiecza instruktorka warsztatów, z domów panie przynoszą różne kolorowe papierowe serwetki,  którymi ozdabiają przedmioty.

 

- Na pierwszy ogień poszedł dequpage, oraz postarzanie przedmiotów za pomocą metody przecierkowej z wykorzystaniem świeczki. W następnym tygodniu będziemy wykańczać rozpoczęte wcześniej prace, bowiem czeka na nas kolejny temat czyli scrapbooking. Będziemy wykonywać albumy i kartki okolicznościowe, będą one zdobione specjalnym papierem do scrapbookingu, gotowymi ozdobami, tasiemkami, sznureczkami, cekinami, perełkami. Powoli przygotowujemy się też do wykonywania ozdób wielkanocnych. Będą stroiki, kartki okolicznościowe oraz dequpqge z motywami świątecznymi na przedmiotach użytkowych wykonanych z drewna. W materiały potrzebne do pracy zaopatrujemy się poprzez sklepy internetowe. Moje zamiłowanie do zdobienia przedmiotów towarzyszy mi już od najmłodszych lat.  – tak w skrócie o warsztatach powiedziała instruktorka Anna Wilk.


W warsztatach regularnie uczestniczy około 12 osób w różnym wieku. Na piątkowe zajęcia zapraszamy wszystkich dorosłych oraz młodzież!

Decoupage to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię drewna, metalu, szkła, tkaniny, plastiku, ceramiki wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej /technika serwetkowa/. Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany. Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper” – wycinać.

  KLIKNIJ w galerię

fot. Zbigniew Wicherski


Scrapbooking to przede wszystkim metoda ozdabiania stron albumów fotograficznych. Panie mają mnóstwo pomysłów na scrapbookingowe arcydzieła. Pod czujnym okiem wspaniałej scrapbookerki Pani Ani, uczestnicy mają szansę wykonać jedyne, niepowtarzalne kartki i ozdoby świąteczne oraz karneciki do prezentów!


{morfeo 32}

Na kolejnych warsztatach miłośnicy rękodzieła będą mieli niezwykłą okazję sięgnąć po świąteczne inspiracje i wykazać się swoją kreatywnością.

Zbigniew Wicherski


Zobacz film z warsztatów  

Szkatułki, bransoletki na warsztatach arcydzieła artystycznego", Wola Mielecka 07.03.2014
Nagranie wideo: Zbigniew Wicherski