Dzień Seniora 2019

W sobotę 26 stycznia 2019 roku odbyło się uroczyste spotkanie najstarszych mieszkańców Woli Mieleckiej w Filii Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec. To już ponad 20 letnia tradycja miejscowości organizowanie Dnia Seniora.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. w Kościele pw. Bożej Opatrzności, po której uczestnicy wydarzenia przeszli do Filii Ośrodka Kultury, by wspólnie spędzić czas oraz obejrzeć specjalnie przygotowany program artystyczny.


Na scenie zaprezentowała się Grupa Wokalna „Wolanki”, Dziecięca Grupa Wokalna oraz jej soliści. O taneczną oprawę zadbała Grupa taneczno-ruchowa „Iskierki” oraz Zespół Tańca Estradowego „Rytm”. Wszystkie formacje prowadzone są na co dzień przez Karolinę Szymańską. Wydarzenie według scenariusza przygotowanego przez Bożenę Telegę, kierownika filii, gościnnie poprowadziły uczennice Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej, Gabriela Cisło i Wiktoria Bal.

Spotkanie było także okazją do przełamania się opłatkiem i złożenia noworocznych życzeń. Nie zabrakło również ciepłych słów od zaproszonych gości: Józefa Piątka Wójta Gminy Mielec, Bogdana Cygana, Przewodniczącego Rady Gminy, Radnych Zbigniewa Wicherskiego oraz Mariusza Kawalca, sołtysa miejscowości Wiesława Sobonia, Damiana Małka, dyrektora SOKiS, Mirosława Jaworskiego, Kierownika GOPS oraz Danuty Wiącek, Prezes Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich.

Najstarsi obecni na sali seniorzy otrzymali gratulacje i kwiaty. W tym roku byli to: Maria Piechota i Stanisław Szymaszek.
Spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie, które poprowadził ksiądz prałat Stanisław Jurek z parafii św. Mateusza w Mielcu.
   Organizatorami Dnia Seniora było Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Woli Mieleckiej, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec  Filia w Woli Mieleckiej, Rada Sołecka z Woli Mieleckiej, Sołtys Woli Mieleckiej, OSP Wola Mielecka oraz LKS Wola Mielecka.


Zaproszenie na Dzień Seniora 2019
22.01.2019
Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Woli Mieleckiej, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec Filia w Woli Mieleckiej, sołtys i Rada Sołecka z Woli Mieleckiej, OSP Wola Mielecka oraz LKS START Wola Mielecka zapraszają seniorów 26 stycznia 2019 roku na Spotkanie Noworoczne "Dzień Seniora 2019".
W programie:
* godz. 15.00 Msza świeta w Kaplicy p.w.Bożej Opatrzności
* po Mszy wszyscy udadzą sie na salę widowiskową Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej, gdzie odbędzie się dalsza część zaplanowanego spotkania.