Dzwon sygnaturka bł. Zbigniew Strzałkowski wzywa do modlitwy

W Woli Mieleckiej poświęcony został dzwon-sygnaturka, któremu nadano imię "Błogosławiony o. Zbigniew Strzałkowski".Ważący 75 kg dzwon otrzymał imię "Błogosławiony o. Zbigniew Strzałkowski". – Dlatego, że to nowy błogosławiony, a w dodatku pochodzący z naszej diecezji – mówi proboszcz parafii ks. Zbigniew Smołkowicz, fundator tego dzwonu, który właśnie został poświęcony. 26 września 2016 roku, wraz z 6 metrowej wysokości wieżyczką, dzwon został zamontowany na wykończonej już prawie w 100 procentach bryle nowej świątyni. – Sygnaturka będzie wzywać do modlitwy – tłumaczy ks. Smołkowicz.

Bryła budującego kościoła się już nie zmieni. Trwają prace wykończeniowe przy okładaniu elewacji klinkierem. Potem wspólnota chce wstawić aluminiowe okna i zamknąć etap prac zewnętrznych. – Wtedy zaczniemy etap prac wewnątrz obiektu. Budujemy własnym tempem, nie spieszymy się, budujemy na tyle, ile nas stać. Mamy się gdzie się modlić bo mamy kaplicę – mówi proboszcz.

Jednak w tym budowaniu pilnują jednego, żeby prace wykonane były bardzo solidnie i dokładnie. – Chcemy po prostu wybudować tak, żeby już potem niczego nie poprawiać, nie zmieniać. To także wpływa na tempo prac, którego nie forsujemy - dodaje ks. Zbigniew. W dodatku prace budowlane idą równolegle z pracą duszpasterską i integracyjną nowej, bo liczącej dopiero 7 lat wspólnoty parafialnej.

żródło: tarnow.gosc.pl  / wichz


Zwieńczenie kościoła wzbogaciła wieża na której zamontowany został krzyż oraz dzwon o imieniu: "Błogosławiony o. Zbigniew Strzałkowski" Wola Mielecka 26-09-2016


ZOBACZ NOWE ZDJĘCIA Z BUDOWY KOŚCIOŁA w 2016 roku [Galeria 1]
>>>Galeria <<<