Przy UM miejsca postojowe z ograniczonym czasem parkowania

KOMUNIKAT 16.05.2016

Od początku maja 2016 roku przed parkingiem przy Urzędzie Miejskim w Mielcu wyznaczonych zostało siedem miejsc postojowych z ograniczonym czasem parkowania. Takie rozwiązanie ma pomóc mielczanom, chcącym załatwić sprawę w magistracie, którzy do tej pory mieli problemy ze znalezieniem wolnego miejsca do parkowania.Ograniczenia w postoju samochodów na wyznaczonych miejscach obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00.

Pozwoli to na przeznaczenie tych miejsc dla petentów, a nie dla pracowników okolicznych instytucji. W miejscu tym ustawiono także odpowiednie oznakowanie pionowe, a ponadto obszar ten jest pod stałym monitoringiem kamer. Osoby, które pozostawiają swoje samochody na tych stanowiskach dłużej niż jedną godzinę mogą spodziewać się w ciągu najbliższych dni pouczenia od Straży Miejskiej.

– Wiemy jak silne bywają przyzwyczajenia kierowców i ich „jazda na pamięć”. Dlatego na razie osobom nie stosującym się do oznakowania wręczamy przypomnienia, jednak już wkrótce będziemy musieli sięgać po nieco bardziej restrykcyjne rozwiązania – powiedział komendant mieleckiej Straży Miejskiej Arkadiusz Misiak.


***


https://www.facebook.com/wolamielecka/