Ruszyła budowa północnej obwodnicy Mielca od Rzędzianowic do Piątkowca

Oficjalnie ruszyły prace budowlane kolejnego etapu północnej obwodnicy Mielca. Inwestycja zakłada powstanie nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 o długości 7 km z Rzędzianowic do Piątkowca. Fragment nowej drogi wojewódzkiej, który powstanie, to końcowa część północnej obwodnicy Mielca. Samochody jadące do Specjalnej Strefy Ekonomicznej ominą centrum miasta.

Ekipy drogowców i ciężki sprzęt pojawił się w ostatnim czasie na terenach, gdzie rozpoczynać i kończyć będzie się nowy odcinek drogi wojewódzkiej. Mowa o miejscu, gdzie powstanie zupełnie nowe rondo - w miejscowości Piątkowiec tuż przed lasem, a także przy istniejącym już rondzie w miejscowości Rzędzianowice.

W ramach tej dużej, bo wartej ponad 40 milionów złotych inwestycji powstanie zupełnie nowy 7-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej, który połączy nowy most na Wisłoce z drogą w kierunku Tarnowa.

Budowa została podzielona na dwa etapy. Pierwszy obejmuje budowę drogi od Rzędzianowic do Trzciany. Drugi etap to droga od Trzciany do Piątkowca.
Obydwa odcinki wybuduje mieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z partnerem - firmą Remost Dębica.
Realizacja pierwszego odcinka to kwota 26 mln 266 tys. zł, drugiego - 14 mln 495 tys. zł.
W sumie budowa drogi wyniesie 40 mln 762 tys. zł, jednak cała inwestycja wraz z wykupami gruntów i dokumentacjami wyniesie ponad 52 mln zł.

Inwestycja ma być gotowa za 2 lata – we wrześniu 2022 roku. Ostatnim etapem budowy obwodnicy będzie wiadukt nad linią kolejową przy ul. Sienkiewicza. To zadania będzie realizować powiat mielecki przy finansowym wsparciu PLK.

Oddanie do użytku nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 w znacznym stopniu powinno odciążyć ruch na obecnym odcinku tej drogi w Woli Mieleckiej. Ponadto planowana w dalszym ciągu budowa wiaduktu nad ul. Sienkiewicza i linią kolejową L-25 dokończy plan połączenia drogowego Specjalnej Strefy Ekonomicznej właśnie z drogą w kierunku Tarnowa, a pośrednio - przez obszar SSE - także w obecną obwodnicą Mielca, a więc drogami w kierunku Kielc, Rzeszowa i Dębicy. Budowa wiaduktu to jednak odrębne zadanie.

Podobne tematy:
- Znamy ostateczny przebieg nowej obwodnicy północnej Mielca! >>>
- Oficjalnie ruszyła budowa drugiego mostu na Wisłoce >>>
- Przetarg na dokumentację drogi Rzędzianowice – Piątkowiec >>>