Wizytacja kanoniczna 2020 Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego w parafii Wola Mielecka

4 października 2020 roku w Parafii pw. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej miała miejsce wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził Ks.Bp Stanisław Salaterski.


Wizytacja jest obowiązkiem biskupa diecezjalnego, który wykonuję ją osobiście lub przez biskupa pomocniczego w celu poznania stanu duchowego i materialnego wizytowanej wspólnoty. W poprzedzających tygodniach odbyła się wizytacja katechetyczna i ekonomiczna przeprowadzona przez księży z Kurii diecezjalnej. Biskup po zapoznaniu się z dokumentacją wyda dekret powizytacyjny, w którym określi, jakie działania należy podtrzymywać, co należy poprawić, a co wprowadzić.

Biskup Stanisław Salaterski obejrzał budujący się kościół, spotkał się z Radą Parafialną oraz wygłosił kazania na niedzielnych Mszach świętych.
Podkreślał wielki wysiłek parafian i Księdza Proboszcza jakim jest wznoszenie świątyni.

Zauważył również, że oprócz budowania kościoła materialnego w parafii jest dobrze zorganizowana wspólnota duchowa, działają grupy formacyjne dorosłych, młodzieży i dzieci. Mobilizował nas wszystkich, aby dołożyć wszelkich starań, aby po uzyskaniu stosownych pozwoleń jak najszybciej wejść na stałe do nowego kościoła.

Dziękujemy Księdzu Biskupowi za wspólną modlitwę, spotkania i skierowane do nas słowo.

Poprzednia wizytacja odbyła się 8 lat temu i przeprowadził ją biskup ordynariusz Andrzej Jeż.