XI Puchar Starosty Powiatu Mieleckiego 2011 dla Startu Wola Mielecka

Przed rozpoczęciem XI Pucharu Starosty Mieleckiego Andrzeja Chrabąszcza uroczyście przecięto wstęgę, przekazując wyremontowany stadion i zaplecze piłkarzom i działaczom klubu Start Wola Mielecka. Gościem niedzielnego turnieju o Puchar był prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierz Greń.

Otwarcie stadionu Startu Wola Mielecka

W niedzielę przy pięknej słonecznej pogodzie na stadionie Startu Wola Mielecka rozegrano piłkarski Turniej o Puchar Starosty Powiatu Mieleckiego Andrzeja Chrabąszcza, który był pierwszą imprezą na zmodernizowanym przez gminę obiekcie. W imprezie zagrały zespoły Startu Wola Mielecka, Sokoła Malinie, Piasta Wadowice Górne i Wiśni Trzciana.


ZOBACZ - GALERIA ZDJĘĆ


Przed rozpoczęciem turnieju wójt Gminy Mielec Kazimierz Gacek powitał publiczność, piłkarzy i przybyłych gości
- życzę Wam abyście odnosili tutaj sukcesy sportowe i byli zadowoleni z uprawiania sportu, rozwijali swoje możliwości i aspiracje. Gratuluję działaczom i piłkarzom LKS Strat Wola Mielecka tego pięknego obiektu, dziękuje za pracę jaką włożyli aby go poprawić i udoskonalić. To ich starania i wielogodzinna praca społeczna doprowadziła do obecnego wyglądu obiektu.  Są jeszcze pewne braki i niedociągnięcia, które wspólnie postaramy poprawić. Życzę Wam tej satysfakcji i radości, którą ja przeżywam mogąc otworzyć ten obiekt – powiedział wójt Gminy Mielec Kazimierz Gacek.

Następnie poprosił starostę Andrzeja Chrabąszcza, prezesa honorowego Powiatowego Zrzeszenia LZS Józefa Smacznego i długoletniego prezesa Startu Władysława Partykę o pomoc przy przecięciu wstęgi i otwarciu zrewitalizowanego obiektu sportowego klubu sportowego LKS Start Wola Mielecka.

Długoletni zawodnicy LKS Start Wola Mielecka Krzysztof Węglarz, Bogusław Lelakowski, oraz Jacek Indyk, którzy zakończyli piłkarską karierę otrzymali z rąk Prezesa PZPN Kazimierza Grenia, starosty Andrzej Chrabąszcza, wójta Gminy Mielec Kazimierza Gacka, oraz prezesa Startu Roberta Skowrona pamiątkowe puchary, dyplomy i podziękowania za wkład na rzecz rozwoju piłki nożnej, długoletnią grę, dzięki  czemu mieszkańcy mogli się szczycić V ligowa drużyną.


- Otwarcie stadionu LKS START Wola Mielecka


XI Puchar Starosty Powiatu Mieleckiego
Po pamiątkowych zdjęciach głos zabrał starosta Andrzej Chrabąszcz, który dokonał otwarcia XI Pucharu Starosty w piłce nożnej:
- cieszymy się wszyscy, że na terenie naszego powiatu powstają nowe obiekty sportowe a istniejące są modernizowane. Dzięki staraniom i pracy samorządowców, działaczy sportowych i radnych Gminy Wiejskiej Mielec rozbudowano ten obiekt. Poprzez turnieje i propagowanie piłki nożnej, dyscypliny, która jest bardzo bliska mieszkańcom powiatu, bowiem powiat mielecki na piłce nożnej stał i stoi pragniemy doprowadzić piłkę nożną do takiej świetności jaką była w latach 70-tych. Cieszę się, że jako piłkarze pokazujecie innym, że można prowadzić zdrowy tryb życia, można pogodzić pracę , naukę z uprawianiem sportu.

Przed pierwszym meczem Wolomielczanin Andrzej Bury wystartował z murawy boiska swoją motolotnią i z wysokości kilkudziesięciu metrów zrzucił piłkę na boisko, którą rozpoczęto historyczne pierwsze spotkaniem pomiędzy Startem Wola Mielecka i Wiśnia Trzciana na nowym obiekcie.

