PUCHAR WÓJTA GMINY MIELEC 2011 zdobył zespół Chorzelowa

W niedzielę 24 lipca 2011 roku na stadionie w Książnicach rozegrano Finał Pucharu Wójta Gminy Mielec w piłce nożnej. W finale znalazły się ekipy z Podleszan, Trześni, Chrząstowa i Chorzelowa.


W meczach półfinałowych Trześń i Chorzelów łatwo odniosły zwycięstwa dające im prawo walki o Puchar wójta Gminy Mielec. W meczu o trzecie miejsce pomiędzy Podleszanami a Chrząstowem długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, wydawało się, że o zwycięstwie zadecydują rzuty karne. Na kilka minut przed końcem spotkania Winogrodzki strzałem z lini pola bramkowego zdobył zwycięskiego gola.

Na początku spotkania finałowego drużyna Trześni kontrami i strzałami nękała obronę i bramkarza drużyny Chorzelowa. W 10 minucie Wojciech Leśniak zdobył prowadzenie  strzałem obok interweniującego Dudka . Do przerwy gra się wyrównała i toczyła się w środkowej strefie boiska. Po przerwie boczni napastnicy Chorzelowa coraz śmielej poczynali sobie z broniącymi wyniku przeciwnikami. Wyrównującego gola zdobył Adrian Zalotyński, który dość skutecznie mieszał szyki obronne drużyny z Trześni. Po stracie bramki napastnicy Trześnia mieli kilka dogodnych pozycji strzeleckich, niestety z skutecznością było nie najlepiej. Strzały mijały słupek o kilka centymetrów, lub obrońcy wybijali prawie z lini bramkowej. Dwukrotnie po strzałach oddanych z najbliższej odległości piłka zamiast do siatki toczyła się wzdłuż lini bramkowej. Kto nie wykorzystuje stuprocentowych sytuacji ponosi karę. Po jednej z kilku kontr drużyny z Chorzelowa ambitnie walczący Adrian Zalotyński strzałem zza lini pola bramkowego zdobył decydującą bramkę meczu. Była to jego piąta bramka w rundzie finałowej, oraz dziewiąta w edycji rozgrywek. Został uznany za najlepszego zawodnika turnieju.

Wójt Gminy Mielec Kazimierz Gacek wręczył puchar M. Staniewskiemu kapitanowi zwycięskiej drużyny Chorzelowa, oraz dyplomy i piłki dla drużyn poszczególnych sołectw.

W przerwie meczu finałowego zawodnik Aeroklubu Mieleckiego,  złoty medalista Mistrzostw Polski modeli kosmicznych seniorów Grzegorz Goryczka zaprezentował swoje latające makiety rakiet.

- W tym roku w turnieju wzięło udział dziesięć drużyn, obejrzałem rozgrywki dwóch grup eliminacyjnych i spotkań finałowych. Cieszy mnie zaangażowanie młodzieży i mieszkańców sołectw. Mecze rozgrywane były z kulturą sportowa i osobistą, nie było żadnych problemów wychowawczych, młodzież uczestnicząc w sportowej rywalizacji bawi się przy okazji. Jest to wartościowa impreza, którą należy kontynuować przez naste one lata. Gospodarzem spotkań finałowych była drużyna z Podleszan, która powoli żegna z boiskiem w Książnicach, bowiem dobiega końca budowa stadionu w Podleszanach. Również w Woli Mieleckiej i Chorzelowie na zmodernizowanych stadionach drużyny powinny rozpocząć niedługo rozgrywki. Myślę o rewitalizacji stadionów w Złotnikach i Chrząstowie. Myślę, że warto inwestować w rozwój sportu Gminy Mielec. Czasami radość ze zwycięstwa przeplatana jest goryczą porażki, ale bez tego nie docenilibyśmy naszych sukcesów – tak podsumował turniej wójt Gminy Mielec Kazimierz Gacek

Na 7 sierpnia 2011 roku zaplanowano na zmodernizowanym stadionie w Woli Mieleckie finał rozgrywek Pucharu starosty.


 

Półfinały

Trześń - Podleszany 3:0
Bramki: Jamróz, Indyk, Leśniak

Chrząstów - Chorzelów 0:4
Bramki: A.Zalotyński (3),P.Gamracy

o 3miejsce
Podleszany - Chrząstów 1:0 (0:0)
Bramki: G.Winogrodzki

Finał
Chorzelów - Trześń 2:1 (0:1)
Bramki: 0-1 W.Leśniak, 1-1 A.Zalotyński, 2-1 A.Zalotyński

Najlepszy napastnik: Adrian Zalotyński (Chorzelów)
Najlepszy bramkarz: Łukasz Dudek (Chorzelów)

Składy zespołów
Chorzelów: Ł.Dudek - M.Strycharz, D.Zalotyński, M.Staniewski (kapitan), D.Rzepecki, P.Gamracy, D.Piątek, D.Babula, P.Skwara, A.Zalotyński, W.Barnat, D.Dudek, G.Gamracy, T.Pazdro, K.Wrażeń

Trześń: G.Szymański - P.Jamróz, S.Mordec, M.Trojnacki, M.Leśniak, A.Leśniak, W.Leśniak, P.Leśniak, M.Indyk, D.indyk, K.Duracz, G.Duracz, J.Antoń, D.Chruściel, D.Dąbrowski (kapitan), R.Czerwonka, W.Krzysztofik

PUCHAR WÓJTA GMINY MIELEC 2011 zdobył zespół Chorzelowa

ZOBACZ ZDJĘCIA


Drużyna Chorzelowa z Pucharem


 

https://www.facebook.com/wolamielecka/