Poświęcenie stadionu LKS START Wola Mielecka

28 sierpnia 2011r. o godz. 11:00 w Kaplicy p.w. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej odprawiona została msza święta w intencji zawodników, działaczy i kibiców Klubu LKS Start Wola Mielecka. Przed meczem trzeciej kolejki odbyła się uroczystość poświęcenia zrewitalizowanego stadionu i obiektów sportowych klubu LKS Start Wola Mielecka przez K. Pawła Herudzińskiego.

Na uroczystość przybył również wójt Gminy Mielec Kazimierz Gacek, który opuścił na kilkanaście minut odbywające sie w tym samym czasie Dożynki powiatowe w Mielcu.

Start Wola Mielecka - Stal II Mielec 4-2 (4-1)

0-1 Adamus (17'), 1-1 Stec (19'), 2-1 Miłoś (22'), 3-1 G.Bierzyński (29'), 4-1 G.Bierzyński (38'), 4-2 Adamus (85' karny)

START: Foltak - Dubiel, Zawierucha  82' Opiela, R.Jaworski, R.Ogorzałek, Dręga, Bańka, Kędzior, Stec 80' M.Myjak, Miłoś 64' Pietras, G.Bierzyński 85' D.Jaworski
Stal II Mielec: Tomczyk - Skowron, Gumienny 41' Kędziora, Wójcik, Podpora, Kozak, Horodeński 17' Iwanicz, Admus, Miazga, Jamróz, Kusak 73' Domagała
Sędziował: Damian Żuczek - Nowa Sarzyna. R.Ogorzałek, Zawierucha, Opiela - Kozak, Wójcik  Jamróz (2 żółte)

START górą
W derbowym spotkaniu Startu i Stali II Mielec licznie zebrana publiczność obejrzała sześć efektownych goli. Mecz stał na wysokim poziomie, nie brakowało w nim walki, zaangażowania na boisku zawodników, jak i kibiców na trybunach, którzy dopingowali zawodników tworząc ładną oprawę spotkania.

Mecz lepiej rozpoczęła Stal II Mielec, w 17 min. obrońcy Startu zostawili za dużo swobody Adamusowi, który celnym strzałem z 25 metrów wpakował piłkę pod spojenie słupka z poprzeczką bramki Foltaka. Stracona bramka zmobilizowała gospodarzy do jak najszybszego odrobienia strat. Dwie minuty później Grzegorz Bierzyński wyłuskał piłkę obrońcom Stali tuż przed linią końcowa boiska, odegrał do wbiegającego w pole karne Steca i piłka trafiła do siatki obok
zaskoczonego Tomczyka.

W 22 min. z ostrego kąta celny strzał Miłosia zamieniony został na prowadzenie dla gospodarzy. w 29 i 38 min. Grzegorz Bierzyński dwukrotnie był sprytniejszy od obrońców gości i podwyższył wynik spotkania.

Druga połowa nie przyniosła większych emocji. Na boisku dominowała walka, ataki obu zespołów nie stwarzały większego zagrożenia pod obiema bramkami. W 77 minucie czerwoną kartkę, po drugiej żółtej otrzymał Jamruz. W 85 minucie w zamieszaniu podbramkowym sędzia spotkania wskazał wapno po faulu obrońców Startu na Adamusie. Egzekutorem karnego był sam poszkodowany, celny strzał zmniejszył wynik porażki. W 89 minucie Start mógł zakończyć mecz efektownym golem, po zagraniu Bańki w pole bramkowe gości strzał głową Darka Jaworskiego z dużym trudem Tomczyk sparował na rzut rożny.

Krzysztof Muryjas, Jerzy Węgrzyn
W przerwie spotkania podziękowania za wkład w rozwój piłki nożnej w woli Mieleckiej otrzymali: długoletni kapitan Startu Krzysztof Muryjas, oraz trener seniorów i juniorów Jerzy Wegrzyn.

Na stadionie Startu gościliśmy również senatora Władysław Ortyla, który z zaciekawieniem obejrzał obfitująca w pięć bramek pierwszą połowę spotkania.

[ ZOBACZ ZDJĘCIA z poświęcenia obiektu i meczu ]

Pod szatnią
Krzysztof Stec (kapitan Startu) - cieszymy się ze zwycięstwa i to na inaugurację rozgrywek na odnowionym stadionie. Po dwóch pechowych remisach straciliśmy cztery punkty, dlatego dzisiaj musieliśmy wygrać. Strzelona przez gości bramka trochę nas zaskoczyła, ale i zmobilizowała. Po podaniu Grzegorza Bierzyńskiego strzeliłem kontaktowa bramkę. Gra zaczęła się zazębiać, w pierwszej połowie Miłoś i Bierzyński zdobyli kolejne gole, co pozwoliło nam w drugiej połowie kontrolować grę gości.


Otwarcie i poświęcenie obiektu sportowego LKS START Wola Mielecka


https://www.facebook.com/wolamielecka/