21 grudnia 2022 roku otwarcie zachodniej obwodnicy Mielca

W ostatnich tygodniach trwały odbiory budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 między Piątkowcem a Rzędzianowicami, 21 grudnia 2022 roku obwodnica ma być oddana do użytku.
Prace budowlane na nowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 984 zakończyły się już kilka tygodni temu, droga wciąż była zamknięta. Ma się to zmienić w środę, 21 grudnia 2022 oku, bo właśnie na ten dzień zaplanowano uroczyste otwarcie drogi.

W ramach wartej ponad 40 milionów złotych inwestycji powstał zupełnie nowy 7-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 984, który połączył nowy most na Wisłoce z drogą w kierunku Tarnowa.

Budowa została podzielona na dwa etapy. Pierwszy objął budowę drogi od Rzędzianowic do Trzciany. Drugi etap to droga od Trzciany do Piątkowca. Obydwa odcinki wybudowało mieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z partnerem - firmą Remost Dębica.

Realizacja pierwszego odcinka to kwota 26 mln 266 tys. zł, drugiego - 14 mln 495 tys. zł. W sumie budowa drogi wyniesie 40 mln 762 tys. zł, jednak cała inwestycja wraz z wykupami gruntów i dokumentacjami wyniesie ponad 52 mln zł.

To ważny odcinek drogi, który mocno „otworzy” dojazd do mostu w Złotnikach, jednak wciąż nie zakończy wszystkich zaplanowanych prac.
Trwa budowa wiaduktu nad drogą Mielec - Chorzelów i linią kolejową L-25 w Mielcu. Dzięki tej inwestycji, która powinna być gotowa w przyszłym roku, poprawi się skomunikowanie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu właśnie z obwodnicą zachodnią w kierunku Tarnowa.

Za około dwa lata powstać ma natomiast łącznik obwodnicy zachodniej, czyli drogi 984 Lisia Góra - Mielec - z obwodnicą wschodnią Mielca, czyli drogą 985 Dębica - Mielec - Tarnobrzeg. Ta trasa najprawdopodobniej prowadzić będzie po północno-zachodniej stronie lotniska w Mielcu.


Zachodnia obwodnica Mielca - DW 984 Mielec - Lisia Góra


żródło: hej.mielec.pl


Podobne tematy:
* Remont drogi wojewódzkiej nr 984 w Piątkowskim lesie
* Rondo w Piątkowcu już bez sygnalizacji
* Projekt drogi od Rzędzianowic do Piątkowca będzie jeszcze analizowany
* Wybrano wariant obwodnicy od Rzędzianowic do Piątkowca