Puchar zdobył zespół Startu Wola Mielecka, który w finale pokonał Sokoła Malinie 4:0. Trzecie miejsce wywalczył Piast Wadowice Górne, który pokonał Wiśnię 5:4 w rzutach karnych. W półfinałach Sokół ograł Piasta 2:0, a Start wygrał z Wiśnią 3:1.

W przerwach pomiędzy meczami licznie zebrana publiczność zobaczyła pokaz ćwiczeń bojowych gaszenia pożaru w wykonaniu żeńskiej drużyny OSP Wola Mielecka, oraz pokazy zdalnie sterowanych modeli latających Dariusza Kasztelana i Zbigniewa Rzeźnika.

Turniej odwiedziło spore grono samorządowców powiatowych i gminnych, gościem  imprezy był także prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierz Greń, osoba kontrowersyjna w podkarpackim światku piłkarskim. W Woli Mieleckiej czuł się znakomicie, rozmawiał z kibicami, chwalił zaangażowanie zawodników i działaczy klubu, oraz nowy obiekt sportowy w Woli Mieleckiej.

Puchar oraz nagrody dla uczestników wręczali starosta Andrzej Chrabąszcz, Prezes Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS Józef Krzywonos, wójt Gminy Mielec Kazimierz Gacek, wiceprzewodniczący LZS Jan Przygoda, członek Wydziału Bezpieczeństwa Podkarpackiego ZPN Bolesław Przygoda. Organizatorem turnieju była Rada Powiatowa LZS w Mielcu, oraz klub START Wola Mielecka.

Otwarty obiekt sportowy Startu zrobił pozytywne wrażenie na licznie zebranej publiczności i przybyłych gościach. Efekt finalny to także zasługa piłkarzy i działaczy klubu Start Wola Mielecka, który przepracowali wiele godzin, dbając o jego wygląd.

Po zakończeniu imprezy młodzież i uczestnicy turnieju bawili się na dyskotece na wolnym powietrzu na stadionie Startu zorganizowanej przez Mariusza Kawalca.


XI Puchar Starosty Powiatu Mieleckiego


Finał
Start Wola Mielecka - Sokół Malinie 4-0 (2-0)
bramki: 1-0 G.Bierzyński (15'), 2-0 G.Stec (22'), 3-0 N.Miłoś (39'), 4-0 G.Bierzyński (45')

o 3 miejsce
Piast Wadowice Górne - Wiśnia Trzciana 5-4  (rzuty karne)

Półfinały
Start Wola Mielecka - Wiśnia Trzciana 3-1 (2-0)
bramki: 1-0 J.Kedzior (5’), 2-0 K.Stec (12’), 3-0 G.Bierzyński,  3-1 M.Pająk  (53’)
Piast Wadowice Górne - Sokół Malinie 0-2 (0-0)
bramki: G.Mieszkowicz 0-1 (37’), 0-2 T.Hyjek (45’)

najlepszym bramkarzem - Zawierucha Andrzej (Start)
najlepszy obrońca - Mieszkowicz Wojciech (Sokół)
zawodnik turnieju - Stec Krzysztof (Start)
najlepszy strzelec - Grzegorz Bierzyński (Start)

Start Wola Mielecka wystąpiła w składzie: Andrzej Zawierucha,  Robert ogorzałek, Andrzej Zawierucha, Robert Jaworski, Dariusz Narowski, Krzysztof Stec, Paweł Ogorzałek, Rafał Dubiel, Jarek Opiela, Wiesław Dręga, Michał Myjak, Daniel Mikrut, Adrian Bańka, Krystian Bierzyński, Jakub Kędzior, Norbert Miłoś, Grzegorz Bierzyński.

Zwycięzcy Pucharu Starosty:
2001 – drużyna Gminy Przecław
2002 – Tuszów Narodowy
2003 – SOKiS Chorzelów
2004 – Wamat Książnice
2005 - Victoria Czermin
2006 – Jutrzenka Ławnica
2007 – Sokół Malinie
2008 – Start Wola Mielecka
2009 – Radomyślanka Radomyśl Wielki
2010 -  Złotniczanka Złotniki
2011 – Start Wola Mielecka

https://www.facebook.com/wolamielecka/