W Woli Mieleckiej Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego

Parafia pw Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej przeżywa dużą uroczystość, przyjęła Obraz Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II.

 

Peregrynacja w Kościele Katolickim to uroczyste przenoszenie albo przewożenie w celach kultowych relikwii, obrazów i innych przedmiotów kultu religijnego. W czasie trwania peregrynacji organizowane są specjalne nabożeństwa.

Peregrynacja w parafii pw Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej rozpoczęła się w niedzielny wieczór 16 listopada 2014 roku.

Obraz i relikwie przyszło powitać wielu mieszkańców. Po godzinie 16 rozpoczęło się modlitewne czuwanie w oczekiwaniu na przybycie obrazu i relikwii.

Przywiózł je z parafii p.w. Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu specjalny samochód - kaplica, któremu asystował wóz straży pożarnej na sygnale. Obraz do kościoła wnieśli druhowie OSP Wola Mielecka, a przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich i Rady Parafialnej przenieśli do świątyni relikwie.  O godz. 17:00 rozpoczęła sie uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Władysława Bobowskiego, W mszy uczestniczyli kapłani z mieleckich parafii.

Po mszy nastąpiło czuwanie wiernych, młodzieży z udziałem kapłanów rodaków i pracujących kiedyś w naszej parafii.

 

W poniedziałek o godz.15:15 odprawiona zostanie Msza św. na zakończenie peregrynacji oraz nastąpi przekazanie obrazu i relikwii dla parafii Książnice.

Zbigniew Wicherski
link do filmu: http://youtu.be/VsZvaS08lU0
Nagranie wideo: Zbigniew Wicherski


18.11.2014


19.11.2014