Prezydent powitał pierwszą mielczankę 2017 roku

Ma na imię Matylda i jest pierwszą mielczanką urodzoną po północy w niedzielę 1 stycznia 2017 roku w mieleckim Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego.
We wtorek 3 stycznia 2017 roku prezydent Mielca Daniel Kozdęba odwiedził Oddział Noworodkowy mieleckiego szpitala, gdzie spotkał się z mamami i ich pociechami, które przyszły na świat w pierwszy dzień nowego roku.


Tym pierwszym urodzonym w naszym mieście tuż po północy dzieckiem był Aleksander – syn Anny Lasek, mieszkanki Chorzelowa. Mamie Aleksandra prezydent pogratulował, wręczając maskotkę i bukiet kwiatów.


Pierwszym noworodkiem, którego rodzice mieszkają w Mielcu okazała się dziewczynka – Matylda, córka Agnieszki Góral. Był to piąty w kolejności poród tego wyjątkowego dnia. Zaskoczona i wzruszona mama pierwszej mielczanki urodzonej w roku 2017 została obdarowana ogromnym misiem-maskotką oraz listem gratulacyjnym. Mama Matyldy otrzymała również specjalną wyprawkę w wysokości 1000 zł.
         
– Bardzo się cieszę, że mogłem Matyldzie i Aleksandrowi oraz ich mamom sprawić taką niespodziankę. Gratuluję rodzicom i życzę dużo zdrowia, aby ich pociechy pięknie się rozwijały – powiedział Daniel Kozdęba, który pragnie utrwalić taką tradycję osobistego witania pierwszego obywatela naszego miasta urodzonego w danym roku.  

Warto dodać, że wszystkie noworoczne porody w mieleckiej lecznicy przebiegły bez większych komplikacji – dzieci są zdrowe.


Anna Karwacka
Kierownik Biura Promocji i Informacji

https://www.facebook.com/wolamielecka/