Mieszkańcy Woli Mieleckiej przywitali księdza prymicjanta Dawida Grabowskiego

Parafia pw. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej ma nowego księdza prymicjanta, jest nim ks. Dawid Grabowski CM, który otrzymał sakrament kapłaństwa w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy w Krakowie. Mieszkańcy Woli Mieleckiej przywitali księdza prymicjanta.

Podczas sobotniej uroczystości, 27 maja 2023 roku mieszkańcy Woli Mieleckiej spotkali się z księdzem Dawidem na drodze w Woli Mieleckiej na wysokości firmy "Autocentrum", stamtąd najbliższa rodzina i ksiądz prymicjant dotarli do kościoła parafialnego.
Wieczorem w kościele parafialnym ks. Dawid Grabowski CM przewodniczył nabożeństwu. W niedzielę, 28 maja 2023 roku oprawił w Woli Mieleckiej swoją pierwszą mszę.

Ks. Dawid Grabowski CM pochodzi z Mielca, ale jego rodzinną parafią jest parafia pw. Opatrzności Bożej w Woli Mieleckiej. To właśnie tutaj odbywają się uroczystości prymicyjne. Ks. Dawid w zeszłym tygodniu przyjął sakrament kapłaństwa w krakowskiej bazylice księży misjonarzy. Ksiądz Dawid został już posłany na pierwszą placówkę misyjną. Będzie to parafia św. Jana Chrzciciela w Biro w Beninie (Afryka).

Pierwsza placówka księdza Dawida to parafia św. Jana Chrzciciela w Biro w Beninie - w Afryce.

Zgromadzenie Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo działa na całym świecie. Seminarium Misjonarzy znajduje się w bliskiej odległości od zamku królewskiego na Wawelu przy ul. Stradom. Misjonarze mają parafie w Polsce. Najbliższa parafia znajduje się w Tarnowie.

Podobne tematy:
- Pozdrowienia ks. Dawida z Beninu cz. 2
- Mieszkańcy Woli Mieleckiej przywitali księdza prymicjanta Dawida Grabowskiego